Görünen Melekler.."Anneler"

GÖRÜNEN MELEKLER *ANNELER*

Fikret ÇAĞIN.

Değerli okurlar hepimizin bildiği gibi İslam dininde İman’ın esaslarını belirten AMENTÜ duasında, Mealen “Allah’a, Meleklerine, kitap’larına ve Peygamber’lerine, Ahiret gününe, Kadere, Hayır ve şerrin Allah’tan geldiğine, Kıyamet günü dirileceğimize inancımızı dile getirir, ve bunu Kelime’i şahadetle tasdik ederiz ya, Burada sözü edilen Allah’ın Meleklerine biz kullar inanırız ama göremeyiz onları, onlar nurdan yaratılmış manevi varlıklardır.

Ancak bir de görünen MELEKLER vardır ki, Haklarını ödememizin mümkün olmadığı, Evlatları için tereddütsüz ölümü göze alan koruyucu MELEKLERİMİZ, ANNELERİMİZİN değerlerini anlatmak Hele de bu ANNELER GÜNÜ’nde hiç te kolay değil, ya da ben bu yüce varlıkların tam olarak değerlerini anlatacak gücü kendimde bulamıyorum, O nedenle bazı öykülerden duygu yüklü örnekler vermek istiyorum.

“BİR BEBEĞİN ANNE KARNINDA ALLAH (cc) İLE KONUŞMASI”.

Allah’ım beni dünyaya gönderiyorsun, ben orada ne yapacağımı bilmiyorum? Dünyada ben senin için bir MELEK yarattım, o daima seninle ilgilenecek, Ben onunla nasıl anlaşacağım, dilini bilmiyorum ki?

Senin için yarattığım MELEK sana bilmen gereken her şeyi itina ile öğretecek.

Allah’ım dünyada çok kötülükler varmış, onlarla ben nasıl başa çıkacağım?

Senin Meleğin seni canı pahasına bütün kötülüklerden koruyacak.

son olarak, Allah’ım benim için yarattığın Meleğin adı ne diye sorar?

Adının önemi yok der, Allah(cc) ama sen ona ANNE diyeceksin.

İster MELEK ANNEM deyin isterseniz CANIM ANNEM, ama eğer ANNENİZ hayatta ise ona her fırsatta sıkı sıkı sarılın ve kıymetini bilin, onun yerini dolduracak Allah’dan gayrı hiç bir kimse ve nesne yoktur…

;Bedirhan GÖKÇE’nin “SOL YANIM” isimli O ünlü, Duygu yüklü ve Hüzünlü şiirinde Doğum esnasında ölen bir ANNE’nin, büyüyüp ilk okula yeni başlamış kızının ANNE’sine Mezarı başında söylediklerini bulup okursanız ANNENİN ya da

ANNESİZLİĞİN ne demek olduğunu çok daha iyi idrak edebilirsiniz, ALLAH (cc) dünyada hiçbir İnsanı ve hatta hiçbir canlıyı ANNESİZ bırakmasın, ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN, MELEK ANNELER, her gününüz bir öncekinden daha güzel daha sağlıklı ve daha mutlulukla geçsin.

Kadınların şiddete tecavüze ve ölüme maruz kaldığı günümüzde bizler sizleri, kadınlarımızı o kanatsız MELEKLERİ koruyamıyoruz, ALLAH (cc) korusun.

*ANNE SENİ ÇOK SEVİYORUM, SANA İHTİYACIM VAR.

ANNE SENİ ÇOK ÖZLÜYORUM, CİĞER DELEN BİR ACIM VAR*

Esen kalınız……

09-04-2024/FİKRET ÇAĞIN