Korkuya HAYIR !

Geçtiğimiz yıl sade bizim değil spor  adamlarının bile bu nasıl 2. lig takımı birinci ligde yok dedikleri takımımızın iskeletini parçaladık  kendi elimizle  yok ettik ve yerine menejerlerin rantı uğruna yamalı bohça bir takım kurarak lige başladık.

Başkan Erhan  Elmastaş'ın da zaman zaman dile getirdiği hata bize pahalıya mal oldu. 

Engrüstriyel futbolun yolu  tuzaklarla dolu olduğu malüm ve  kolay lokma olduk. Tecrübe kazandık mı derken.
Devre arasında da yine hata yapıldı . bu seferde ızmırlı  kurnazların kucagına dustuk,yedırıldık ıcırıldık,kandırıldık.alakasız transferler yaptık.
Bizim rahatça  alabileceğimiz adamları bizden altta olan kulüpler alıp yukarı çıkarmayı bildiler. Futbolda, da hayatta da aynı şeyler oluyor yanlış yanlışı doğurur. Yanlışı kapatayım derken yine yanlış. Mapuku yu ne olduğunu anlamadan göndermiştik . Adam şimdi oynadığı takımda gol kralı. Çünkü yanlış doğru doğurmaz.
Örneğin devre arası  İsmail  Odabaşı Denizli de kadro dışıydı. Bandırmaspor'un ihtiyacı olan topçuydu. Manisaspora gitti ve biz almadık! Çünkü kulüpler arası centilmenlik anlaşması varmış . Ama Manisa centilmenlik dinlemedi aldı ve her maç 5-6 atmaya başladı, bize de attılar nitekim ve şimdi  üstteler..
Korkuya HAYIR.
Bandırmaspor düşecekse KORKU yüzünden düşecek.
En kötü zamanımızda şimdi neredeyse şampiyonluğu garantilemiş Malatya'yı kendi sahasında yenebiliyorsa istediğin skor akılla ve  inançla alakalı.

Ben düşeceğim düştüm diye sahaya çıkılmaz?  Bir Barcelona maçını hepimiz seyrettik. Son 3 dakika Paris gibibir takıma 6 yı tamamlamak !  Ama inancı gördünüz. 
Ama baktığımda takımımızda geçen yıl onca çabayla elde edilen  kollektif mücadele ruhu yok farkındasınız. Hani yenilsekte ortaya konan mücadelen sonra ne yapalım futbol şansı dersin. Ama bu yıl sahada ortaya konan görüntü  sadece bu  geleceğe dair umutları zedeliyor.Çünkü tribünden her şey net gözüküyor.Korkuyu yeneceksin. Çünkü ihtiyacın bu. Bu takım biraz özel destek ve çalışmayla verimli olur. 

 Nasılsa yenileceğiz korkusunu gidereceksin.

 Her maçı canlı ve televizyonda izledim . İlk otuz dakika takım her maçta içerde dışarda sahada  ne yaptığını ne yapacağını  bilmez bir şekilde top dolaştırıp organize bir atak geliştiremiyorsa kafalar karışık demektir.  Adeta  bir an evvel golü yiyelim rahatlayalım modunda dakikalar sayılmaz böyle bir sezon yirmi yıldır görmedim  
Kafalar karışık. Oysa inançlı çıkacaksın sahaya. Bu takımın oyuncularının tek tek hepsinin teknik kapasiteleri var.  Yardımlaşma arkadaşlık takım ruhu  eksik. Lig bitmek üzere hala bir iskelet yok ozgur sakat kaptan kım bellı degıl her maca ayrı bır kaptan tam bır kaos. Balıkesirspor maçında sağ kanatta ÖMER'in ikinci hamle yetersizliği Yiğt'in destek umursamazlığı  nedeniyle birbirine benzer 3 gol yedik keza Manisa da hepsi ters kademe eksikliği ,kayıtsız izleme, yardımlaşma zaafından oldu. Göz göre göre goller gelirken maalesef Feyyaz da çaresizmiş gibi elleri belinde seyretti. Çünkü takım bütünlüğünü oluşturamayınca o da umudunu kesmiş hafta içinde kafasında gitmeyi planlamıştı. Bu da bir eksiklik teknik adam adına.

Şimdi geriye bakmıyoruz.

Süper lige çıkma hesaplarında ki  Eskişahir'in de çok açık ve net belli zaafları var.

Bunları burda dile getirmek istemiyorum. 

Seyirciyle bütünleşmiş bordo beyazlı ekibimizin bundan sonra ki tüm maçlarını şampiyonluğa giden takım gibi iddialı ve kararlı olması gerektiğini düşünüyorum.

Netice itibariyle ha 2.ligde şampiyon olmuşsun ha düşmemişsin aynı şey.

Korkuya hayır.

Çıkın aslanlar gibi oynayın. Yenin.

 

 

MEHMET LEVENTOĞLU -BANDIRMA GERÇEK