En Acı Mağlubiyet !

EN ACI MAĞLUBİYET ! 
Mağlup olacak takıma mağlup olduk!..

**
Kuruluşunun 59 yıl geçti tarihinde böylesine acı bir mağlubiyet yaşanmamıştır. 
“Acı mağlubiyet “ başka “ EN ACI MAĞLUBİYET “ başka…Bu talihsiz son saniye golün atıldığı gol sonrası 2-3 mağlup olan Bandırmaspor tarihinde bu mağlubiyet herhalde “ EN ACI MAĞLUBİYET “ olarak anılacaktır. 
İlk yarıyı geçecek olursak soyunma odasına 1-0 mağlup giden Bandırmaspor 2’ici yarı oynadığı istekli ve canlı oyunla bana çok ümit vermişti. Nitekim beraberlik golünden sonra da bu ümidim çoğalmıştı. 
Eyüpspor’u bilindiği gibi ilk devre maçında deplasmanda 1-0 yenerek ilk mağlubiyeti tattıran bir takım olmuştuk. Yine neden olmasın dı… Ama bu sürede Eyüp aldığı yeni oyuncularla daha güçlü bir takım olduğu oynadığı etkili futboluyla belli ediyordu…
 Buna rağmen 72. Dakikada 2-1 öne geçen Bandırmaspor maçın sonunda hem de uzatmanın son saniyesinde mağlup olacak takım mıydı?
Panik ve telaşenin bu acı mağlubiyete sebep olması gerçekten çok, hem de çok çok acı… Mağlup olacak takıma mağlup olduk!..
Kabak ise öve öve bitirilemeyen teknik direktör Hüseyin Eroğlu’nun başına patladı. Hâlbuki teknik direktör bir yere kadar sorumlu olması gerekir; uzatma dakikasına kadar 2-1 önde giderken, büyük coşkuyla alkışlanırken ve büyük başarı olurken son 6 dakikada 2 gol yiyince teknik direktörün kovulması mı gerekiyor? Zaten takımın dengesinin yani  kimyasının bozulmasına bana göre çok sık teknik direktör değişikliğinden kaynaklandığını sanıyorum..
Yazıyı daha fazla uzatacak değilim…6 dakika uzatma süresinde 2 gol yiyen Bandırmaspor’a bundan sonraki maçlarında başarılar dilerim.

16-03-2024 / ERDEM ÖZCAN