Kaleci AKIN'ın KASIMPAŞA Zaferi

KALECİ AKIN’IN KASIMPAŞA ZAFERİ

Erdem ÖZCAN

Ziraat Türkiye Kupası 5. Tur karşılaşmasında Teksüt Bandırmaspor Kasımpaşayı evinde 1-0 mağlup ederek 59 yıllık tarihine bir ZAFER daha yazdı.

1967-1968 yılında Türkiye Kupası’nda Galatasaray’la çeyrek final oynamıştık…

Maçın yıldızı kaleci Akın idi. İşte böyle bazen kaleciler tek başına takımın galip gelmesini sağlayınca atılan bir golün kıymeti daha iyi anlaşılıyordu. Şu bir gerçekti ki bir değil 2 değil kaç gol pozisyonu oldu sayamadım; kalecimiz Akın sayısız kurtarışlarıyla hem arkadaşlarına moral verdi hem de galibiyette çok önemli hissesi vardı.

Geçen hafta 0-0 berabere kaldığımız Erzurumspor maçından çok güzel ders çıkardığımız belli oluyordu. Kabak Kasımpaşa’nın başına patladı diyebiliriz. İstanbul’un köklü Süper Lig ekibi Kasımpaşa 5 oyuncusunu oynatmadığını maçı anlatan spiker söyledi. Yani demek ki Bordo-Beyaz takımı küçümsediler gibi geldi bana.

Kupa maçları genelde beklenmeyen skorlarla neticeleniyor. Mesela ikinci ve hatta üçüncü lig takımları fafori süper birinci lig takımlarını mağlup edip eleyebiliyorlar. Bu birçok ünlü takımın başına gelmiştir. Bunun sebebi alt kümelerden gelen takımların küçümsenmesidir.

İşte şimdi de bu gerçek kâğıt üzerinde favori gösterilen Kasımpaşa’nın başına geldi. Başta kalecimiz Akın ve tüm takım arkadaşları çok bilinçli savunma yaptılar. Oyuncular canla başla oynadı. Ve Foor’un Metehan Mimaroğlu’na verdiği akıl dolu pası sırasında Metehan Mimaroğlu Kasımpaşa savunmasını avladı. Metehan önü boş sahada çok güzel sürdüğü topu Kasımpaşa kalesine bırakmayı ihmal etmedi.

Çok değerli bir galibiyet aldık…Önümüzdeki hafta oynanacak Boluspor maçından çok iyi neticeyle ayrılmalıyız ki bu galibiyete gölge düşmesin…

16-01-20247ERDEM ÖZCAN