Karlahan ve Göçmez İle Bandırma'nın Onuru

Bu bir dipten gelip, zirveye çıkmanın hikayesidir.
Bandırma'nın tek marka değeri olan Bandırmasporun hikayesidir.
1965 yılında kurulan Bandırmaspor futbol takımı, Türkiye'de nadir kulüplerden biri olarak ne şirketleşti, ne herhangi bir özel şirkete satıldı. İlk günkü kimliğini koruyarak sadece Bandırma halkının takımı oldu. Kendi içinden çıkarttığı insanların özveriyle çalışması, inançla azimin birleşmesi sonucu varlığını sürdüren ender bir kulüptür Bandırmaspor.. 
Geçen sezon son maçta Fethiyespor'u yenerek ligde kalmış ve o karşılaşma sonrası ne yazık ki strese dayanamayan iki hemşerimizin ölümü, üzüntümüze neden olmuştu, rahmet analım.
Ayrıca bir yandan ligde kaldığımız için sevinirken, diğer yandan kardeş takım bellediğimiz Fethiyespor'un küme düşmesine neden olduğumuz için üzülmüştük.

*
Bandırmaspor yönetimine kimsenin talip olmadığı bir dönemde , üç genç insan kentimizin marka değeri olan takımıza sahip çıkarak, tüm engellemeler, hacizler, temliklere karşı inançla, azimle olumsuzlukları yenerek,  Bandırma halkına şampiyonluk sevinci yaşattıkları için şahsım ve Bandırma halkı adına şükranlarımı sunarım.
Çerkes atasözü "Umudu olmayanın atı koşmaz." der.
Bandırmaspor Başkanı Göksel Karlahan, Asbaşkanı Onur Göçmez ve Belediye Başkanı Tolga Tosun, bu sezon için ligde kalabilirmiyiz diye düşünürken, koşamaz denilen atı koşturdular bizlere umut oldular, kentimize şampiyonluğu getirdiler.
Bandırma,  sanayi kentidir, 
Bandırma, Ticaret yapılan bir kenttir, 
Bandırma, Marmara bölgesinin ikinci büyük liman kentidir, 
Bandırma hem tarım, hem de hayvancılık yapılabilen, verimli topraklara sahip bir kenttir.

Bir yanda,
Bandırma'nın çocuğu olmakla övünen, başka bir kentte kazandığı parayı memleketine olan borcunu ödemek isteyen İşadamı Onur GÖÇMEZ, 
Bandırmaspor'un başarısı için gayrimenkulunu satan,  Bandırma'nın köklü esnaflarından Göksel KARLAHAN,
Maddi-manevi elini taşın altına koyan iki yiğit insan ve onlara destek olan,
Bandırma  Belediye Başkanı seçilen Tolga TOSUN,

Diğer yanda,
Bandırmaspor maddi-manevi anlamda zorluk çekerken, kentin tek marka değeri olan Bandırmaspora destek olmayan, Bandırma'nın varlıklarıyla  para kazanan iş insanları, 
Ortada somut olarak bir başarı vardır, bu başarının karşılığında  bir şampiyonluk. Bu başarının mimarı Karlahan+Göçmez ikilisini destekleyen Başkan Tosun ve kent insanlarıdır.
Bu başarıdan başkalarının pay çıkarmalarına gerek yoktur, tüm Bandırma halkı biliyor..
1.ligde Başarılar diliyorum...
Vesselam

Bandırma - 09.07.2020
Ozan Ozanca