Tolga Başkan'a Kapı Kapı Dolaşın Demedik ki!

TOLGA BAŞKANA KAPI KAPI DOLAŞIN DEMEDİK Kİ !

"Bandırmaspor için kapı kapı dolaşıp para isteyemem!"  Bandırma Belediye Başkanının dost toplantılarında söyledikleriymiş! Tabi ki ;bu duyumlar iddİa!

Ben başkanın böyle bir söylemde olduğunu inanmıyorum. Çünkü Bu gibi sözler Bandırma Belediye Başkanlık makamına ve Bandırmaspor'un büyüklüğüne yakışmıyor.

Bence sorun kapı kapı para istemek değil!.Armayı yaşatmak için çözüm bulmaktır.

Son köşe yazımızda "Bandırmaspor'u ayağa düşürmeyin" derken  Bandırma'yı yönetenlere kentin dinamiklerine (Örneğin,BANSİAD-BANGİAD,TİCARET ODASI,TURUNCULAR MAVİLER gibi) bir mesaj vermek istedik. Çünkü Bandırmaspor için günlerdir öğle saçma sapan gelişmeler oluyor ki ;midemiz bulanıyor!.

Ortada gayri ciddi fason adaylar! cirit atıyor!  Yok bende 3 milyon var, yok 2 milyon VS.. gibi. Kimdir kimlerdir nedir muamma.

Arkadaş! Bandırmaspor market mi? Bu kadar ucuz mu?

Bordo beyazlı formanın makus talihine bakın ki; bunlar yetmiyormuş gibi Bandırma ile alakasız kişilerin kulübe üye yapılıyor iddiaları inanın ortada bir anormallik var! Bütün bu olumsuz duyumlar çerçevesinde Başta Tolga Başkan olmak üzere Bandırma spor kamuoyunu hiçe sayan aşağılayan bu tip olumsuzlukları hazmetmemiz beklenemez..

Bandırmaspor kişisel hesapların cirit attığı bir kurum olamaz.

Biz kentimizim mayorluğunu açık farkla teslim ettiğimiz Sevgili Başkan Tolga Tosun'a "Bandırmaspor'a sahip çıkmak zorundasın" derken kısa vadeli çözümlerden bahsettik. Tolga Tosun'un uzun vadede Bandırmaspor'a güzel işler yapacağını biliyoruz inanıyoruz. Ama asıl önemli olan 21 Haziranda ki genel kurul kentimize Bandırmaspor'un adına yakışır bir yönetiminin oluşturulması tabii ki bu görevde Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosuna düşüyor.

Bandırmaspor'un acil çözülmesi gereken sorunları vardır. İvedikle ödenmesi gereken futbolcu borçları Bandırmaspor'u lisans çıkartamama ve transfer yasağı gibi bir çıkmazla karşı karşıya bırakacaktır.En kısa zamanda sorun çözülemezse sonuç hüsran olacaktır. Şimdi proje değil acil para bulma zamanıdır bu da sizin dediğiniz gibi kapı kapı dolaşmakla olmaz bu işlerin oluru kentin dinamiklerini harekete geçirmekle olur. Örneğin aklıma hemen gelen Kuş Cenneti Festivaline sponsor  olan ticari faliyetlerini bölgemizde sürdüren sanayi kuruluşlarından yönetimsel anlamda destek istenebilir. Böyle bir işbirliğiyle Bandırmaspor için hakettiği yönetim oluşturulabilir. Sadece biraz samimi gayret inandırıcılık  emek ve mücadele biraz da gayret Tolga Başkan ayrıca şu anda Mehmet Kılkıslı ve Ahmet Edın yoksa ticari faaliyetine Bandırma  dışında devam eden Bandırmaspor sevdalısı bir işadamı kardeşimiz var Onur Göçmez. Geçtiğimiz sezon küme düşmediysek bu kardeşimizin büyük emekleri ve desteği var bunu herkes biliyor anladığım kadarıyla yine Bandırmaspor için güzel işler yapmak istiyor.Acaba Tolga Tosun,Onur Göçmez'le görüştü mü? Gel arkadaş biz de destek olacağız,oluştur bir yönetim sahiplenelim Bandırmaspor'umuza dedi mi? Bunlar zor şeyler değil sadece  ikili diyolaglarla çözülecek sorunlar;ama dediğimiz gibi birileri Bandırmaspor için Tolga Başkanı fena korkutmuş gözüküyor Aman uzak dur nasihatları(mı) var!  Bandırmaspor'u Bandırma'nın bir kamburu gibi göstermişler korkma başkan kokma! Biraz cesaret biraz ortak akıl çözülemeyecek hiç bir sorun yoktur; çünkü bu dinamikler Bandırma'da mevcuttur.

SERHAT OZAR - 17-06-2019 BANDIRMA