Yılların Günahı Ne!

YILLARIN GÜNAHI NE!

Fikret ÇAĞIN…

Değerli okurlar, yılın son gününde benim de herkes gibi, çok şükür, bir musibeti, bir uğursuz yılı 2019 u geride bıraktık diyerek 2019 yılına epeyce sitem etmek geldi içimden.

Hemen akla geliveren 2019 un güncelinden düşmeyen toplumu huzursuz eden bir takım olayları, Örneğin “Dış ilişkiler gündemin değişmezi”, İçeride ise, 2019 da rekor düzeye gelen İŞSİZLİK, Yine artarak devam eden KADINA ŞİDDET, çeşitli yurtlarda ve kırsalda ÇOCUKLARA CİNSEL İSTİSMARLAR, giderek artan CİNAYETLER, İnsan sağlığını hiçe sayan MERDİVEN ALTI GIDA TERÖRİSTLERİ, HAYVANLARA YAPILAN EZİYETLER ve HAYVAN KATLİAMLARI, Hayat pahalılığı, VERGİ ve ZAM’lardan bunalan asgari ücretli işçi ve emeklilerin durumlarından, siyasi çekişmeler ve benzeri konulardan söz etmekti niyetim.

Ancak hayalen 2019 yılı geçti karşıma ve bana EY İNSANOĞLU bu aklından geçenlerle benim ne alakam olabilir ki, her fırsatta kendinizden kaynaklanan bütün olumsuzlukları ve pis işlerinizin sorumlusu olarak beni görüyor, beni gösteriyorsunuz.

Ben benden önceki yıllar gibiyim, Baharımla, yazımla, kışımla İnsanlığın ve tüm evrenin mutluluğu için yaratılmışım, benim görevim, karanlık bir gecenin sonunda Güneşimle her gün aynı yerden doğar gününüzü aydınlatır ve akşamları da karşı yönden günü sonlandırırım, çünkü ben Evrensel bir Eko sistem’im.

Lakin maddeye odaklanmış siz İnsanoğulları, Dünyanın yuvarlak olduğunu, kendi ekseni ve Güneşin etrafında döndüğünü buldunuz, bildiniz de bu Evren’in, bu Doğa’nın size emanet olduğunu, sizden sonra gelecek kuşakların da hakları olduğunu bilmediniz mi? Bildiniz ama maddi çıkarlarınız baskın geldi değil mi?.

Klimalarda, spreylerde ve sanayinin çeşitle dallarında çokça kullanılan, kullanıldığında hemen atmosfere yükselen ve Çok çabuk OZON Tabakasına ulaşan Klora Flora Karbon (C.F.C) Gazları gibi çeşitli SERA Gazlarını çok bol miktarlarda ürettiniz, OZON Tabakası zarar gördü inceldi, dolayısıyla Kızılötesi ışınlar ozondan süzülmeden dünyamıza dik inmeye ve insanlarda CİLD KANSERİNE neden olmaya başladı.

Ayrıca Küresel ısınmayla Buzulların erimesine neden olan bu durum, İnsanoğlunun Doğaya ve Ekosisteme bilinçsiz müdahalesi sonucu gelinen noktada, bazı yılların çok sıcak geçmesine, yağmurların sel baskınları meydana getirmesine ve bazı yılların da kurak geçmesine tanık oluyorsunuz.

Yeraltı ve yerüstü sularını, kendi eseriniz olan arıtmasız sanayi atıklarıyla kirletip zehirlediniz, bu sularla sulanan tarım ürünleriyle kendi sağlığınızı risk’e atıyor, çeşitli hastalıklarla boğuşuyorsunuz.

Hal böyleyken, kendi kusurlarınızı görmezden gelerek bütün suçlarınızı bana atfetme kolaylığını seçiyorsunuz, yaşamınızda ne kadar olumsuzluk varsa hepsi sizden kaynaklanmaktadır, sizlerin mutsuzluğunuzda Yılların dahli ve Günahı yoktur, dediğim gibi biz tüm yıllar Evrensel bir bütün EKOSİSTEMİZ.

Bu evrende somut ne varsa iyisiyle kötüsüyle insana aittir o nedenle Günahı Kusuru Kendinizde arayın, YILLARIN GÜNAHI NE, Dedi, sizce de öyle değil mi?.

Yeni idrakine başladığımız 2020 yılında doğal afetler görmeden, dünyada ve Ülkemizde barış, Huzur, kardeşlik ve dostlukla yaşanabilecek bir yıl geçirmemiz dileklerimle Nice yıllara… Hoşça kalınız….

31-12-2019/BANDIRMA