Elmastaş Bunu Hak Etmedi!

Nihayet Bandırmaspor'un haftalar öncesinde sonucu belli olup, iki kez ertelenen olağanüstü genel kurul toplantısı bu kez  tüzük gereği Valilik oluruyla yapıldı ve beklenildiği gibi Bandırmaspor Asbaşkanı iş insanı Onur Göçmez başkanlığında yeni bir yönetim kurulu oluşturuldu.

Bandırmaspor'a ayak bastığı günden beri adeta sihirli bir değnek değmiş gibi pozitife döndüren Göçmez, Bandırma spor kamuoyunda  kısa sürede kendini benimsetti  ve şimdi gerçekten zor bir görevi üstlenerek beklentilerimizi de yükseltmiş oldu.

Samimi duygularla  Göçmez ve arkadaşlarına başarılar diliyorum.

Divan ve kongre üyeleri ve basın dışında kimsenin alınmadığı olağanüstü genel kurul toplantısını binlerce bordobeyaz tutkunu gibi canlı yayından izledim.  Açılış ve denetim raporlarının okunmasından sonra  söz alan Bandırma Belediyesi eski başkanı Dursun Mirza, Bandırmaspor'dan alacaklı olan Erhan Elmastaş değil de sanki kendisi alacaklıymış gibi kürsüden uzun uzun konuşması, sanırım herkesin dikkatini çekmiştir. Başkalarına belki  tuhaf gelecek bu  durum, bana göre doğaldı; çünkü  hiç kimsenin başkanlık görevine talip olmadığı  zor günlerde, dönemin Belediye Başkanı ve Bandırmaspor onursal başkanı Dursun Mirza, o zamana dek  futbolla pek ilgisi olmayan Elmastaş'a adeta  başkanlığı dayatmıştı; ben şahidim. Dolayısıyla Elmastaş'ın uğradığı mağduriyetten kendisini sorumlu hissetmesi de insani bir durum. Nitekim haciz işleminin başlattığı tarihin çok zamansız ve hatalı bir tutum olduğu ama davasında haklı olduğunu olağanüstü genel kurul toplantısında dile getirmeye, kısaca savunmaya çalıştı. Durum böyle olunca da olağanüstü genel kurul toplantısında durumu muhtemelen tek taraflı değerlendiren yeni yöneticilerin bir kısmının hacize yönelik tepkisiyle karşılaştı. Ortam bir ara gerilse de kadrolu divan Başkanı Ozan Onur'un müdahalesi  ile Bandırmaspor'un geçmiş dönem başkanlarından Mehmet Kılkışlı ve Onur Göçmez'in Mirza'ya iadeyi cevap konuşmalarından sonra olağanüstü genel kurul toplantısına devam edildi.

Burada asıl merak edilen olağanüstü genel kurul toplantısının en çok konuşulan ismi "Erhan Elmastaş'ı Mirza neden savunmak zorunda kaldı?" sorusuydu.

Ve Elmastaş neredeydi?

Ve olağanüstü genel kurul toplantısında neden yoktu?. Kendi isteğiyle mi gelmemişti, yoksa sadece üyelerin ve basın mensuplarının girdiği salona sokulmamış mıydı? 

Kısa bir araştırmadan sonra Bandırmaspor'un olağanüstü genel kurul toplantısı "Hazirun" listesinde isminin olmadığı anlaşıldı!.

Durum böyle oluncada "Genel Kurul"a katılamadığı gündeme bomba gibi düştü.

Şimdi soruyoruz; kişisel olarak seversiniz sevmezsiniz. Kulübü iyi ya da kötü yönetmiştir, para vermiştir ya da vermemiştir - ki verdiği belgeli kayıtlarda - ama sonuçta işinden gücünden zaman ayırıp olağanüstü genel kurul toplantısında bahsedildiği gibi yüzlerce sorunla muhatap olan, emek veren ve Bandırmaspor'u şampiyon yapan kadronun Başkanıdır Erhan Elmastaş.

Olmadı beyler!.

Elmastaş'a bunu hangi sivri akıllı yaptıysa, Bandırmaspor camiasına yakışmadı. Elmastaş o olağanüstü genel kurul toplantısında olmalıydı ve  neden haciz koymak zorunda bırakıldığını  çıkıp kendi konuşmalıydı. Bu onun en doğal hakkıydı. Bırakacaktınız adam gibi çıkıp anlatacaktı genel kurulun üyelerine. O müdahale eden yeni arkadaşlar da gerçeğin bir başka yüzünü öğrenebileceklerdi.

Niçin haciz ve icra işlemi başlattığını?

Ama bunların hiç birisi olmadı ve Bandırmaspor tarihinde bir ilk yaşanarak, Bandırmaspor'a şampiyonluk yaşatmış bir başkan, Bandırmaspor'un olağanüstü genel kurul toplantısına alınmadı.

Bandırmaspor tarihine kara bir lekedir bu.

Kulüpten alacağı için temlik istemek, her Başkanın ve yöneticinin hakkıdır . Geçmişte Tombala gecelerinde alacağını tahsil etmek için nöbet bekleyen başkanlar var. Gayet doğaldır onca emek vereceksin, para lazım olunca elin mecbur başkan olarak sen vereceksin, alacağına sıra gelince, üyelikten sileceksin Hazirun listesine yazmayacaksın,  bu olmaz.

Umarım bu ayıbı giderecek gerekli girişimler  yapılır, böylesine birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz  herşeyin güzel gittiği  bir süreçte, gereksiz kırgınlıklar, dargınlıklar bir anda giderilir, el ele verilir . Zor değil bu.

12-08-2020