Tuzlaspor Direnemedi

TUZLASPOR FAZLA DİRENEMEDİ

Erdem ÖZCAN

19 puanla 15’nci sırada düşme hattına yakın bulunan Tuzlaspor, 31 puanla 8’inci sırada bulunan ve her hafta biraz daha zirveye doğru tırmanan Bandırmaspor karşısında fazla direnemedi.

Direnemedi ama iyi oyunuyla bir süre kök söktürdü diyebilirim.

Bandırmaspor’un 4-1 galip geldiği maçta Tuzlaspor yerinde sayarken Bandırmaspor 34 puanla 4’üncü sıraya yükseldi.

Uzun süre 1-1 berabere süren maçı Bandırmaspor’un ikinci yarının ortalarından itibaren kenardan giren oyuncuların geliştirdiği akınlardan sonra etkili olunca kazanabildi.

Karşılaşmanın henüz ikinci dakikasında bir “şok” gol yiyen Bandırmaspor bir süre kendine gelemedi. Ta ki 14’üncü dakikada defanstan gelen Fatih’in kalabalık arasından söke söke götürdüğü topu filelere gönderinceye kadar… Ama Bandırmaspor aslında ikinci yarıdaki oyunuyla 69’da Şahintürk’ün golünden sonra kendine gelebildi. Gol yağmuru ondan sonra başladı…Tuzlaspor öyle okadar da kötü değildi aslında ama Bandırmaspor’u durdurmak için sık sık faullere bel bağlamaları iyi olmadı. Özellikle ilk 45 dakikada zaman zaman hareketlenen zaman zaman duran oyunda Bandırmaspor daha çok savunmada kalmayı tercih edince meydan sık sık Tuzlaspor’a kaldı.

Bandırmaspor’un başarılı Kulüp Başkanı Onur Göçmez bir gün önce basın toplantısında her konuyu dobra dobra açıkladı. Oyuncuların maaşlarını tıkır tıkır zamanında ödendiğini de öğrenmiş olduk. Çoğu kulübün maaşları aksattığı bilindiği için Bandırmaspor’a gelmek isteyen çok isteki oyuncular varmış. İşte böyle düzgün bir

Bandırmaspor’da galip gelmek için oyuncular var güçleriyle neden oynamasınlar ki…

Nitekim vasat oynayan Mulumba haricinde diğer tüm oyunculardan kötü olan yoktu.

Büyük fedakârlıklarla o kadar işi arasında Bandırmaspor’u da başarıyla yöneten başkan Onur Göçmez’in çok önem verdiği taraftarlar da bugünkü maçta takımlarına büyük destek vererek görevlerini yapmış oldular.

21-01-2023/ERDEM ÖZCAN