Bandırmaspor Şöhrete Giden Bir Yoldur

BANDIRMASPOR ŞÖHRETE GİDEN BİR YOLDUR
Bandırmaspor 1965 yılında kurulmuş olup, yüzlerce spor emekçisine iş, aş kapısı olan yetiştirdiği başarılı iş insanlarına kariyer ve şöhret yolu açan bir okuldur. Bandırmaspor yıllardır varlığından rahatsız olan kesimlere rağmen bir çok futbol adamını yetiştiren, büyüten Türk futboluna kazandıran 58 yıllık koca bir çınardır. 
Ayrıca seneler önce Bandırma'dan, Beşiktaşa giden Muhittin Kapçaklar, Turgut Erkurtlar, Özerler, Tuğrullar, Süleymanlar ve Ali Çobanlar'dan sonra Bandırmaspor camiasından Beşiktaşa transfer olan son isim Onur Göçmez'dir.

Ne mutlu Bandırmasporluyum diyenlere...
Evet, sayın Göçmez bundan sonra Bandırmaspor Başkanlığıyla birlikte Beşiktaş yönetim kurulu üyesi olarak da görevini sürdürecektir. Bize düşende VAROLSUN BANDIRMASPOR diyerek başlayan hayallerini  Beşiktaş kulübüne kadar taşıyan Onur Göçmez'i kutlamak olacaktır.
Şimdi gelelim Bandırmasporumuzu bu saatten sonra nelerin beklediğine, öncelikle Onur Göçmez'in ligler farklı olduğundan her iki kulüpte yönetici olarak görev yapmasında herhangi bir sorun yoktur. Sorun, Göçmez başkanlığında ki Bandırmaspor süper lige çıkarsa olacaktır.
TFF talimatlarına göre profesyonel futbol takımlarındaki yöneticilerin aynı ligde oynayan birden fazla kulüpte görev yapmaları mümkün değildir, buda demektir ki Bandırmaspor süper lige çıktığında  Onur Göçmez'in tercihini iki takımdan birine kullanmasını gerektirecektir. 
Vallahi karma karışık bir durum, Göçmez'in işi çok zor. Bir yanda Bandırmaspor başkanlığı ve Beşiktaş yönetim kurulu üyeliği, öte yandan Bordo Sportif A.Ş, Bordo Basket, Bordo F.K. bakalım Onur Göçmez bir koltuğa iki karpuzu nasıl sığdıracak hep beraber göreceğiz, ama asıl bizler için önemli olan Bandırmasporun bu kaostan zarar görmeden çıkması, tıkır tıkır işleyen çarkların kırılmamasıdır. Komşularımız Bursaspor, Balıkesirspor, Eskişehir spor, Akhisarspor örneğindeki gibi öfkeyle kalkanın zararla oturacağından sayın Göçmez'in sözünde durması, söz verdiği gibi o muhteşem tesisleri bitirmesi ve Bandırma'ya süper lig sevincini yaşattıktan sonra çok güvendiği birilerine kulübü teslim edip, sportif tercihini gönül rahatlığıyla yapmasıdır. Çünkü biz önce Bandırma'lı, sonra da Bandırmasporluyuz, onun içinde söylenecek tek söz VAROLSUN BANDIRMASPOR demek olacaktır.
05-12-2023/Serhat Ozar