CHP Genel Merkezi Atatürk'ü İnkar Mı Ediyor?

Sosyal medya mecralarının tümünde CHP nin PKK sempatizanı kripto HDP'lilerin kontrolünde siyaset yapıldığına dair eleştiriler oldukça fazla. Ciddiye alıyorum. 

Z kuşağının bilgisi yoktur. Atatürk sadece emperyalist işgalcilerle değil  bölücülerle de savaştı. T.C Ordusuyla savaştı. En zor zamanda, kuru ekmeğe muhtaç  kuruluş yıllarında da İngiliz Amerikan destekli bölücü isyanlar çıkartılarak Anavatan topraklarını bölmek isteyenlerle amansızca mücadele edildi. Bu konuda hiç bir şekilde taviz verilmedi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk  masaya oturmak aklına dahi gelmedi. Bölge de yerleşik Cumhuriyeti tanımayan Alevi inançlı, kürt kökenli işbirlikçi aşiretlerle savaşılarak sınırlar korundu. 1920 den 1937'ye kadar biri Şeyh Sait bölücü kalkışma hareketi olmak üzere   tam 24 kez yeni cumhuriyete karşı  isyan çıkarıldı . Atatürk savaşarak ülkeyi korudu. Masaya oturarak değil. Kurucu Parti CHP'nin üst yönetiminde  genel merkez'de üst yönetimde neler oluyor.? Celal Eren Çelik 'in kitap adı yaptığı gibi "İçten Fethedilen Kale" midir CHP ?. Taban şaşkın sessizlikte .Muharrem İnce neden alel acele  terketmek gereği duydu. Orda yukarda neler oluyor.? Taban mutsuz ve  sessizlikle izliyor.
Özellikle FETÖ döneminde barış süreci kılıfında dayatılan süreci hep birlikte yaşadık. 
Yerel yönetimlere verilen kültürel özgürlüklerin bir anda nasıl bölücü,ayrıştırıcı  ve ötekileştirici eylemlerle bölgenin,kurtarılmış bölgelere dönüştürüldüğüne hepimiz şahit olduk  canlı  izledik. 
Geçmişte bütün bunlar yaşanırken kimse farkında değildi demesin.
*
Türkiye de insanlarımızın  hassas olduğu en önemli  konu bölücülüktür..Aslında İsrail'in planı bu.
Türk halkı Türkiye'de  bölücülüğe gidecek hiç bir yolu mazereti  kabul etmez. 
Başlığını süsleyin , sözde demokratikleşme halklara özgürlük deyin ne derseniz deyin, bu romantik zokayı halk yutmaz.
Çünkü yakın tarihte yaşananların acısı bitmemiştir.. 
Biri savaşta 5 Milyon metre kare toprağı kaybedip,  yüzyıllardır yaşadığı topraklardan sürülüp  soykırımlardan kaçabilenlerin  sığındığı toprakların adıdır Türkiye.
Bu insanların torunları, torunlarının çocukları bu felaketlerin sonuçlarının acılarını dinleyerek büyüdüler.
*
Osmanlı Devleti milliyetçilik konusunda çok geç uyandı. Yunanlılar 1800 yıllarda yine  Sırplar, Arnavutlar Hırvatlar,Romenler, Bulgarlar  batı desteğiyle etnik milliyetçilik esasına göre mikro devletlerini kurdu. Bugün hepsi batının sömürdüğü kolonileştirdiği sözde  ülkelerdir.  Hemen hepsi aynı taktiklerle birlikten koparılmıştır. Orta Doğunun mutluluğu birlikte yaşamla alakalıdır. Kadim Roma'dan bu yana gelen birlik parçalanmıştır.  Ve bugün hemen her mikro etnik devlet  birlikte yaşadığımız zamanlara göre fakirdir mutsuzdur. Batının sömürge  projeleriyle gerçekleşti bütün bunlar. Hiçbirinin çıkıp kendi başlarına istediği gerçekleştirdiği kurduğu devletler değildir.. En son Türkler milliyetçiliğe uyandığında elinde anavatan bile kalmamıştı hatırlayın. 
