Üniversite ve Bandırma Belediyesi..Kendinizde Misiniz?

ÜNİVERSİTE ve BANDIRMA BELEDİYESİ... KENDİNİZDE MİSİNİZ ?
17 EYLÜL BANDIRMA ÜNİVERSİTESİ, TAŞERON BANDIRMA BELEDİYESİ..Kendinizde misiniz?

Adına ;  PERTEVNİYAL mı dersiniz, M.GÜVEN KARAHAN Devlet Hastanesi mi dersiniz... Bandırma nın en eski sağlık kuruluşunun başına gelenler, pişmiş tavuğun başına gelmedi. Merinostan alınan, Üniversitenin yanındaki araziye kurulan Eğitim Araştırma Hastanesi ( yıllarca inşaatı sürdü ve Malta Deresi havzasında ve arada su baskınlarına uğruyor ve Deprem testi sonuçları açıklanmayan yer ve personeli DEPREM olursa korkusuyla eli mecbur çalışıyor...) yüzünden, özelleşme uğruna, yüzlerce odaları olan Devlet Hastanemiz çürümeye terk edildi.  https://www.gercekbandirma.com/yaklasan-bandirma-depremi-ve-bandirma-has...
GÜVEN KARAHAN ( Bu hastanenin doktoru iken, DSP den milletvekili ve Sağlık Bakanı da olan, rahmetli oldu... saygı ile anıyorum.) Tabelaları sökülmeden, hastanenin içinde dosyaları ve mobilyaları, yepyeni hastane araç ve gereçleri, olduğu gibi bırakılarak, tinercilere hırsızlara terk edilen ve bu yüzden de milyonlarca liralık devlet malzemesinin talan edildiği hastane... TALANIN VİDEOSU... https://www.youtube.com/watch?v=Jg6EJ9DKdTY

Devletin buna göz yumması da içimizi acıttı yıllarca...Yazdık-çizdik arada ve 2012 den beri..., ama kamuoyu baskısı oluşturamadık...Bu konuda, İlçe Sağlık Müdürüne gittim, Emniyet Müdürüne gittim, AKP yöneticilerine gittim, sonuç alamadım.
Acısı ne biliyor musunuz ? Bunca yazdım-çizdim haykırdım yaaa, BİR TANE YETKİLİ, 1 TANE SİYASİ, bir devlet görevlisi... çağırıp, arkadaş sen ne diyorsun diye sormadı bile... Adeta ; SANA NE LEN ! İŞİNE GÜCÜNE BAK dediler ! Bakıyorum efendim. https://gercekbandirma.com/bandirma-devlet-hastanesi
Terk edilip boşaltıldıktan sonra, yıllarca öyle kaldı. Halen de, terk edilmiş çürüyen yapılar olarak, hazin sonunu bekliyor.  Sahibi kim, belli olmadı uzun süre. En sonunda ihale, 17 Eylül Bandırma Üniversitesine kaldı. sahip Üniversite de, Balıkesir Valiliği ile birlikte, kendilerine tahsis edilen  burayı değerlendirmeye aldı. Halen değerlendiriyorlar muhtemelen.  TOP... üniversite ile Balıkesir Valiliğinde diyorduk !
Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga TOSUN da topa girdi ve ;  bi ara şaşalı bir toplantı ile, yeni proje diyerek, protokol diyerek (https://www.bandirma.bel.tr/ge/detay/haberler/pertevniyal-hastanesinin-r...  )  hastanenin bir kısım yerlerinin Belediye tarafından yapılacağını, büyük bir kısmını üniversitenin kullanımına hazırlayacaklarını söyleyerek, hatta ortak kullanım olacağını müjdeleyerek, Üniversite ile yaptıkları protokolü, bayağı reklam yapmıştı. https://www.gercekbandirma.com/mguven-karahan-devlet-hastanesi-ve-uclu-p...  Devlet Hastanesi ile ilgili geçmişe dönük araştırmaları yapanlar, bu dediklerimin eksik ama doğru olduğunu, göreceklerdir. https://gercekbandirma.com/bandirma-belediyesinin-yeni-projesi-pertevniyal  
BİNALAR, TİNER KENT ve FUHUŞ ADRESİ olarak kullanılıyor ve oradan geçenler, korkarak geçiyor!
Evet... LİNKLERİNİ verdiğim eski yazılarımı da, lütfen okuyun ve Bandırma DEVLET HASTANESİ BİNALARININ nın düştüğü dramatik durumu, tarihçesini lütfen görün...! TERK tarihçesi, 13 yıl oldu !  PERTEVNİYAL a ihanet ediyoruz yaaa, şehrimizin yetiştirdiği SAĞLIK BAKANI GÜVEN KARAHAN a da ihanet ediyoruz. .. Sahi ordan sökeceğiniz GÜVEN KARAHAN adını, nerede yaşatmayı düşünüyor bu 3 lü protokol ? Veya, çöpe atıp ; onu da mı PERTEVNİYAL gibi unutturacaksınız ?
15 Eylül 2021 Günü bu demeci vermiş, Avukat/Müteahhit Belediye Başkanı Tolga TOSUN ;  “PERTEVNİYAL HASTANESİN’DE RESTORASYON BAŞLADI   Bandırma’da nesiller boyu hizmet veren Pertevniyal Hastanesi, maalesef çok uzun yıllarca kaderine terk edilmişti. Bandırma Belediyesi olarak yapmış olduğumuz teklifin kabul edilmesi ile Pertevniyal Hastanemizi restore etmekten, yeniden düzenlemekten büyük gurur duyuyoruz. Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Restorasyon alanını gezerek, çalışmaları inceledi. İncelemeler esnasında konuşan Başkan Tolga Tosun: "Bu tarihi hastane, titizlikle yapılan çalışmalar sonrasında yeniden hayat bulacak. Şehrimizin tarihi ve kültürel dokusunu daima koruyacağız. Restorasyon çalışması ve çevre düzenlenmesi bittiği zaman Pertevniyal Hastanemiz büyük bir yaşam ve çekim merkezi haline gelecek" dedi... Ne zaman ? 2 sene önce !
KOSKOCA Başkan demiş ya ; buyrun gidin yarın oraya ve gözlerinizle, Restarasyonu görün efendim !
 

