Beğendiğim Filmlerim

 

Medyadan da izlediğim kadarıyla seyirci sayısı olarak Türk filmleri yabancı filmleri büyük oranda geçmiş. Nitekim benim tercihlerim de bu ay Türk filmleri oldu. Bandırma Liman AVM sinemalarında  izlediğim filmlerden  edindiğim izlenimleri kısa notlarla iletiyorum
 

 KARDEŞİM BENİM
Başrollerini Burak Özçivit, Murat Boz ve Aslı Enver'in paylaştığı kardeşim benim birbirleriyle küs olan iki ünlü şarkıcı kardeşin hikayesini anlatıyor. Babaları ölünce babalarının vasiyetini gerçekleştirmek için bir araya geliyorlar ve aslında eski günleri ne kadar özlediklerini anlıyorlar. Bu iki küs kardeşin  tatlı atışmaları filme güzel bir tat katmış . Birbirleriyle olan hesaplaşmaları yer yer gözlerimi doldurdu, aslında daha fazla esprilerle dolu sık sık kahkaha atmayı beklediğim bir film düşünürken daha çok hüzünlendim diyebilirim . filmin geçtiği İzmir Urla köyü, köylülerin sıcaklığı ,bu iki kardeşe olan düşkünlükleri filmi renklendirmiş.
Aynı zaman da kardeşim benim -şarkıcı- Murat Boz’un 2. Sinema filmi bu filmi izlerken Murat Boz’un oyunculuğuna bir şeyler kattığını ve ilerleme gösterdiğini görebilmek mümkün . film vizyona girdiği ilk 10 günde rekor kırdı vizyondakiler arasında en çok izlenen oldu. çocuklarıyla gitmek isteyen ailelerin de içi rahat olabilir. Küfürsüz,sepmatik,güzel bir film olmuş. 
 

  HER ŞEY AŞKTAN
Hande Doğandemir,Şükrü Özyıldız,Mithan Can Özer ‘in başrolerde oynadığı" Her şey aşktan" filmi Pelin (Hande Doğandemir) ‘ in evlenmek üzere olduğu sevgilisi tarafından aldatılmasını ve sonrasında kendisini toparlamaya çalışmasını anlatıyor.Evlilik hazırlıklarını tek başına yapan ve daima bu ilişki için kendini değiştiren Pelin artık yorulmuş ve aldatılmayı kaldıramıyordur.Bunalıma girdiği anda karşısına Burak (Şükrü Özyıldız ) çıkar ve Pelin’e değişmesi için yardımcı olur,ona hayatında ki gereksiz şeyleri çıkarabilmeyi öğretir.
Hande Doğandemir’in müthiş oyunculuğunu "Güneşi Beklerken" dizisinden biliyordum.Bu filmde de o oyunculuğu gördüm.Bu rol gerçektende Hande Doğandemir’den başkasına yakışmazmış.Filmin yapımcılığını da artık popköpük filmlerin üstadı Özcan Deniz üstleniyor.’Uzun zamandır Hande Doğandemir’in peşindeydim demişti Özcan Deniz.’ Daha önce de sevimli tehlikeli filmiyle Şükrü Özyıldızla çalışan Özcan Deniz bu filmde de Şükrü Özyıldız’la çalışıyor.Özcan Deniz’inde filmde küçük bir rolü var.
 Sezen Aksu’nun oğlu Mithat Can Özer’in oyunculuğu da izlenmeye değer. Sezen Aksu da oğlunun oyunculuğunu beğenmiş ve  Mithat Can gıcık bir rolde ama rolün altından kalmış diyor. Gerçektende rolün üstesinden gelmiş gibi hissettim  Mithat Can Özer'i annesinin ününün üstüne çıkmazı için  daha farklı rollerde görmek lazım..İzlenmeye değer tatlı bir film olmuş ,aslında "Üzüntümüzde,sevincimizde,korkumuzda cesaretimizde,tutkularımız,heyecanlarımız her şey aşktan !" diyor film. Sizde izleyin bakalım katılacakmısınız .

Buse İldam -BG 10-02-2016