*
Başta politikacılar olmak üzere sorunun adı neden söylenmiyor merak ediyorum. 
Türkiye'de kürt sorunu yoktur. Sözde Kürdistan sorunu vardır. 
Türkiye topraklarında Kürdistan kurmak!. Sorunun adını doğru koyun sayın siyasetçi arkadaşlarımız. 
Türkiye nin hiç bir yerinde kendi kaderini tayin etmeyi talep edecek  yoğunlukta homojen bir etnik kimlik yoktur.
82 İlimizin hemen hepsinde doğu ve güneydoğlu doğumlu vatandaşlarımız ile  el ele kol kola birlikte yaşıyoruz. Kimse işinde gücünde ilişkilerinde etnik kimliğine baktığı falan yok. Yıllardır iş yapıyorum böyle bir bakış görmedim hissetmedim. Sizce var mı?  Alışverişimiz ticaretimiz aile ilişkileri evlilikler öylesine iç içe geçmiştir ki bu çerçeveyi bozmanıza çarpıtmanıza olanak yok.
Her köyde her kasabada ilde şehit bayrakları dalgalanıyor ama kimse intikam diye silaha sarılıp masum insanlara saldırmıyor. Çünkü insanlarımız biliyor ki kürt diye bir sorun yok düşmanlık yok. 
Ama Kürdistan denen  proje var mı var. Ne yazık ki Ermeni diasporasının dahil olduğu hayal işler.
Türkiye nin topraklarının bir parçasını ayırıp üzerine  Kürdistan diye bir devlet kurmak. Sonrası kürtlere siz ermenileri katlettiniz bu topraklar ermenilerindir diyerek gerçek projeyi devreye sokmak. Sınırı BATI EMPERYALİSTLERİNCE cetvelle çizilen sözde ülkelerde bunu yapabilirsiniz belki ama Türkiye için bu olanaksızdır.

Türkiye de binlerce yabancı istihbarat ajanı olduğu artık bilinen bir şey. Bu ajanların raporlarında yazdığı tespitlerde bu vardır. Başka da bir şey yoktur. Buna rağmen sürdürülen alçakça kıyımın anlaşılır bir başka sinsi yüzü var. Tarihsel baktığımızda BATI bu coğrafyada vaktiyle yaşayan tehcirle sürülen, sürgün yollarında Hamidiye alaylarınca katledilen soyulan  topraklarına mallarına el konulan Ermenilerin intikamını bugün o coğrafyada yaşayan Kürtlerden alıyor. 
Milyonlarca bölge insanı, emperyalistlerin zorla işgal süreçlerinde ,isyan projelerinde acımasızca  öldürüldü . Irak'ta,İran'da,Suriye'de Körfez'de suçsuz günahsız milyonlarca insan katledildi. Bu büyük ve sinsi tuzak devam ediyor.Ve sadece analar ağlıyor. Gerisi yalan.
*
Türkiye her ne şartlarda kalırsa kalsın bölünmeye izin vermez. CHP üst yönetimi özeleştiri yapmalı kendini lağvetmelidir. Sermayenin emekçilere dayattığı haksız paylaşımda işverenlerle işbirlikçi, uzlaşmacı, silik ve toplumsal muhalefeti sadece meclis sınırları içinde oyalayan bir parti görüntüsü hoş değil.
Terör konusunda aymazlık insanlığa karşı suç işleyenleri görmezden gelip geçiştirmek . Bu ülkenin kurucusu Atatürk'e ihanet etmektir. Kurucu parti ilkeleri terkedilmiş demektir. M.Kemal ATATÜRK'ÜN parçalanmış dağılmış ülkeyi ne zorluklarla kurtarmayı başarıp tapusunu aldığı ülke için duyarlı olmamak  kurucu partiye yakışacak bir durum değil. Size iktidara götürecek yol, sözde demokrasi soslu bölücü projelere  şirin gözükmekle değil kurucu ilkelere gerçekten sahip çıkmakla alakalı. 
