Yeni Dünya Düzeninde Yaşlılara Yer Yok!

YENİ DÜNYA DÜZENİNDE YAŞLI İNSANLARA YER YOK
NOT DÜŞELİM..

65 yaş üstü insanlar küresel kapitalist sisteme yük oldukları için  uzun yaşamaları  istenmiyor.
Nedeni ise;
Çalışma yaşamında olmadığı ve üretemediği, aksine sürekli hazır  tüketici durumunda olduklarından sistemin mantığı gereği yaşam desteği  devlet bütçelerinden sürekli subvanse edildiği için sevilmezler.
Çünkü; Sistem onlara emekli maaşı, sağlık hizmet ve sosyal olanaklar sunmaktadır..
Sağlık hizmeti ise pahalı bir hizmet olup, yaşlılar en çok bu hizmetten yararlanıyor. Aslında  küresel sistem içerisinde dünyayı sömüren iki sektörün yarışı ve kendi içerisinde çelişkileri söz konusudur.Şöyle ki; İlaç Sektörü yaşlı nufusun sağlık sorunlarıyla ilgili ilaç satabilmek için yaşamasını/yaşatmasını isteyerek sömürmek isterken, diğer yandan Sıgorta Sektörü maliyetlerini düşünerek bir an önce sistemden düşmesi sonucunda emekli aylığı, sağlık ve sosyal hizmetlere ödediği katkı payını azaltmak istemektedirler..
Soru şu; Korona Virüsü en çok 65 yaş üstü insanların yaşam standartını neden etkiliyor, yanıtı da tam yukarıda yazdığım şekilde.
Ama, bizim ülkemizin eğitim sistemi öğrenme özürlü bıraktığı  için en riskli grup olan yaşlılarımız böylesine ciddi bir tehkide bile cahil cesaretiyle  'Sokağa çıkma yasağını' dinlemeyerek sokakları işgal ediyorlar..,
Oysa ki, tüm toplumu riske attıklarının farkında değiller..

Yetkililer uyarıyor salgın var virüs bulaşırsa dirençsiz olduğun için ölürsün ötesinde virüsü başkalarına bulaştırırsın. Anlatılamayan bu. 
Bu akılla Korona virüs salgını ve ölüm vakalarında İtalya'dan çok daha kötü olacağımız gerçeğiyle yüzleşmek zorunda bırakılacağız...
***
Bir başka boyutu ise;

60 yaş üstü grup gelenekçidir, yeniliğe ve dijital yaşam tarzına geçişe uygun değillerdir, statükocudurlar ve teknolojik yaşam tarzını tercih eden yeni jenerasyonun önünde engeldirler. O nedenle yeni dünya düzeni oluşturulmak istenen küresel oyunda yerleri yoktur denilmek isteniyor.
Yeni dünya düzeni, Yapay zekaya, Nanoteklolojik yeniliğe, Kuantum bilgisayar teknolojisine geçiş yapılıyor, hatta kripto parayla alışveriş, online okul ile okula gitmeden dijital eğitim, Biyometrik çiple sağlık ve güvenlik sağlanacak.
TC.numarası yerine karekodla numaralandırılacak ve bunun üzerinden puanlama sistemi getirilecek olup, buna göre dolaşım özgürlüğünüz ve kazancınız şekillenecek.(Çin'de uygulama çoktan başladı)
Yeni dünya düzeninde bu tür yaşam tarzına direnen  yaşlılar istenmiyor.
***
Ayrıca dünya üzerinde  Küreselciler ( Serbest Ticaretle Para kazananlar) ile Statükocuların (Milli ekonomici üretim yapan) arasında savaşım var.
Dünya üretimde gerilerken, Çin üretime önem vererek bunun sonucunda biriktirdiği sermayeyi Arge'ye ayırırak teknolojik devrim yarattı. Öne geçti..ABD ve Avrupa Endüstri 4:0 derken, Çin 5:0 dedi.
Dijital yeni dünya düzeninde; Sağlık, Sosyal Yaşam, Siyaset anlayışı, Güvenlik, Düşünce, Yaşam biçimleri yeniden şekillenecek ve dikte edilecek.
Dünya nufusu azalırken savaş ve salgınlarda azalacak.
Günümüzde vucuda  yerleştirilen çipler Parkinson ve felç gibi sorunları tedavi etmekte kullanılıyor. Yakında muhtemelen unutkanlık, demans ortadan kalkacağı gibi, kötü anıları silme ve yaşlılıkta unuttuklarımızı hatırlatmakta kullanılacak.Yani beyinler formatlanabilecek..
Girişimci Elon Musk, dünyada biyometrik çipin patentini aldı ve duyurusunda diyor ki;
“Halkın büyük kısmı bunu bir çiple çözebileceğimizi bilmiyor. Şirketimizin uzun vadeli amacı insan beynini yapay zekaya bağlayarak bir tür simbiyoz (ortak yaşam) yaratmak. Bu şart değil elbette, bunu isterseniz kullanırsınız.”

**

Peki neden beyninizi yapay zekaya gönüllü  bağlamak isteyeceksiniz?
Özel olarak;
Hastalığınızın takip edilmesi,
Hayatınızdaki hiçbir şeyi unutmamak için,
Normal bir insandan yüzlerce kat hızlı düşünmek için, 
Devlet içinse;
Yapay zeka entegrasyonu sayesinde olaylara ve dünyaya binlerce farklı açıdan bakıp büyük veri analizi yapmak için. 
Devletin sizi attığınız adıma kadar takip edebilmesi, yönlendirebilmesi ve denetleyebilmesi...
Kısacası süper zeki olmak amacıyla beyninizi bilgisayara bağlayacaksınız ama tüm özgürlükleriniz denetlenebilecek..

23.03.2020
Vesselam