TOLGA TOSUN

31 Ocak 2019 Perşembe günü, CHP ve İYİ Parti Millet ittifakı'nın BANDIRMA Belediye Başkanlığına Aday gösterdiği sayın Tolga TOSUN yerelde seçim startını, saat 15 te İYİ Parti'yi mahiyetiyle ziyaret ederek başlatmış oldu.

İYİ Parti Bandırma ilçe teşkilatı binasının pek de geniş olmayan salonunda her iki partiden oluşan kalabalık bir topluluğa yapılan hoş geldin ve selamlama konuşmalarını ayakta dinlerken konuşulanların çoğunu kaçırdık ama aklımızda kalan ve bizleri haklı olarak sevindiren- duygulandıran sözlere anlayabildiğim kadarıyla değinmek istiyorum.

Örneğin; Sayın Tolga bey bir ara şöyle dedi, (önce şunu hatırlatayım, o hep biz der BEN demez) Biz halkımıza dokunmak istiyoruz, bunu derken halkla tokalaşmak ya da bir mekanda beraber oturmak anlaşılmasın, diyor ve biz geleceğe yönelik geniş anlamda modern Şehircilik planları gereği gençlerimize istihdam yollarını açmak, yaşlılarımıza daha güvenli ve daha huzurlu yaşamalarını sağlayan hizmetleri vermeyi ön görüyoruz.

Ve Belediyelerin işleri sadece yol yapmak asfalt dökmek çöp toplatmak SU vs. gibi rutin işlerden ibaret değildir derken, ben hemen itiraz işaretimi yaptım ama soru sormadım, çünkü sorularımı yanlış anlayanlar olabilir ve İlçemin sıkıntıları arada kaynayabilirdi, “SÖZ UÇAR YAZI KALIR” düsturundan hareketle, Buradan Sayın Bandırma Belediye Başkanı adayımız TOLGA TOSUNA naçizane birkaç önerimiz olacak.

Sayın TOSUN, Bandırma’ nın geleceği ve gelişmesi hakkında birçok projeniz vardır mutlaka ama eğer projelerinizde yoksa mutlaka dikkate almanız gereken, basit gibi görünen ama tam da bam teli sayılan ve Halk’a dokunmanın yoludur, yöntemidir önerilerimiz.

1. Bandırma’nın İçme ve kullanma SUYUNUN uçuk fiyatı, Mutlaka makul seviyelere düşürülmelidir, “İşte o zaman halkın tümüne dokunmuş olacaksınız”, (metreküpü 7 liranın üzerindedir) 2. Ülkede Ekmek fiyatları artmasına rağmen gramajları küçüldü Bandırma’da ise ekmeklerin kalitesi de düştü, bu nedenle Belediye HALK EKMEK tesislerini

kurmalı, İnsanların temel gıda maddesi olan ekmekler, Hijyenik koşullarda üretilerek arza sunulmalıdır.

3. Maliye ve Dernek kaydı olmayan, Haksız rekabete neden olan, Halkı aldatıcı fiyat etiketi sahteciliğiyle yerlerde meyve satan, Balık sularıyla çevreyi kirletip kokutan seyyarlar, Bandırma’nın en işlek cadde ve sokaklarından kaldırılıp Makul ve münasip yerler bulunmalı kayıt altına alınmalıdır.

NOT:“Derneğe aidat ödeyen Devlete vergi veren Bandırma’nın en eski ve temiz Manavı (sebze ve meyvecisi) bu gibi başı boşluk nedeniyle yarım asırlık işyerini kapattı ve birkaç kişiyi de işsiz bıraktı”.

OTOPARK sorununu bilmeyen yok, Şehir içi HALK OTOBÜSLERİ’nin bazı şoförleri adeta birer despot, Ücretler havuzda toplandığı için yolcuya hiç saygıları yok.

Naçizane tavsiyelerimizin şimdilik bir kısmı bunlar, Temennimiz ise Balıkesir’de Sayın İsmail OK, Bandırma’da Sayın Tolga TOSUN kazanır da Bandırma!nın gelişmesine yönelik hizmetler ve İl desteği artar. Çünkü İktidar ve Muhalefet çelişkisinden BANDIRMA epeyce zorluklar yaşadı sanırım.

Her şeyin Ülkem için İlçem için Hayırlı olmasını Rabbimden diliyorum… ESEN KALINIZ…