Bir Hayalim Var

 B İ R  H A Y A L İ M   V AR..

Emniyet Teşkilatı’nın kuruluşunun 179'uncu yıl dönümü dolayısıyla,   emniyet teşkilatının çeşitli birimlerde fiilen 30 yıl görev yapmış emekli bir emniyet mensubu olarak meslektaşlarımdan beklentilerimi  sıralamak istiyorum.

Anadolu'nun değişik yerlerinden,çeşitli duygu ve arzularla Emniyet teşkilatına girenler halka tarafsız,adil ve dürüst hizmet anlayışı potasında birleşmeli.Vatandaşa karşı şahsiyetinden ve meslek ilkelerinden ödün vermeden saygılı,kibar ve tarafsız olmalı.Meslektaşlarına ve amirlerine karşı insan ilişkileri ön planda dedikodu yapmayan,mesleğini ve işini seven,mesai saatlarinin her dakikasını ülkesine hizmet için harcayan bireyler olmalı..
Sosyal ve aile hayatını iyi ve olumlu hale getirmeli.Eşi ve çocuklarına karşı fedakar ve sevecen olmalı,izinli günlerinde sinama,tiyatro vb gibi sosyal faliyetlere katılmalı en az   ayda bir kere ailesini polis evlerinde yemek ve kahvaltıya götürmeli.Kahvehane,gazino veya bu gibi yerlere gitmemeli,Süfli işlere bulaşmamalı,kötü ve kanunsuz arkadaş ve dost edinmemeli.

     Bir hayalim  var.  !!!

Polis evi ve Sosyal tesislerden her kesin,her rütbenin eşit ve dengeli faydalanması saglanmalıdır.En çok yakınma ve şikayetlere konu olan Polis evi,sosyal tesisler ve yazlık kamplarde sivil ve siyasilerin yakını vb. konaklamalara izin verilmemelidir.Polis evleri fiyat ve hizmet yönünden daha makul ve teşkilat mensuplarına indirim uygulanmalıdır.

     BİR HAYALİM VAR  !! 

 Amir ve müdürler  yukarıda belirtilen vasıfların haricinde astlarının zor şartlarda çalıştığını bilerek insaflı ve sevecen olmalı.Astlarına değer vermeli.Sorunları ile ilgilenmeli..Hatalarında aşırı ceza yönüne gitmemeli.Atama ve cezayı baskı unsuru olarak görmemeli veya en son çare olarak düşünmeli.Yeni yayınları okuma,staj ve kurslara giderek kendini yenilemeli ve vizyon sahibi olmalı..Astlarına örnek olmalı..

      BİR HAYALİM VAR..

Emeklilerimiz ekonomik yönden hak ettikleri ücreti almalı.Tahsil farkı gözetmeden 3600 gösterge siyasi iktidar tarafından acilen verilmeli.Hayata bağlanmalı.Kendilerini pasifize etmemeli.Meslek hayatında gezemediği yerleri eşi ile birlikte ziyaret etmeli.Yasal olmayan işlere girmemeli.

      BİR HAYALİM VAR.!!!

 Şehit ve gazilerimizi hatırımızdan çıkarmamalı. Gazilerimizi belirli günlerde ziyaret etmeli.moral vermeli,yalnız olmadığını hissettirmeli.10 Nisan ve ölüm yıldönümlerinde şehitliklerimizi ziyaret etmeli,dualarla anmalı...Şehit aile ve çocuklarını yalnız bırakmamalı,Emniyet teşkilatının şemsiyesi altında olduklarını anlamalı..

10 Nisan Polis Bayramı Kutlu Olsun. Allah çalışanlarımızı kazadan beladan korusun..

11-04-2024 / HALİS KAHRAMAN