Bandırmaspor Şen Geldi

BANDIRMASPOR ŞEN GELDİ

Erdem ÖZCAN

Şen geldi ama Sergen boş kaleye giden topu engellemeseydi “şen” yerine “boynu bükük” gelecekti. Teksüt Bandırmaspor maçlara öyle başlıyor ki rakibine sanki adeta “bir an önce gol at da rahat edeyim!” diyordu. Oyunu özellikle ilk yarıda kendi sahasında kabul ediyor ama bu oyun şekli de tehlikeli oluyor ki golü de zaten bu arada yiyiyoruz. Göztepe maçı da önceki maçlar gibi ağır tempoda başladı ve 32. Dakikada golü yiyince işler değişti. Karşılaşma birden hızlandı ve işte bu sırada devre bitti bitiyordu ki gol makinemiz Jozefzoon topu iyi takip etmenin ve fırsatçılığını gösterince soyunma odasına beraberliği yakalamış rahatlamış olarak gitti.

İkinci yarıda daha derli toplu akın yapan bir Bandırmaspor vardı. Ancak bu dakikalarda Göztepe daha baskılı oynuyordu ve tehlikeli oluyordu. İki takım da karşılıklı akınlarda gol kaçırma yarışına girince maç zevkli hale geldi. Bu arada kalecimiz Gelios topla oynarken kaptırdığı top kalemize giderken Sergen çizgi üstünde topun kaleye girmesini önledi. Sergen maçın berabere bitmesinde çok önemli rol oynadı. Gelios da yaptığı hata dışında başarılıydı.

Deplasmandan 1 puanla gelmek başarı demeyeyim de iyi netice diyebilirim. Bandırmaspor ilk devrede oynadığı yavan oyundan vazgeçerse daha başarılı olabilir. Burnu kırılan Mücahit’in yokluğu takımı olumsuz etkiledi. Her geçen hafta Bandırmaspor biraz daha iyiye doğru gidiyor. Ligin başında ne demiştik; “sabırlı olalım…”

Gerçek Bandırmaspor taraftarları bu maç da takımını yalnız bırakmadı. Bandırma’dan 13 otobüs, 4 küçük otobüs ve özel araçlar yanında İstanbul ve Ankara’dan gelen takviye taraftarlarla birlikte tribünleri dolduran yaklaşık 1000 vefakâr taraftar takımlarına büyük destek verdi. İzmir polisinin Bandırmaspor taraftarlarının maçın oynanacağı sıtada ulaşmaları sırasında geçen yılın aksine gösterdikleri yakın ilgi de taraftarları sevindirdi.

19-09-2023/ERDEM ÖZCAN