Haddini Bil. Sayın Ramazan Narin !

HADDİNİ BİL SAYIN RAMAZAN NARİN!

Fikret ÇAĞIN.

Evet sayın RAMAZAN NARİN HOCA ya da NOGAY TÜRK!.....

BANDIRMA Limanına, Kamboçya’dan Arjantin'den getirilen Angus ineklerinin tahliyesi esnasında BANDIRMA MOK KOKUYORMUŞ ve "Bandırma Ölüyormuş", sana ne be Hoca!. Bırak koksunlar, ölsünler, bu işlemler yaz boyu sürecekmiş, bu saçmalığa, İnsanlık adına çözüm bulmaları için, tüm yetkilileri göreve çağıran araştırmalı yazılar yazıyorsun, iyi güzel de herkes sizin gibi düşünmüyor, İnsanların sıkıntılarından zevk alan nice duayenler var bu ilçede.

Onlardan bazıları bu yazıları okurlarsa, limanı eleştirenlere karşı hemen Çelebi Liman Müdürünü Gazeteciler.Cemiyeti odasına davet edip seni ve senin gibi düşünenleri haksız çıkarmanın gayreti içinde olurlar, Limandan tahliye edilen tahıl ürünlerindeki kimyasallı tozlardan ve çeşitli maden tozlarından etkilenerek yüzlerce insanın solunum yolları hastalıklarının yanında çok sayıdaki İnsanlarımızın da Kansere yakalandığı, TIP merkezlerimizce biliniyor. Buna rağmen, yapılan röpotajlarda Liman Müdürünün yönlendirilmesiyle bu tozların İnsan sağlığına zarının olmadığı açıklanmıştı. Bugün sözü edilen "MOK" kokusunun da sağlığa şifa hastalara deva olabileceği açıklanabilir şaşmayın ve haddinizi bilin İlçenin "maydonozları".

Aylar önce, Aynı gemide haftalarca yolculuk yapan angusların kapalı bulundukları alanlara dışkılarını yapmaları sonucunda bir metreyi aşan bu dışkı denizinde ayakları kayıp düşen ve o dışkı suyunda boğularak ölen, şişen ve kokan angusların yedi tanesinin fotoğraflarını gemiye gizli girip elde eden bir arkadaşımızdan alıp İLKHABER Gazetesi'nde yayınlamıştık ama bu olay kamuoyunu pek fazla ilgilendirmiyor gibiydi İlgilenen de nereye ve kime baş vuracağını bilmiyordu.

Ancak, Ramazan Narin gibi yağcılıktan ve yalakalıktan anlamayan ve Bandırma'da kendilerine saray yapma derdinde olanlara yağcılıkla gazetecilik yaptığını sananlardan  ziyade ;  insandan yana tavır koyan, gazeteciler yoktu. Bugün de yok. Bağışla NOGAYTÜRK….

Esen kalınız….

13-06-2023/FİKRET ÇAĞIN /BANDIRMA