Emekliler...Hep Birlikte Ankara'da Olacağız

EMEKLİLER . Sorunlarımızın çözülmesini talep etmek için!
HEP BİRLİKTE 
ANKARA’da olacağız!

İZZET KUVANLIKLI

Emeklileri yoksullaştırmaya hız kesmeden devam ediliyor.
Bu konuda 2000 yılında hızlandırılan uygulamalar sürdürülüyor, gelen hükümetler gidenleri aratmıyor. Bugüne kadar resmi kurumsal belgeler, Orta Vadeli Hükümet Programları Kalkınma Planlarında, sosyal güvenlik emeklilik ve emeklilerle ilgili yapılan bütün uygulamalarda emeklilerin sorunu çözülmedi. Sosyal Güvenlik için toplumun ihtiyaçlarını karşılayacak biçimde düzelme yapılmadı. Sorunlar katlanarak artırıldı.
Katmerli ayrımcılıklar, eşitsizlikler yaşama hakkımızı tehdit eder boyuta taşındı.
Yoksulluk sınırının kırk bin lirayı aştığı bir dönemde hızla reel olarak azaltılan alım gücü düşürülen emekli aylıkları üzerinden hala tasarruf yaptırma ve dolaylı vergi alma hesaplarının yapılmasını hukuki hakkaniyetli ve adaletli bulmadığımızı yetkililere, ülkeyi yöneten siyasilere iletmek için 
10 Aralık 2023 tarihinde, 
Ankara'da olacağız.

Diyorsanız ki! haksızlığa uğruyorum ve haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır!
Bunca yıl çalıştım hizmet verdim prim yatırdım ve bana “emekli olunca geçineceğim kadar para ve hastalandığımda tedavi olacak sağlık hizmeti vereceğiz” sözü vermiştiniz.
Sözünüzü tutmalısınız!
Bugüne kadar bu ülkede üretilen tüm değerler hizmetler, biriken sermaye biz emeklilerin emeğinin ürünüdür, yok sayılamaz!
Bugüne kadar çalışma yaşamında, emeklilik şartlarında ve ekonomi politikalarında yapılan siyasi politik uygulamaların hataların sorumlusu biz değiliz! Hiç kimse biz emeklileri suçlayamaz bu büyük bir haksızlıktır. Ve biz emeklileri seyyanen zamlarla imtihan etmekten vazgeçin, emeğimizin hizmetimizin yatırdığımız primlerin vatandaş olarak ödediğimiz vergilerin karşılığını istiyoruz diyorsanız 10 Aralık 2023 tarihinde Ankara'da buluşalım!
Emekliler Dayanışma Sendikası, 
DISK Emekli-Sen,Tüm Emeklilerin Sendikası üyeleri hep birlikte ..

10 Aralıkta Ankara'da olalım istiyoruz!
Geçmişimizi unutmadık, yarınımızdan vazgeçmiyoruz!
Bizlere yapılan haksızlıklara karşı ulusal ve uluslararası yasalardan kaynaklanan demokratik haklarımızı hep birlikte kullanmakta kararlıyız!
Yolumuz açık olsun!
Yaşasın Emeklilerin Birlikte Hak Hukuk Mücadelesi!
Emekliler Dayanışma Sendikası
Merkez Yönetim Kurulu

28-10-2023/İZZET KUVANLIKLI