Beğendiğim Filmlerim

 

 

Medyadan da izlediğim kadarıyla seyirci sayısı olarak Türk filmleri yabancı filmleri büyük oranda geçmiş. Nitekim benim tercihlerim de bu ay Türk filmleri oldu. Bandırma Liman AVM sinemalarında  izlediğim filmlerden  edindiğim izlenimleri kısa notlarla iletiyorum

Uzaklarda Arama

Türkan Şoray'ın yönettiği kızı Yağmur Ünal'ın oynadığı Uzaklarda Arama filmi tam da Türkan Şoray'a yakışır bir film olmuş filmi izlerken,kimi zaman tebessüm ettim kimi zaman gözlerim doldu    Herkes dostluğun ve sevginin gücünü görebilir bu filmde.eski yeşilçam tadında bir film izlemek istiyorsanız bence uzaklarda aramayın !

Düğün Dernek 2: Sünnet 
Türk komedi sinemasının geçmişi, sahip olduğu muazzam kültürünü reddetmek olmaz. Yeşilçam dönemindeki o kendine has üslubu ile güldüren, belki biraz fazla olsa da “naif”, sıcacık ve biraz hayalci komediler son zamanlarda yerini bambaşka şeylere bıraktı. Seksenler ve doksanlı yıllarda da absürd komedinin en iyi örneklerine de denk geldiğimiz yerli komedi, son 10 yıllık süreçte ise ciddi bir çıkmaza girdi.

 Nadide Hayat
.Çağan Irmak, Babam ve Oğlum’dan sonra “Ağlatan Çağan Irmak” gömleğini üstünden uzun süre sıyıramasa da, bu yılın son günlerinde vizyona giren yeni filmi Nadide Hayat ile tam bir “kendini iyi hisset filmi” örneği ile karşımıza çıkıyor; bunu da oldukça başarılı biçimde kurtarıyor!
Uzun süredir beklediğim Çağan Irmak'ın son filmi Nadide Hayat'a gitme fırsatını yakaladım . Ne zaman Çağan Irmak filmi izlesem beklentim hep üst seviyede olur yine öyleydi . Çağan Irmak filmde azmi,hırsı dostluğu aşkı çok güzel anlatmış dul kalan bi kadının yapabileceklerini anlatan bu filmde Demet Akbağ başrolde zaten her filmde kılıktan kılığa giren Demet Akbağ bu rolünde de çok başarılı Beyazıt Öztürk'ünde dediği gibi annelerin izlemesi gereken bir film. Biz gençler genelde annelerimize yakıştırmayız bazı şeyleri. Bu filmde de bu konu çok güzel anlatılmış. Yaptığı  filmlerde genelde  izleyenleri ağlatan Çağan Irmak bu kez  ilk komedi filmi olan Nadide Hayat ile  bizi güldürürken düşündürmeyi  başardı.

BUSE İLDAM-BANDIRMA