Bandırma BELEDİYESİ, Başkan AVUKAT Tolga TOSUN ; hani projeleriniz hazırdı, görselleri elinizdeydi. Hastaneye bir şekil verecektiniz ? Ne oldu ? 
Pertevniyal Hastanesi, 1925/32 Yılları arasındaki sürede yapılıp bitirildi, 2010 da terk ettiğimiz yere, 2023 bitiyor, bir çivi bile çakamadık, iyi mi ? Hırsızlar içinde bırakılanların yanında, araç-gereçlerini getirip kapı-çerçeve, demir aksamı işe yarayacak ne varsa söküp götürdüler, biz de seyrettik ! 
 T.Tosun bir daha Başkan olursa belki yapar mı ? O ufuk onda yok, Ya-pa-ma-z ! 
Tolga TOSUN, Kent Konseyinin başına getirdiği kişinin yıldızını parlatmakla meşgul. Bandırma KENT Konseyimizi gezdiriyoruz bol bol, misafirlerini Grand Asyada ağırlıyoruz, KONSEYE 10 binlerce lira para harcıyoruz, bizde itibar önemli... icraat (!) önemli değil mi diyorsunuz ? Bir tane meclis üyesi de çıkıp, Belediyenin Kent Konseyine harcadıkları ne kadar diye soramıyor ! Yaşasın dikta yönetim !
ÖNÜMÜZ Festival, sanatçılara para vereceğiz ! Hastaneye para ayıramıyoruz mu... diyorsunuz ? Malta Deresini süslerken, Kent Konseyi misafirlerini ağırlarken, onları Bandırma bitti AKBEL e turistik geziye gönderirken, paralarınız mı bitti ? O yüzden mi Bandırma yı  ( ETİ-Maden yanı, 600 Evler  Sanayi girişi, ZİRAAT Bahçesi altı gibi) satıyorsunuz habire ? 
Yani ve kısacası ve özetle ;  PERTEVNİYAL ile ilgili, Belediyenin bir kazma vurmadığını bilelim de ! Seçimler de geliyor, SEÇİM RÜŞVETİ olacak faaliyetler varken, protokol umunumuzda değil mi diyorsunuz ? Haaa ; beni yanıltıp,  seçimlere kadar bir kazma vursa bile, bitiremeyeceğini bilelim de... https://yenierdekgazetesi.com/haber/pertevniyal-hastanesi-restore-edilec...
En son ÜÇLÜ PROTOKOL yapılmıştı ya... ÜÇÜNDEN DE BAŞKA SES YOK ?  Aradan yıllar/aylar geçti. Bandırma 17 Eylül Üniversitesi nden nihayet, aylar önce bir açıklama gelmişti. Evet orayı Valiliğimiz ile ihale ettik ve Restarasyonunu bir müteahhide verdik. En kısa zamanda hizmete alacağız ! Üniversitenin Restarasyon gideri diye bir bütçesi yokmuş, Valilik üstlenmiş falan dedilerdi de...devamı bu özel açıklama ile geldi... 
Üniversiteden aldığım bilgilendirmelere göre ; İhaleyi yaptık evet, yer teslimini de yaptık evet, müelliflik haklarımızı aldık evet...Ama ; Balıkesir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kuruluna projemizi sunduk, onay bekliyoruz ! Bu ay onay bekliyoruz. Onaydan sonra çalışmalar başlayacak ve yıl sonuna kadar, çatıya kadar çıkıp çatıyı kapatmak ve restarasyonu bitirmek ! Şeklinde açıklama aldım.
Bu dediklerimizin takibini gazeteci ben, yazarak yapıyorum da, asıl takibi yapacak olanlar Siyasi Partiler-Başkan ve yöneticileri, Milletvekilleri, Meclis üyeleri ve bir kısım bürokrasi...Peki onlar nerede ? TBMM 3 aylık tatile girdi tamam da, sizler... 13 yıldır izinde misiniz arkadaş ? Niye takip etmiyorsunuz ? İktidar ve muktedir olmaktan, üstün güç imtiyazlarına sahip olmaktan dolayı başınız mı döndü ? Lütfen kendinize gelin ve toplumsal görevlerinizi yapın efendim ! 
Bunları dile getirmekte, benim şahsi bir çıkarım yok efendim. Müteahitten iş, üniversiteden, belediyeden, bir  yer kapmaya da çalışmıyorum.

ORALARDAN YER KAPMAYA ÇALIŞAN cehapeli yandaş yalakalar, beklesin. Yazdığım yazılardan para alan biri de değilim. Amatörce gazetecilik ve köşe yazarlığı yapıyorum. Bandırma BEN’İM ! BEN Bandırmayım ! Bilin de, öküzün altında buzağı aramayın!  
3’lü protokolün bütün taraflarını, siyasetçileri,kendinizde iseniz ; göreve davet ediyorum. Görevinizi yapamıyorsanız, yapmayacaksanız da... çıkıp açıklayın ve Bandırma kamuoyu, bilsin efendim !  

 TTK 06/08/2023 RAMAZAN NARİN / NOGAYTÜRK