Nermin Mutlu ve Kent Konsey'ine Kadın Aday

KENT KONSEYİ BAŞKANLIĞINA KADIN ADAY 

Değerli okurlar, 31 Mayıs 2019 tarihli “BANDIRMA ŞEHİR Gazetesinde, Cemal ATABEY’in yaptığı “KENT KONSEYİNE Başkan adaylığını ilk açıklayan, Nermin MUTLU oldu” şeklinde bir haber yer aldı.

Bu haber, kamu yararına hizmet veren kuruluşlara "KADIN ELİ" değmesini savunan biri olarak benim ilgimi çekti ve kimdir bu Nermin MUTLU? ne iş yapar? Nerede bulunur? deyip araştırdığımda, Bandırma Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin (ÇYDD) yönetim kurulunda görev yaptığı bilgisini aldım.

Kendisini tanımak için Derneğin Bandırma şubesine gidip, Nermin MUTLU hanımla görüşmek istediğimi söylediğimde bana biraz oturun 10 dakikaya kadar burada olur yolda geliyor dediler.

Ve az sonra geldi, ben kendisiyle tanışıp "KENT KONSEYİ" hakkında biraz sohbet etmek istediğimi belirttim, memnuniyetle kabul etti, ben havadan sudan gibi değersiz sorularla bir sohbet havası oluşturmaya çalışırken, kendimce belli etmeden kendisini (haddim olmasa da) adeta bir sınava tabi tutmayı da planlamıştım.

Yavaş yavaş sözü Kent’in sorunlarına getirip, *Şehir içi trafiğinden, yaya kaldırımların işgaline, *Kent’in merkezi yerlerindeki seyyar balıkçı ve meyve satıcılarının çevre kirliliklerine, *Kültür & Sanatla ilgili çok kapsamlı bir Kültür Merkezinden, sanatçıların çalışma atölyeleri yapılaşmasına,*Kadın danışma Merkezinin ve Kent Konseyinin vereceği ücretsiz el becerileri kursları sonucu İnsanların ürettiklerini her daim sergileyip satabilecekleri HEDİYELİK EŞYA ÇARŞISI gibi yapılaşmaya kadar bir çok konu üzerinde ne düşündüğünü sormaya çalışırken o projelerinde bu sorularımın çok daha üzerinde planlarının olduğunu büyük bir heyecanla anlatmaya başladı.

Kentimizin geleceğine yönelik öyle çok ve güzel projelerden söz etti ki ; İşte o zaman ben bazı yazılarımda Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ni örnek göstererek "KENT KONSEYİ'ne de Kadın eli değmeli" şeklindeki önerilerimde ne kadar haklı olduğumu bir kez daha anladım.

Böyle siyasi ve maddi getirisi olmayan, tamamen Kent ve Kamu yararını önde tutan kuruluşların, özellikle de KENT KONSEYİ gibi bir kuruluşun BANDIRMA yönetimine de bir Kadın elinin değecek olması, Kent ve Modern şehirleşme adına başarının başlangıcıdır diye düşünüyorum.

Nermin MUTLU hanımefendi, Bandırma kamu oyunda, Sosyal girişimciliği ile tanınmış bir Emekli öğretmen, Kent sorunlarına dair Proje’leriyle, ve de her kurum ve kuruluşla uyumlu çalışabilecek sinerjisiyle, engin tecrübe ve donanımıyla BANDIRMA KENT KONSEYİ Başkanlığına ADAY olmuş.

Bandırma’nın geleceği için doğru bir karar ve güzel bir şans.

Sayın Nermin MUTLU’yu, “HER GÜZEL ŞEY BANDIRMA iÇİN”, diyebilenlerin gönül rahatlığı ile seçebilecekleri ve Bandırma’ya çok yakışacak bir ADAY olarak görüyor ve Bandırma için ortak akılla seçilmesi gereğine inanıyorum.

Esen kalınız…

FİKRET ÇAĞIN -04-06-2019-BANDIRMA