Kalkınıyor,Uçuyoruz!

KALKINIYOR, UÇUYORUZ!

Fikret ÇAĞIN.

Değerli okurlar, Bugün, Dünya’da eşi benzeri olmayan veciz bir sözle başlayalım yorumumuza.

(HİÇ BİR ŞEY OLMASA BİLE, KESİNLİKLE BİR ŞEYLER OLMUŞTUR) iyi söz.

Neler olmuştur, kısaca bakalım.

Örneğin, kış geldi, havalar biraz daha soğumuştur.

Aşıda hızlanmayı, maskeyi ve mesafeyi başar(ama)dığımızdan! dolayı Kovit 19 dan yine çok sayıda insanımız hayatını kaybetmiştir.

Üzerimize yağan zamları KAR zanneden işsizler, asgari ücretliler ve emekliler, biraz stres atmak için Uludağ Kayak Merkezi ve benzeri yerlere tatile gitmişlerdir!. (kalkınıyoruz)

Çok sayıda İnsanlar geçim zorluğu çekiyor, evlerine EKMEK götüremiyormuş, gibi söylentiler ayyuka çıkmış, YALAN bunlar! Muhalefetin uydurmalarıdır. İnanılmaması gerekir!.

Hem ekmek alamıyor, bulamıyorlarsa PASTA yesinler, değil mi efendim?. (Uykunuzu bozmayın, uyumaya devam) (uçuyoruz).

Amerikan doları 10 liraya yaklaşmış mış!,

Bakın burası çok önemli!. Maaşlarınızı dolarla mı alıyorsunuz!?, hayır, o halde size ne be kardeşim doların yükselmesinden alçalmasından, aaaa herkes ekonomi profesörü kesildi başımıza, yettiniz be!.

Şunun şurasında halkın (ufak tefek!) sıkıntılarına çözüm bulmaya çalışıyoruz, tutturmuşsunuz Dolar da Dolar, (Dolar, dolsa ne olur dolmasa ne olur)!.

Evlerinizde televizyon, ellerinizde akıllı telefon!, bunları yolda bulmadınız her halde, parayla aldınız, bu da maaşlarınızın fazlasıyla yettiğini gösteriyor! Ağlanmayın, biraz kanaatkar olun!. (kalkınmak kolay mı?).

Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerinde ve Amerika’da market rafları boşalmış, İnsanlar yiyecek bulamıyorlarmış, bizde ise bolluk bereket var’mış!, market rafları tıklım tıklım dolu, sudan ucuz!, seç seç al. (kıskananlar çatlasın)

Markette ve piyasada, Kıyma 80 TL, Kuzu eti 100 TL, Tereyağı 80TL Peynir 50 ile 100 TL arası, zeytin yağının litresi 45TL , çocuk mama ve bezleri kanatlanmış TÜRKİYE gibi uçuşa geçmiş gibi görünse de, fiyatlar gayet normal!, seç seç al yurdum insanı!.

Semt pazarlarına akşama doğru giderseniz seçilmiş sebze ve meyveler ucuz, çıkmaları ise bedava, karıştırın seçin!. (kalkınma böyle olur)

Daha ne olsun, bundan iyisi Şam’da kayısı . (şimdi Şam’da bu da yok!)

Evet ama Faturalar!.

Ne olmuş faturalara, yüksek geliyormuş, bak vatandaşım, Demokrasilerde, Hele de olmayan Demokrasilerde çare tükenmezmiş!, Evde battaniyeye sarınıp oturun, dışarıya çıkarken LAHANA gibi olun, kat kat giyinin, üstelik titremesini de bilirseniz doğalgazdan yırtarsınız.

Evde fazla elektrik yakmanıza da gerek yok TV nin ışığı ile idare edin, ayrıca "Muhalif Kanal"ları izlemeyin uykularınız kaçar, erkenden yatın uyuyun benden uyarması.

Elektriğe de çare bulduk, gelelim su faturasına, zaten havalar iyice soğudu bu soğukta fazlaca su kullanmayın üşütürsünüz.

Bulaşığı, çamaşırı var su kullanmadan olmaz derseniz fatura geldiğinde kafayı üşütürsünüz, o nedenle su kullanmaya hiç gerek yok, bizi doğduğumuzda ebe yıkamış, ölünce de gasil hanede yıkayacaklar daha ne.

Bakın burası da çok önemli, Oylarınızı bizim partiye verirseniz, çok çok çoook sevaba girersiniz, çok sevap cennete götürür bilmiş olun…

Hadi gene şanslısınız, Cenneti de kazandınız, hem de hiç emek vermeden.

Üstelik hem kalkınıyor, hem de uçuyorsunuz…. Esen kalınız…

FİKRET ÇAĞIN-11-11-2021