İzahı Yoksa,Mizahı Var!

İZAHI YOKSA, MİZAHI VAR!

Değerli okurlar, malumunuz günümüzde öyle tuhaf öyle enteresan ve öyle akıl almaz şeyler yaşanıyor ki şaşırmamak ne mümkün.

Akıl’a ziyan bu gelişmelerin, tarafımdan İZAH’ı pek mümkün değil ama biraz da olsa Mizahı olabilir diye düşündüm.

Örneğin, Sedat Peker’den KASETLER 36 kısım tekmili birden;

Lüks otellerde bedava tatil yaptığı söylenen hukukçular; (Lüküs hayat oh ne rahat, bak keyfine yan gel de yat).

Mafyadan, ayda 10 bin dolar maaş yada çantalar dolusu dolar alan ismi lazım değil giller; (lazım olsa ismi bilindiği halde açıklanırdı).

Üç beş yerden 50 bin ile 70 bin TL aralığında maaş aldığı söylenen bürokratlar;

Aldığı avanta maaşların bir kısmıyla hayır yaptığını söyleyenler;

Deveyi havut’uyla yutanlar. (havut: deve semeri).

Ayasofya’nın eski statüsünü kavrayamayıp bugünkü durumunu överken ATATÜRK’e ve arkadaşlarına kafir diyebilen ve bu edepsizliğinden dolayı adeta hoş görülen sorgulanmayan sözüm ona bir imam müsveddesi;

Ve en ilginci de AKP Erzurum Milletvekili Sayın İbrahim Aydemir'in olağan üstü bilimsellll(!) bir tespitle Marmara denizinde yaşanan, MÜSİLAJ—DENİZ SALYASI hakkında ortaya koyduğu teori(!) ve sebeplerdi.

Sayın vekil, salyanın sebebi "CHP nin uğursuzluğundandır" dedi.

Ben epeyce düşündüm, ne alakası var dedim, bu da söylenecek söz müydü?.

Bir türlü akıl erdiremedim, ve ben bunun İZAH’ını yapamayacağım bari biraz MİZAH’ını yapayım deyip, Tanıdığım kanaat önderi hükmündeki bir CHP li dostuma gittim durumu anlattım.

Bir milletvekili bu denizdeki SALYA olayı CHP nin uğursuzluğundandır diyor, gerçekten CHP uğursuz mu? Dediğimde bana evet maalesef UĞUR’suzuz dedi, nasıl olur dedim?.

Şöyle oldu dedi.

Devletin çeşitli kademelerinde bulunan bir kısım günah işleme özgürlüğüne düşkün haramzadelerin.

Devlete attıkları kazıkları, Devletin malı deniz yemeyen domuz diyen, yetim hakkı yiyenlerin.

Yolsuzluktan başka, Devlet hayrına işi olmayanların.

Tekerlerine çomak soktuğu ve bu gibi pis işleri yapanları her gün açıklayıp deşifre ettiği için. üzerinde önem ve özenle durduğu bu tür yolsuzlukların mümkün olamayacağı, kendi siyasetini ve politikasını kendi belirleyen, Bağımsız, Laik, Demokratik, Hukukun üstünlüğüne dayalı Üniter bir Devlet yapısının tesis edilmesini sürekli savunduğu için.

24 Ocak 1993 te Ankara’da karlı sokaktaki evinin önünde arabasına bomba konularak Suikast’e kurban edilen, UĞUR MUMCU’muz, yok maalesef

(mekanı cennet olsun)

O günden bu yana UĞUR’UMUZ yok eğer anlatılmak istenen bu ise doğrudur, CHP Maalesef ve ne yazık ki UĞUR’suz kaldı, eğer UĞUR’umuz yaşasaydı böyle mi olurdu, bir düşün, deyince bende ancak o zaman jeton düştü.

CHP nin neden UĞUR’suz olduğunu anlayabildim, ne de olsa cehalet işte.

Böyle allamei cihan Milletvekillerinin! Teori’lerini (!) bencileyin cahil garip, kardeşiniz, anlayamamışım hoş görün lütfen…

TARİKAT,SİYASET,TİCARET—RABITA—SİLAH KAÇAKÇILIĞI ve TERÖR—SUÇLULAR ve GÜÇLÜLER ve benzeri bir çok kitabından her hangi biri okunursa UĞUR MUMCU’nun ne kadar Vatan sever olduğu ve görüşlerinin ne kadar isabetli olduğu kolayca anlaşılır.

Fakat ne yazık ki Türkiye UĞUR’suz kaldı, asıl bunu anlamak gerekli ama ZOR!…

Esen kalınız…

14-06-202/1 BANDIRMA