MİLLİ (olup-olmadığı tartışılan) EĞİTİM...?

_MİLLİ (olup-olmadığı tartışılan) EĞİTİM...?____
Günbe gün Milli olma özelliği tırpanlanan bir eğitim döneminin girdabındayız...
Darbecileri eleştirenler ne yapıyor biliyor musunuz ? Kendi darbelerini ululaştırıp 15 TEMMUZ u Milli Eğitimin müfredatına sokuyor ve yetmiyor ve Belirli Gün ve Haftalar içinde 15 TEMMUZ GÜN ve Haftasını okullara sokuyor veya soktu.
KUTUL AMARE neresi ve bu isimdeki Zaferimiz var mı dersek, pek çoğumuzun bunu da bilmez de...TC ye ait olmayan bu askeri olay da okullarımızın Belirli Gün ve Haftalar Programına monte edildi, yetmedi 15 Temmuz da edildi...
27 MAYIS Darbesini en çok eleştirenler vayyy bunlar MENDERESİ ASTI diye propaganda yapanlar var ya...27 Mayısın tatil ve Bayram olarak kutlayan ben de bu propagandaya ilk zamanda kanmıştım ne yalan !
Tamam, milli eğitimi devlet adına hükümet yönlendiriyor, amenna ! Başarı ve başarısızlık tamamen hükümetin ! TEOG sınavlarında 17.000 kişinin birden %100 başarısı da herhalde işbu milli olmayan eğitimin veya arkasındaki hükümetin başarısıdır muhtemelen de...
15 TEMMUZ u DARBE olarak mı kutlayacağız yoksa KINAMAK için mi kutlayacağız ? Çünkü bana göre 15 TEMMUZ hala karanlık ve soru işaretleri var ve 80 milyona mal edilecek bir tarih, henüz değil !
Ben burada bir soru sormak istiyorum. Çünkü bu konuda yazma iştiyakım arttı bu gece...
Okul Müdürleri kendi çalışacağı sınıf ve branş öğretmenleri kendisi mi seçse başaralı oluruz ?
Veya, bir okulun öğretmenleri kendi aralarından bir MÜDÜR mü seçse daha başarılı oluruz ?
Öyle ya, hükümetin atadığı öğretmenler, hükümetin atadığı müdürlerle bu gidişle dünyadaki en geri kalmış eğitime doğru gidiyoruz başarısızlıkta !

14.06.2017 NOGAYTÜRK