Sizin Yapacağınız İşin ! (1)

SİZİN YAPACAĞINIZ İŞİN...(1) !
Yapmayın, etmeyin demiyorum haaa, işinizi doğru dürüst ve kurallarına uygun, adınıza yakışır şekilde YAPIN Arkadaş !

İşinizi yapın, işinizi ! 
Sabah evden çıktım ve ofisime gidinceye kadar, uğrayacağım 4 yer belirledim kendime. 4 Görevlendirme yaptım yani. Basın Toplantısına gittim. Nasılsa kısa sürdü, bende diğer kalan 3 işimi yapayım dedim.  Halk Bankasının bitişiğindeki, benim eski ofisim olan binadaki Türkcell e gittim önce... Personel güleryüzlüydü. Süperonline aboneliğime ait faturamı ödedim ve çıktım. Yolumun üzerinde, son taksidini ödeyeceğim HYS Mağazası var. 
HYS ye girdim, daha önceki aylarda yaşadığım için, inşallah asansörü çalıyordur dedim içimden... HYS sanırım 8 katlı, ödeme veznelerini, ticari tüketime teşvik için kurnazlık yapacaklar ya, mağazayı görmemiz için, yavvvv şu da eksik alayım dememiz için 4.kata koymuşlar. Asansör yine çalışmıyormuş, beklediğim gibi. ARIZALI diye bir kağıt yapıştırmışlar !
Günahlarını almadan gideyim, 2. ve 3. katı merdivenle çıktım, alternatif yürüyen merdivenleri var çalışıyor mu diye baktım ve çalıştı ve ben de 4. kata yürüyen merdivenle çıktım... Daha önce, merdiven oyunu da vardı. Bir kata çıktığınızda, o katı dolaşmadan diğer kat merdivenine ulaşamıyordunuz ve elmecbur o kattaki teşhir edilen bütün ürünleri seyrederek ( tüketim hormonunuzu canlandırıyorlar !) diğer çıkış merdivenine ulaşıyordunuz, bunu değiştirmişler Allahtan, merdivenden merdivene geçerek, üst kata tırmanabiliyorsunuz artık.
Ve, ödeme veznelerine ulaştım ve son taksidimi de ödedim ve kurtuldum ve  İnerken yine merdivenleri kullandım ve hafiflemiş olarak indim ve bir OHH çektim. 
Şimdi HYS Patron ve yöneticilerine diyeceğim şu ; Arkadaş, biz size para kazandırıyoruz. Bize sadece emtia sunmayacaksınız hizmet de sunacaksınız. Müşteri milletinden olan bizlerin, KALP sıkıntısı olabilir, özürlü veya hasta da olabiliriz. Siz müşteri milletinizi 20-25 yaşındaki zıpkın gibi delikanlılar veya kızlar olarak görmeyin lütfen. 
Bu ASANSÖRÜNÜZ benim bildiğim bileli çok sık ARIZA veren bir asansör. Size bir bakım firması önerecektim. Personelizden öğrendim ki zaten o firma ile çalışıyormuşsunuz ! 2-3 ay önce personeliniz, bu bakım firmasına benim yanımda telefon açmıştı da, yurtdışından gelecek bir parça bekleniyordu ? 3 ay önce de yazmaya yaltenmiştim de, baktım HYS patronlarını idarecilerini tanıyorum, bakım firmasını tanıyorum ticari itibarlarıyla oynamayayım dedim. Ama son taksidime kadar bu ASANSÖR arızanız hala giderilmemiş arkadaş ? 21. yüzyılda yaşıyoruz...

Bu nasıl parçadır ? Bu nasıl yurtdışıdır arkadaş ? Ve bir arıza yıllarca, aylarca nasıl bitmez ?  
Bakın, size önerim şudur ki ; ben bakım firmanızın suçu olduğunu düşünmüyorum, bakım firmanız olsa olsa suç ortağınızdır. Arızalar bilinçli oluyor gibi geliyor bana !  Ehhh ben de bunu anladığıma göre ; benim gibi pekçok müşterinizde anlamıştır, anlıyordur muhtemelen bu oyundan lütfen vazgeçin arkadaş ! Müsaade edin o asansörünüz çalışsın. Çalışmıyor mu ? O zaman, bizden elde ettiğiniz kardan fedekarlık yapacaksınız ve oraya yeni bir model ASANSÖR tesis edeceksiniz arkadaş ! Arzu ederseniz size minimum arıza veren, minimum sürede arızası giderilebilen asansör markasını da ben bulurum. 
Ama biliyorum ki ; asansörünüzün sürekli arıza ve error vermesi parasızlığınızdan değil, imkansızlığınızdan da değil. Bir işletmede gereken yatırımı ve hizmet üretimini gerçekleştirmek sizin için mecburidir efendim. Benim gibi yaşlı başlıları, hastaları, para ödemeleri için merdivenlere zorlayamazsınız. Bu olay taksirli bir eylem değil, bilinçli bir pazarlama modeli ! 
Hadi yıllardan beridir size olan taksitleri bitmeyen bir müşteriniz olarak sizi uyarıyorum. Yeterince bu ticari taktiği kullandınız. Biz yorulduk ve merdivenlerde düşüp kalmak istemiyoruz. Ya o ödeme noktalarını girişe alın, ihtiyacı olan ve isteyen mağazanızın 8 katını gezsin, ama ben zaten gezip görmüş ve alacağımı almış biri olarak, ödememi yaparken bu eziyete artık katlanmak istemiyorum. Eziyetten öte işkencedir bana merdiven çıkartmanız! Hayırlı işleriniz olsun ! Umarım ASANSÖRLER artık çalışır! 11/03/2024 NOGAYTÜRK
11-03-2024/ RAMAZAN NARİN