Bandırma’nın Gelini : Şebnem Akyüz

Bandırma’nın Gelini : Şebnem Akyüz

Bandırma Belediyesinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü " Kadın İsterse Dünya Değişir" adlı Seminer-İmza Günü gerçekleştirildi.

Şebnem Akyüz "Kalbimi okuyabiliyorsanız kalemimi de okursunuz" dedi. Bu seminerde kalbini okuduk.

Benim Adım Sabır, Hayatımın Armağanı  Prenses Kızım ve son kitabı olan "Kalbimi Oku adlı" 3 kitap yazan  Erdekli olup Bandırma'ya gelin gelen araştırmacı yazarımız Şebnem Akyüz aynı zamanda koruyucu anne ve  hikayesini dinledik.

"Evime haciz geldikten sonra asıl hayatım başladı" dedi Şebnem Akyüz. 

" Evimde katyalar, tatyalar varken bir sabah uyandım bir de baktım ki hiçbir şeyim yok,dolandırıldım.!"

Hani derler ya bir müsibet bin nasihattan iyidir diye sanırım Şebnem Akyüz için de bu durum oluşmuş. paylaşma duygusu yoktu bizde diyor yazarımız her şeyini kaybettikten sonra gerçek hayatla gerçek mücadelesi başlamış ve  başarılı da olmuş ki koruyucu annelik yapıyor ve dört çocuğa burs veriyor. Yani paylaşmanın önemini başına gelen musibetten sonra çok daha iyi anlamış.

En önemlisi  pazarda tezgah açmaktan gocunmamış. Bandırmalı gelin "ben seminerler vererek para kazanacağım" demiş, kimse ona inanmamış ciddiye almamış ama inanmış ve yapmış , yapmaya devam ediyor .

Şans yüzüne gülmüş. Bir avmden seminer vermesi için teklif almış kabul etmiş. Anlatıyor. O karlı günde sıkış tepiş otobüsün içinde seminere gitmiş sadece kendini  ifade etmişve ilgi görmüş . Muhtemel ki; herkes kendinden bir şeyler buldu ve kendini yakın gördü Şebnem Akyüz'e  ve şimdilerde bir çok ilimizde seminerler veriyor.

Evet genelleme yapacağım ama bizim hayatımızda kendimizden daha değerli olan elalem , çok değer veriyoruz şu elaleme bazen.  Elalemı kıskandığım oluyor. Hepimiz çok düşünüyoruz "elalem ne der" diye.  Şebnem Akyüz bu inanışı kendi hayatında yıkmış , iyi ki yıkmış ve bizlere de yıkmamızı tavsiye ediyor.

Sırf öğreneyim diye ülkemizin bir yazarının yanında çalışmış. Öğrenmeye çok değer vermiş.  Benim sizden öğrenecek çok şeyim var demiş Yazara.  Şimdilerde o yazarla resimleri yanyana durumda.

Kendisinede dediğim gibi bu seminerden sonra kendime idol olarak aldım .  O da bana "sakın kimseyi dinleme" dedi . Bende ömrüm boyunca bu tavsiyesine uymaya çalışacağım. Kimseyi dinlemeden kendi sesimi duymak için çaba göstereceğim. Bakalım başarabilecekmiyim.Teşekkürler Şebnem Hanım.

06-03-2020/BANDIRMA/BUSE İLDAM