Dokunmayın Aslanıma Gariptir

DOKUNMAYIN ASLANIMA GARİPTİR!

Fikret ÇAĞIN.

Değerli okurlar, bilindiği gibi  komşumuz İran’da içkinin cezası idam.  Rakı, şarap, viski votka türünden içkiler içenin üzerinde bıraktığı kokular nedeniyle içenleri adeta ele veriyor.3 kez içkili yakalanan kesin İDAM.  Uyuşturucu da ise önceden idam veriliyordu hafifletildi 30-35 yıl ceza veriyorlar.  İran halkının  idamlık içki yerine kokusuza yani eroin, kokain, vs, gibi uyuşturuculara yönelmesi  makul diyelim ama ticaretine yine idam verdikleri için .bu işi Türkiye'ye mi havale ettiler acaba diye düşünmekten alamadım.

Bakıyoruz gazete haberlerine  İran, Irak, Türkiye üçgeni giderek uyuşturucunun merkezi durumuna gelmiş gibi.. ve daha vahimi dünya çapında! 

Ülkemizde bakıyoruz gözbebeğimiz  Tekel satıldı ve  yerli tütün yok edildi, çok güçlü bağışıklık yapan yabancı sigaralara ülke kapıları sonuna kadar açıldı ve daha sonra durmadan içkiye ve sigaraya getirilen fahiş ZAM lar ( bir tür çaktırmadan yasaklama) nedeniyle bu sefer de merdivenaltı tabir edilen “kanun dışı” işler yapan vicdansızlar türedi.

İçkilerde Metil alkol kullanımı ölüm demektir ve hiç umursanmadan metil alkollü  içki imal ederek birçok insanın ölümlerine neden oldular -oluyorlar.  Ölümden önce gözleri de kör ettiği haberleri çoğalınca  bu melanetten korkan halkımızda  bu sefer doğu komşularımız gibi  içki yerine  uyuşturucuya yönelme eğilimi başladı gibi kötü gidiş tespiti var.

Burada içkiyi savunmuyorum, sadece şişmişbalonu daha da sıkarsanız patlar demek istiyorum,.

https://www.dha.com.tr/yurt/erzincanda-sahte-icki-icen-4-kisiden-1i-oldu... Narkotik birimleri gece gündüz nöbette nefes aldırmamaya çabalıyor .

Bakınız, Narkotik suçlarla mücadele daire başkanlığının verilerine göre 15 Temmuz 2016 dan bugüne kadar mücadele edilen uyuşturucu olayı sayısında, yakalanan şüpheli sayısında ve ele geçirilen çeşitli uyuşturucuların miktarında önemli derecede artış olduğu belirtiliyor.Ayrıca Dünyanın çeşitli ülkelerinden limanlarımıza gelen gemilerin bazılarında getirdikleri malların arasına zulalanmış uyuşturucuların zaman zaman yakalandığını duyuyor, biliyoruz,  iyi de ne oluyor bunca ele geçen uyuşturucular diye merak ediyoruz. İmha edildiğini gören duyan var mı?.

Örneğin, konuya dair en son haberler, Gaziantep’te tarihi eser ve uyuşturucu operasyonu 43 gözaltı, Antalya hava limanında 4 kilo 522 gram kokain yakalandı.

Geçtiğimiz günlerde siyasi bir başkan haberleri yer aldı gazetelerde. Yalanlanmadı. Uyuşturucu kullandığı belli olan görüntüler meydana çıkınca, başkanlıktan istifa etmiş. YAZIK, ne yapsın garibim normal içki içse kokacak, şöyle kıyısından köşesinden bir tutam pudra şekeri hortumlamış! Çok görmeyin! “DOKUNMAYIN ASLANIMA GARİPTİR”!.

Lüks bir araçta uyuşturucu kullanırken, (pardon pudra şekeri hortumlarken) görüntüleri sosyal medyaya düşen, bir  büro çalışanı olduğu söylenen bu garibim de, sosyal medya hesabından; “Siyasi büyüklere yakın olursam daha güçlü olurum” düşüncesiyle siyasi büyüklerin yanında işe girdiğini belirtiyor.

Ne var bunda!, “DOKUNMAYIN ASLANIMA GARİPTİR”! Bulmuş bir koyun ye,ye doyun hesabı, Hem üstü başı kranta, yani çulu güzel, Hem kokusuz uyuşturucuyla kafası, aldığı dolgun ücretle parası pulu güzel.

Bu gibilerin ekonomik sıkıntılardan zerre kadar haberleri yoktur.

Bu araya karışmış asalakların hala ortalıkta dolaşması  milletimizin vicdanında yara yapıyor.

Bir kilo un’un fiyatı bir kilo seker fiyatını geçmiş bilmezler, bilmek de istemezler.  Üniversite mezunu on binlerce işsiz gençlerden haberleri yoktur, Düşünemezler, Üretmeden tüketiyoruz farkında değiller, çünkü kafalar güzel, ot gelmişler, ot içecekler ve ot gidecekler o yüzden “DOKUNMAYIN ASLANLARIMA GARİPTİRLER”…

Esen kalınız…

13-11-2021/FİKRET ÇAĞIN