Mehmet Doğan'ın Eksik Olan Neyi Var Ki?

MEHMET DOĞAN'IN EKSİK OLAN NEYİ VAR Kİ ?
Geçenlerde bir çay ocağında eski pazarcı esnaflarından Erdekli Kamil ağabeyimle beraberdik. Hoş- boş sohbetlerden sonra, konu döndü dolaştı siyasete geldi.
Kendisi Erdek'te iyi bir AKP’li olduğundan ağabey Bandırma'da aday kim olur diye sordu hemen! Bende tabi “Vallahi Kamilciğim şu anda ortam sessiz sakin. Sadece mevcut ilçe Başkanı Mehmet Doğan'ın ismi geçiyor, kendileri Bandırma'nın sevilen kuyumcu esnaflarından biridir” deyince, bizim Kamil Ağabey, “Esnaftan Belediye başkanı mı olur? Baksın işine gücüne” sözlerinden sonra.. hemen devreye girerek “Bak güzel ağabeyim! dedim. Uzun yıllardır Bandırma’da Belediye Başkanlığı yapanların yarıya yakını esnaf olup, hiçbirinin de ne Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünden ne de Amerika'dan aldıkları yüksek lisans diplomaları var! Ama bir şekilde günahlarıyla sevaplarıyla  Bandırma'da Belediye Başkanlığı yaptılar ve hala daha yapmak için saldıranlar var! Mesela Sedat Pekel; senelerdir siyasetin içinde milletvekilliği ve Belediye Başkanlığı yapmasına rağmen kentimizin mütevazi muhasebeci esnaflarındandı.

Devamında Cemal Öztaylan ise şehrimizin marka pastanelerinden Öztaylan Süt Evi’ni işleten kendi tabiriyle “dondurmacı” esnaflarımızdandı. Dursun Mirza’ya gelirsek; Mirza’nın hatırladığım kadarıyla önce bir konfeksiyon mağazası sonrada bir şarküteri dükkanı vardı. Bizim çocuklar iri delikli kelle peyniri sevdiklerinden genelde alışverişlerimizi Mirza Şarküteri’den yapardık. Hatta kendisine bir miktar borcumuz bile kalmış olabilir elbette helalleşeceğiz diyerek. Ozan Onur'u da unutmayalım! Onur, her ne kadar Belediye Başkanlığı yapmasa da on beş senedir Belediye Başkan yardımcılığı yapıyor. Belki de yirmi seneyi tamamlayacak bilinmez!  Onur, esnaflığını kargo işletmeciliği olarak sürdürdü. Ayrıca benim de yakinen tanıdığım kuyumcu esnaflarımızdan Metin Ok'un da ismi Belediye başkanlığı için geçiyor dediğimde, bizim Kamil Ağabey şaşırdı!  Ben bunları bilmiyordum, çok ilginç dedi. Evet kardeşim işte böyle dedim.
Sonrasında uzun uzun düşündüm Mehmet Doğan da, Bandırma çarşıda yıllardır kuyumculukla uğraş veren sevilen bir esnaf olup beş yıldır AKP ilçe Başkanlığını başarıyla sürdürmekte. Bana göre çok çalışkan, partili-partisiz tüm kesimlerin sorunları için lafla değil icraatla mücadele veren, devamlı sahada çarşıda pazarda ciddi bir karşılığı olan ilçe başkanıdır. Belediye Başkanlık adaylığı Doğan’ın en doğal hakkıdır. Ben Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ın ve AKP Genel merkezinin yerinde olsam kırklı yaşların içinde olan bu genç kardeşimizi Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde hiç düşünmeden AKP Bandırma Belediye Başkan Adayı olarak gösteririm! Seçimi kazanır, kazanamaz onu bilemem ama bildiğim tek şey AKP Bandırma’da Mehmet Doğan'la seçimlere girerse son on beş yılın en fazla oyunu alacağıdır..

Korkmayın beyler! Bu çocuğun diğerlerinden eksik olan neyi var ki..

02-11-2023/SERHAT OZAR