Kazanmayı Hatırladık Mı ?

KAZANMAYI HATIRLADIK MI?

Erdem ÖZCAN

Galiba öyle oldu!

En nihayet galibiyeti hatırlayan Teksüt Bandırmaspor kendine geldi sayılır…

Geçen ay 6-0 galip geldiğimiz küme düşen Altay maçından sonra, 3 maç 1-1 berabere bitmiş, geçen hafta da Kocaelispor’a 3-1 yenilmişiz… Ve en nihayet galibiyeti hatırlayan Bandırmaspor çok değerli bir galibiyet kazandı.

Yoksa berabere bile bitse çok çok ayıp olacak, prestijimiz iyice sarsılacaktı…

Öyle aman aman iyi bir futbol ortaya koyamadık. Ancak gollerimizi de bir anda gelişen verkaçlarla başarılı bir şekilde gole çevirdik ve iyi de üstüne yattık…

Geçen sezon Bandırmaspor’da oynayan ama fazla süre bulamayan Dembele’den yenilen gol sonrası sevinmeyen Dembele’yi daha çok sevdim… Bandırmaspor ‘da oynadığı zaman ben beğeniyordum ve az süre verilmesini de doğru bulmuyordum…Gittiği ve işte bizim mağlup ettiğimiz Ankara Keçiörengücü’nde her maçta ilk onbirde yer alıyor ve çok ta faydalı işler yapıyor.

Neyse; büyüklerimiz daha iyi bildikleri için ne yaparlarsa doğrudur herhalde!..

Şimdi de Mimaroğlu yedekteydi ve yedekte beklemesini eğer sakat değilse yadırgadım doğrusu. Tekniğini beğendiğim Metehan Mimaroğlu’nun Bandırmaspor ‘a çok faydalı olacağına inanıyorum.

Mulumba mutlaka çok iyi işler yapıyor ama hemen her maçta sarı kart gördüğü için uyuna kendisini, kırmızı kart korkusuyla tam olarak veremiyor.

Önümüzdeki hafta Adana deplasmanı var…Bugünkü galibiyetin devamı mutlaka gelmesi halinde play off şansımız herhalde büyük ölçüde artmış olacak…

05-05-2024 /ERDEM ÖZCAN