Sosyal Medya Fenomenleri!

SOSYAL MEDYA FENOMENLERİ

Fikret ÇAĞIN.

Sosyal medya fenomenleri, kazara dünyaya gelmiş geri zekalılar, iyi ki varsınız(!) gerçi hiç olmasaydınız, belki dünyamız biraz daha iyi ve temiz olabilecekti kim bilir.?

Sizler sosyal medyada çok tıklanmak ve sözüm ona ünlü olmak için enini boyunu düşünemeden yaptığınız "salaklık ve ahlaksızlıklarla" bir Türkiye klasiği çekerek çok tiksindirici ve kötü ama bir noktada da birazcık iyi bir şey yapıyorsunuz, ilgisiz ilgililerin suratlarına okkalı bir tokat indiriyorsunuz.

Ülkemizdeki boş vermişliğin, insan sağlığına karşı duyarsızlığın resmini çekerek, Avrupa ülkelerininü ülkemizi kıskandıklarını(!) kanıtlıyorsunuz.

Ünlü bir firmanın süt kazanına bir şortla çıplak vaziyette girip "SÜT BANYOSU!" yapıyor ve bunu matah bir şeymiş gibi sosyal medyadan paylaşarak ilgisiz ilgililerin yüzüne tükürüyorsunuz.

Van’ın Erciş ilçesi koca Pınar mahallesinde bir fırın çalışanı ekmek hamurunu top gibi yapıp ayağı ile vurarak oynuyor ve bu adiliğini sosyal medyada paylaşıyor.

Sonra ne mi oluyor..* Üzerlerindeki ölü toprağından silkinip uyanarak, verilen mesajı tam olarak algılayıp gereğini tüm yurtta uygulamayı* bir tarafa bırakıp, sadece fırın sahibine idari para cezası veriliyor.

 Firma mühürleniyor!.

Ekmek hamurunu top yapıp oynayan üç serserinin soruşturma kapsamında ifadeleri alınıp, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılıyor olması, ne kadar etkin (!) değil mi?.

Afyonkarahisar’da meyve suyu tesislerindeki bir kazanda vişneleri, ayağında ayakkabılarıyla ezerken, arsızca ve yüzsüzce pişkin pişkin gülen sosyal medya meraklısı! Bir başka manyak.

Efendim bu rezalete karşı da, Tarım Orman Müdürlüğü ekipleri harekete geçmiş, işletmeye gerekli cezai yaptırımların uygulanacağı vs,vs, geçiniz bunları, cezai yaptırımmış.

Verilen idari para cezası 21 bin lira, firma yüzbinlerce meyve suyu şişesine elli kuruş zam yaparsa yüzbinlerce lira para kazanır mı? Kazanır.

O halde ayakkabıyla meyvelerin üzerinde gezmeye devam.

Ülkemizde iş ve aile sorumluluğunu bilen, milyonlarca işsiz insanımız varken Denetlenmeyen pek çok işyerinde vasıfsız, sorumsuz, ucuz ve kaçak işçi çalıştırılırsa iyi ve temiz bir üretim beklenebilir mi?.

Konya’da bir şarküteride peynirlerin bulunduğu, gıda soğutma dolabına giren ve bu marifetini(!) de sosyal medyada paylaşan bir başka manyak da Konya Adana’yı geçti yazmış.

Bu tür kendi egosuna yenik düşmüş, aşağılık kompleksinden, tanınmaya çalışarak ve her daim kendisini överek kurtulmak isteyen zibidiler! Ülkemin her yerinde az da olsa var.

Bu zibidiye ne yaptılar dersiniz?.

Hiçbir şey.

Sadece iş yeri sahibine çok çok çok büyük(!) bir rakam olan 6077 lira (altı bin yetmiş yedi lira) gibi muhteşem (!) bir idari para cezası verildi.

6077 lira cezanın anlamı neydi?.

Bu cezayı tüm yurdum insanı öğrenir ve bir daha böyle salaklıklara hiç kimse tevessül etmez miydi? yoksa bu tür rezilliklerin ederi 6077 lira, Et’le Süt’le Ekmekle oynamaya kaldığınız yerden devam mıydı? Takdir sizin.

İl ve İlçe tarım müdürlükleri, Belediyelerin zabıtaları, Halk sağlığı ‘Hıfzıssıhha kurumları’ Denetleme ve yaptırım yetkisi olan kim varsa ne olur şu gıda üretimi yapan yerleri ve de özellikle Unlu mamuller ve ekmek fırınlarını (gece yarısı imalat aşamasında olması gerekir) ama siz günün her hangi bir saatinde klimalı odalarınızdan çıkıp ara sıra denetleyin be mübarekler, sizler ekmek yemiyor musunuz?.

Fırınlardaki hijyen dışı ortamlardan, mide bulandırıcı durumlardan daha fazla söz etmek istemiyorum.

Ekmek alırken sizin gözünüze olumsuz bir şey takılmıyor mu?.

Tüm İslam aleminin Kurban Bayramını gönülden kutluyor sağlık ve saadetler diliyorum…

Esen kalınız…

15-07-2021- BANDIRMA