Sevgili Başkan Göksel Karlahan..İstifa Zamanı

Sevgili Başkan Göksel Karlahan...güzel işler yaptınız, zor şartlara rağmen hem kulüp yönetimine hem futbolculara hemde idari yönetime yeni bir heyecan yeni bir sinerji getirdiniz.
Büyük şanssizlik süreci maalesef sizin başınıza geldi. Bir yenilgi iki yenilgi üç dört derken üst üste mağlubiyetlerle Bandırmaspor yıllardır görmediği şekilde Ne olduğunu anlamadan  ligin dibine demir attı.

Basın çok haftadır artık puan cetveli yayınlamıyor farkındasınız.

Sizin son basın toplantısında itham ettiğiniz gibi  bir karşıtlık tavrı ben görmedim. Aksine sizin başarısız olmanızı isteyen de yoktu.Hemen herkes başarılı olmanızı yürekten istiyordu . Çünkü siz değil Bandırmaspor du vitrinde olan.Bir iki istisna durum olabilir onuda insanlık trajedisine bağlayın normaldir. Öte yanda 50 yıldan bu yana Bandırmaspor ismi bir başka takı ile kullanılmadı.

Bandırmaspor Baltok takısı herkes gibi benimde hoşuma gitmedi. Evet 2 Milyon destek iyi para ama bu para forma reklamı ile verilebilrdi. Madem destek destekse.

Bandırmaspor'un önüne arkasına isim takarak küçültmek gerekmiyordu. Üstelik siz Başkanken!. Siyasi ilişkiler ya, o yüzden diyorum. Dolayısıyla sizi de rencide ettiler bence de bırakalım onu şimdi..
Hem yazılı basın hem internet haber siteleri Bandırma siz gelmeden kazan kaynatırken çok kötü gidişe rağmen farkındasınız hep sessiz kaldı.

Sessiz kaldı ben kendi mecramdan bahsedeyim diğerleri de muhtemelen aynıdır.Evet sosyal mecra var ama bu basın değildir anlık söylemler kayar gider ama haber siteleri kalıcıdır. On sene sonra basarsanız haberi karşınızda görürsünüz.
Yahu bir şanssızlık var . 2 sıfırdan beraberlik, 3 ikiden son dakikalarda mağlubyet hatta 89. dakika da 3- 1 galipsin maç 90 dakika ve uzatmalar hakem düdüğü çaldığında skor 4 üç!! Ve son defa 4-0 kabusu.. üst üste 7 maçta sadece 2 beraberlik.
Bu şanssızlıkla dahi izah edilemeyen bir şoktur. Hem taraftara hem seyirci hemde futbolla ilgisiz kime anlatılsa skandal bir durum.. Var bir tuhaflık durumudur.
Kendi sahanda beş net mutlak şansı kaçır bedavadan golle yenil! Bunları izleye izleye kahrolduk.

Belki muhtemelen inancım odur ki doğanın  bir rövanş diyalektiği var gerçektir. Ona halk arasında "AH!" diyorlar.
Kulüpte geçmişten kalan ah!lar var! Beki maça girmek için bedavacı taraftarların  arasına katılamayan birçocuğun gözyaşlarıdır,Belki vaktiyle verilmiş sözlerin tutulmayışından gelen beduadır.
Bütün bunların  muhatabı Başkan Göksel Karlahan olmayabilir ama şimdi koltukta o oturuyor. Ondan çıkıyor.
Buna rağmen yine de kamuoyundaki medyadaki sesssizliğin farkındadır Karlahan.
Farkındadır diye üstüne basa basa tekrar ediyorum çünkü ben kendim yaşadığım gördüğüm izlediğim geçmiş yıllarda ikinciliğiğe düştüğümüzde taraftar bağırırdı .
Yönetim İstifa!
Hatta çok enterasandır . Sanyorum İsmail Ertekin dönemindeydi. 
Daha müsabaka başlamadan karşı trübünlerden " bindirilmiş askeri kıtaların korosu" başlamıştı.Onlara asla taraftar gözüyle ben bakmam siz bakımaya devam edin.
Yönetim İstifa!.Ertekin İstifa!

O Ertekin ne yapmıştır. Bandırmasporu 1. Lige çıkarmıştır. Olmayacak iş değildi Süper lig hayali yaşatmıştır. Olmadı.Kulüpten alacağını silmiş şampiyonluk hediyesi arabasını da kulübe hediye etmiştir.Bildiğim kadarıyla.İsmail Ertekin'le benim yan yana fotoğrafım yok ama sizin var.
Aklımızla oynamaya gerek yok. Memleketin her yerinde taraftarların neden istifa diye bağırtıldığını yada susturulduğunu biliriz.
Nasıl bu işlerin düzenlendiğini de biliriz.Ve bu büyük hatadır. Bugün bana yarın sanadır.
Şimdi kimse yönetim istifa diye bağırdığı yok!. Böyle olmalı. Ve hala trübünler sana destek veriyor demektir bu. Ve siz sayın başkan ısrarla ben devam edeceğim işimi iyi yapıyorum diyorsanız. Allah yolunuzu açık etsin. Etsinde benim tavsiyem Haziranı beklemeye hiç gerek yok. Bence bu dönem bir  tecrübe olsun de..ve  istirahate çekil. Yine başımızın tacısın. Çünkü sosyal insansın herkese faydan var bu kentte. Sen pozitif elektrik yansıtan mütevazi kişiliğinle herkesle iyi ilişkiler kurabilen bir insansın.Ama Çok yıprandın.Psikolojinde bozulmuş bu basın toplantısındaki tavrından çok belli. Sen masaya sürekli yumruk vurup konuşma tarzı olan biri değilsin.

Futbol kulübü yöneticisi taraftar ilişkisi çok ince kırmızı hatla çekilen bir sınır ihtiva eder. Siz sayın başkan bu çizgiyi sildiniz. 

Taraftarlar futbolcuların antrenman sahasına gelip teknik direktörün ve ekibin olduğu bir yerde, futbolcularla muhatap edilmesine izin verdiğin gün, neredeyse sahaya çıkacak onbiri tayin ediyorlar dedikodusu çıktığı gün  bu isim olmayacak şu kaleci olacak seslerine rıza gösterdiğin gün.. Senin Başkanlığın resen zaten bitmişti.

Bunun farkındasın. O yüzden kendin değilsin.

Uzatmalara gerek yok.

BANDIRMA GERÇEK - MEHMET LEVENTOĞLU