Siyaset yapacağım diye seçtiğimiz temsilciler vekiller yöneticiler  bunu söyleyemiyorsa karnından konuşuyorsa yazıklar olsun.  Türk halkını hiç tanımıyor lar demektir. Kendine oy veren ülkesine cumhuriyetine bağımsızlığına bölünmesine yönelik en hassas kitleyi  umursamadan incitiyor demektir. Hani partide ön seçimi kaldırıp bu kabul edilemez ihanet siyasetini keyfinizce sürdürmek  niyetindeyseniz ilk sandıkta kötü bir tokat yeriz.
Her sınıftan insanlarımızla birlikteyiz. 
 NAMUSUYLA HAYKIRACAK ADAM YOK MU YUKARLARDA.! 
Vekilimiz yok mu? Koltuk gider korkusuyla nereye kadar?
 Ajandasında Kürdistan olan adamlarla kol kola girmekten vazgeçin. Din ve inanç temelli cemaatlarla yürümekten  vazgeçin. Bakın sunni kötüye  Alevi iyi diyerek olmaz , din ve inanç temelli  tüm fundementalist düşünce partiyle ilişkillendirilmemeli.  Atatürk'ün kapattığı,siyaset dışı bıraktığı cemaatların kontrolüne girmeyin, insanlarımızı ötekileştirmeyin, bölmeyin bu hainliği yapmayın,herkesin inancı kendi vicdanında kalsın, tek haklı  savaş var ekonomik bağımsızlık savaşı,bu da sosyalizmle mümkündür. 
Bakın Bandırma'dan böyle gözüküyorsa Türkiye'nin her yerinden farklı değildir. 
CHP'nn baraj altında kaldığı süreç aynıdır. Aymazlığa son verin.
*
HDP ve FETÖ aynı kulvardaysa bırakın onlar kendi etnik yolunda yürüsün yalnız bırakın. Türkiye nin sosyalist kesimini açıkça   kandıran bölen parçalayan HDP projesiyle soun nasıl darmadağn edildiğini gördük. Şimdi toparlanma sürecinde aynı yanlışlar yaşanmazsa gelecek aydınlıktır.  Sosyalist kesim  maskesi düşen partinin gerçek kimliğini görmüştür. HDP nin Türkiye topraklarında Kürdistan kurma hedefli proje olduğu Etnik ırkçı bölücü parti olduğu ortaya çıkmıştır. CHP nin kongrelerinde Mustafa Kemal Atatürk'ün posterini , Türk bayrağını  asmaktan imtina eden  HDP 'ye payanda olmasına gerek yoktur.
*
Sayın iktidar sahipleri kim olursanız hangi siyasi ideolojiniz olursa olsun Sizler Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyetini ükesini bütünlüğünü korumak zorundasınız. Bunun aksi vatan hainliğidir. Sayın kurucu partinin bugünkü temsilcileri . Politikalarınızı size oy verenlerin istediği ideoloji de dizayn edeceksiniz. Bize metropollerde destek verdiler gibi gerçekdışı varsayımlarla etnik ırkçıların peşinde yanlış algılara kapılmayacaksınız. Bu ülkede yaşayan herkes kol kola birlikte asıl düşman sermaye oligarşisine karşı direnecek , ortaklaşa üretecek, ortaklaşa paylaşacaktır. Bir ekmeği bölmek zorunda kalsakta kimse fazla dilim istemeyecek,hakkına razı olacak. Gerçek düşman tekelci sermaye oligarşisidir. Amacınız sosyal demokrasiden sosyalizme bu ilkelerle yürümektir.

120-02-2021/BANDIRMA