Göztepe Haklıydı

GÖZTEPE HAKLIYDI

Erdem ÖZCAN

Aklıma gelen başımıza geldi….4 gün önce GS karşısında yenilmesine rağmen başarılı bir maç çıkaran Bandırmaspor’u çok yakından izleyen Göztepe gerekli önlemlerini alıp Bandırma’ya herhalde öyle gelecekti.

Aslında oyunun başlarında Bandırmaspor çok hızlı ve iştahlı bir takım görüntüsündeydi. 90 dakikanın tamamı ise denk kuvvetlerin maçıydı ama ikinci yarı Göztepe oyuna daha hâkimdi. Kabul edelim ki İzmir’in efsane takımı sayılır ki ;Göztepe iyi takım…Oyuna sonradan giren Jozefzoon, Metehan Mimaroğlu, Mustafa Çeçenoğlu ve Gakpa acaba ilk 11’de olsaydı daha mı etkili olacaktı Bandırmaspor diye yorum yapanlar çoğunluktaydı. Ben de ayni görüşteyim… Forvet sanki yok gibiydi.

Önceki maçlarda kendi yarı alanında geri paslarla oyunu yavaşlatan oyundan tamamen vazgeçildiği olumluydu ama bu kez de forvete atılan uzun paslar fazla uzun atıldığı için hiç etkili olamıyordu.

Bu nedenle de hemen hemen hiç gol pozisyonu yoktu. Bir tane ciddi bir şut vardı onu da kaleci çizgide mi tuttu belirsizdi ki taraftarların da ısrarla “Var” a gitsene tezahüratlarını hakem bey “ sallamadı”… Hâlbuki GS maçında hakemler koşa koşa gidiyorlardı. 2 fotoğrafa bakınız gol mü değil mi siz karar verin…

Maçın özetine bakacak olursak; aslında Bandırmaspor çok kötü de oynamadı diyebiliriz ama fırsatları değerlendiren Göztepe maçı kazanmasını bildi.

Bandırmaspor galibiyete hasret kaldı…Önümüzde Ankara deplasmanında Gençlerbirliği maçından alınacak bir galibiyet takımı kendine getirir ki aksini düşünmüyorum bile…Ancak vefakar taraftarlarının takıma küsmemeleri şartıyla…

11-02-2024/ERDEM ÖZCAN