Hırsızlar Kim?

HIRSIZLAR KİM?
Her zaman demişimdir, siyaseti temiz,doğru dürüst insanların yapmasını, insanların politikayı meslek haline getiren hep aynı yüzleri görmekten sıkıldıklarını, ayrıca Türkiiye'de siyaset yapma biçiminin değişmesi gerilimden prim yapan sadece koltuk için egoları tavan yapmış konu mankenlerinin siyaset arenasında olmamaları gerektiğini, dile getirmişimdir. Onun için de siyasete bulaşmamış gerçek demokratların siyaset yapmasına inananlardanım.
Ama ne yazık ki ülkemizde ciddi bir ekonomik krize rağmen özellikle CHP'de ki siyasi gerilim ve koltuk kavgalarını ibretle izliyoruz, CHP'de genel seçimlerden sonra ortaya çıkan değişimcilerle, statükocuların büyük kongre öncesi il ve ilçe genel kurullarında delege üstünlüğünü ele geçirme mücadelerinde büyük gerginlikler yaşanıyor. Tam bir kaos, kavga her türlü hakaret ne ararsanız var, vatandaş perişan, ay başını zor getiriyor, enflasyon, hayat pahalılığı almış başını gitmiş kimsenin umurunda değil. Tek dertleri mart ayında yapılacak olan yerel seçimler öncesi parti içinde iktidar olmak, bunun en canlı örneği, geçtiğimiz günlerde Afyonkarahisar'da gerçekleşen merkez ilçe kongresinde yaşandı. CHP grup başkan vekili Afyon milletvekili Av. Burcu Köksal ile CHP Kastamonu millletvekili Hasan Baltacı arasındaki birbirlerini tehditkar karşılıklı suçlamalarla başlayan sonrasında da salondaki delegelere kadar sıçrayan sert tartışmaları, Foks haberin sabah bültenlerinde büyük bir şaşkınlıkla izledim, kendi kendime  "memleket nereye, bizim CHP nereye gidiyor dedim"
Bakın değişimciler yada statükocular beni ilgilendirmiyor, yaşanan olayların beni ilgilendiren kısmı Burcu Köksal'ın siyasi kimliğinin dışında bir kadın, bir anne olduğu ve erkek egemenliğinin üstün olduğu o salonda bir grup partili tarafından neredeyse linç edilmesiydi. Önce Burcu, devamında "Hırsızlar dışarı" sloganlarının atılmasıyla baygınlık geçirmesi ve hastahaneye kaldırılması, diğer sorunsa CHP'li bir grubun diğer CHP'li bir gruba "Hırsızlar dışarı" diye tempo tutmasıydı, bence yerel seçimler öncesi bu konu mutlaka gündeme getirilmeli CHP'de kim hırlı, kim hırsız mutlaka masaya yatırılmalı vatandaşta artık kimlere oy vereceğini bilmelidir. 
Burada en önemlisi ise Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün kurucusu olduğu bir partinin kendi delegeleri tarafından "HIRSIZLAR DIŞARI" diye sloganlar atılacak bir hale getirilmesi.
Olmadı hanımlar, beyler!.. 
Bu hırsızlık olayı mide bulandırdı "HIRSIZLAR KİM?

14-09-2023/ SERHAT OZAR/BANDIRMA