Bandırmaspor'u Ayaklar Altına Düşürmeyin

BANDIRMASPORU AYAKLAR ALTINA DÜŞÜRMEYİN.   

Yerel seçimler öncesi Bandırma sokaklarında “Bandırmaspor’a her türlü desteği vereceğiz” diyerek siyaset yapan, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın 13 Mayıs’ta yapılan Bandırmaspor Genel Kuruluna katılmamasını şaşkınlıkla izledim. Acaba Mirza’nın geçerli bir mazeretimi vardı, yoksa geçmişin verdiği öfkeyle bilerek mi katılmadı merak ettim ama şartlar nasıl olursa olsun, Mirza’nın bu kentin Belediye Başkanı olarak Genel Kurul’da yer alması çok uygun olacaktı, ama olmadı. 
Köklü bir camia bunları hak etmedi, yakışmadı. Neyse; Genel Kurul’da Onur Göçmez yönetimi ibra edildi. Göçmez yaptığı konuşmada aday olmayacağını, kendisine hakaretler edildiğini dile getirirken, Başkan adaylığı için isimleri geçen Gürel Soylu ve Hakan Aydın’ın da önlerini kapamış oldu. Şimdi ben Onur Göçmez’e sormak ıstiyorum? Üç beş çürük elmanın fındık kabuğunu doldurmayacak hakaretleri nedeniyle Bandırmaspor’u kaderine terk etmek sizce doğru mu? Bu mudur!
Bak sevgili kardeşim! Bugün Bandırma’da üç beş kendini bilmezden rahatsız oldun, aldın ceketini gidiyorsun! Yarın As Başkanı olduğun Beşiktaş Kulübünde karşına binlercesi çıkacak! O zaman neler yapacaksın. Hakaret ediyorlar diye Beşiktaş’tan da mı gideceksin? Hep birlikte göreceğiz. Çünkü futbol başarıya endekslidir. Başarı yoksa, eleştiri ve hakaret bolca vardır. Bak Sayın Ali Koç a neler neler söyleniyor. Her maçta tribünlerden öfke, hakaret yağıyor zaman zaman. Son Kayseri maçında adamlar protokol tribününe saldırdılar. Hakaretler havalarda uçuştu. Ama o hala Başkan ve üstelik bir dönem için daha Başkan Adayı! Öyle birkaç kendini bilmez laf söyleyecek, sosyal medya kahramanlığı yapacak diye işlerimizden, hayatlarımızdan vazgeçip, yön verecek olsaydık bu konuda en çok sanırım hayıflanacak biz basın mensupları olurduk. 
Beyler! Bandırmaspor kişisel kavgaların cirit attığı bir kurum değildir. Onun içinde kentimiz yönetimini açık farkla teslim ettiğimiz Dursun Mirza " Bandırmaspor’a sahip çıkmak zorundadır. Sorun kapı kapı para istemek değil! Armayı yaşatmak için çözüm bulmaktır. Bandırmaspor 1965 yılından günümüze kadar kentin tanıtımlarına katkı veren köklü bir camia, bir armadır. Lütfen bu şerefli armayı ayaklar altına düşürmeyin, düşürülmesine izin vermeyin! Yakmayın Bandırmaspor’u birkaç kendini bilmezin sözlerine, yazılarına bakıp. Bu kulübün kapanmasına, kayyum eline teslim edilmesine izin vermeyin. Yıllarca emek verdiğiniz kulübü bir kalemde silip atmayın. Tabi ki burada en büyük görev Belediye Başkanı Dursun Mirza’ya düşmektedir. Mirza Bandırma halkının Belediye Başkanı olduğuna göre, şehrimizin önemli marka değeri Bandırmaspor’a sahip çıkmak ve çıkar çevrelerinden korumak zorunda olup, işin ehline verilmesi için taraf olmalı, Bandırmaspor’un futbol simsarlarının eline geçmesini engellemelidir. Bu da kent dinamiklerinin birleşmesiyle olacaktır. Ama ne yazık ki kimseden ses soluk yok! Genel Kurul 4 Haziran’a ertelendi hala “Bandırmaspor kapansın gitsin” havasındalar. Bandırmalı sporseverler için çok şey ifade eden Bandırmaspor’u yaşatma çabası içinde değiller. En azından Bandırmaspor için toplanıp bir çözüm arama gayreti içine girmiyorlar. Kaçıyorlar, susuyorlar. Çok zor çok! İnanın bana Bandırmaspor, Bandirmaspor olalı bu kadar ayağa düşmemişti arkadaş !!

15-05-2024/SERHAT OZAR /BANDIRMA