Bandırmaspor Tek Kalemde Silinemez

NOT= Aşağıda okuyacağınız yazı 26-4-2023 Tarihin de yayınlanmış olup, görülen lüzum üzerine yeniden yayınlanmaktadır.

BANDIRMASPOR TEK KALEMDE SİLİNEMEZ..
Bandırmaspor'da beklentilerini bulamayan onursal başkan Onur Göçmez  daha önce 8 Mayıs'ta yapılacak genel kurulda aday olmayı düşünmediğini açıklamıştı. Olur mu olmaz mı derken 8 Mayıs'ta yapılacak Bandırmaspor olağan genel kurulu toplantısında başkan adaylığını açıkladı, ne yapalım bize hayırlı olsun demek düşer..
Beni burada asıl rahatsız eden Bandırma'daki çok bilmiş bir üst akıl gurubunun Bandırmaspor üzerinden yapmış oldukları algı operasyonları....

Kayyum mu, Belediye mi, Şirket mi, Dernek mi olacak tartışmaları konuşulurken, çok bilmiş bir üst akıl grubunun algı operasyonlarını ibretle izlemekteyiz. Yıllardır Bandırmaspor'un varlığından rahatsız olanların son numaraları ise kent yönetimine baskılarıdır. "Bandırmaspor'u bırakın, kapanırsa kapansın, umurunuzda olmasın, kariyeriniz etkilenmesin size ne," diye deli saçması sohbetler kulağımıza geliyor. 

**
Bakın beyler, Bandırmaspor 1965 yılında kurulmuş olup, Türkiye futbol liglerinde mücadele eden ve yüzlerce emekçiye iş, aş kapısı olmuş şerefli bir armadır. Kimsenin kariyerine, geleceğine zarar vermediği gibi, aksine bir çok insanımızın kariyer sahibi olmasını sağlamıştır. Çevremizde bildiğimiz, gördüğümüz ne kadar başarılı iş insanı, siyasetçi, oda başkanı varsa yolları öncelikle Bandırmaspor'dan  geçmiş olup, makam, mevki, kariyer sahibi olmuşlardır. 
Kurucu başkan Hasan Sur'u üç dönem belediye başkanlık koltuğuna taşıyan Bandırmaspor'dur. Yakınen tanıdıklarımdan Adnan Erdan'ın ismi  Bandırmaspor başkanlığıyla. Cemal Öztaylan'ın camiaya ben kazandırdım dedıği otoparklarla. Recep Köroğlu'nun başkanlığıysa Bordo Beyaz'a kötü günlerde sahiplenmesiyle öne çıkmıştır. Ayrıca Dursun Mirza, Ozan Onur, Kayhan İpek, Göksel Karlahan, Erhan Elmastaş, Soner Koçoğlu, Ahmet Edin ve diğer unuttuğumuz kişiler, siyasi yaşamlarıyla beraber Bandırmaspor ile şöhret oldular, halen de olmaya devam ediyorlar. Tabii ki Kılkışlı'yı anlatmaya gerek yok, Bandırmaspor'daki hızlı yükselişini, uzun yıllar Ticaret Odası Başkanlığı yaparak taçlandırırken, Bandırmalılar Mehmet Kılkışlı'yı amatör kümeden 3.lig şampiyonluğu ve 2. ligdeki play-off finalleriyle hatırlar.

Bu arada  Bandırmaspor'a verdiği maddi desteklerle ismi sık sık gündeme gelen iş insanı Hüseyin Baştaş'ı, seneler önce Kılkışlı'nın Bandırmaspor yönetim kurulu listesinden tanıma olanağı buldum. Bandırma Ticaret Odası'nın yeni başkanı  Adem Yılmaz ise, ticari faaliyetlerini kentimizde sürdürmesine rağmen kendi halinde bir iş insanıydı, İsmi Onur Göçmez yönetimin de başkan yardımcısı olduğunda öne çıktı sonrasında  yerel ve ulusal basında çokça yer aldı, Bandırmaspor'daki görevinden istifa eden Adem Yılmaz, ekim ayında Bandırma Ticaret Odası başkanlığına seçilmiştir. Ve Tolga Tosun, Tolga kardeşim Belediye Başkanlığı adaylığı geldikten sonra çıktığı seçim kampanyalarında mahallelerde, medyaya verdiği demeçlerinde Bandırmaspor'u ciddi şekilde kullanmış olup, yetmemiş Bordo Beyaz bayraklarla yeni kapalıda taraftara üçlü bile çektirerek, ben her zaman Bandırmaspor'un yanındayım mesajlarını devamlı vermiştir. Tolga kardeşim bugün Bandırma Belediyesi Başkanlık koltuğundaysa azda olsa Bandırmaspor'a borçludur derim.
Onur başkana gelecek olursak, ben Onur Göçmez ismini küme düşmekten son anda kurtulduğumuz sezonda, Karlahan yönetimine dışardan verdiği destekle duydum. Ülkenin önde gelen şirketlerinden birinin yöneticisi ve Bandırmalı olduğunu öğrendiğimde şaşırdım. Bandırma kamuoyunda ismi ilk defa gündeme geliyordu, neyse vardır Göksel başkanın bir bildiği dedik, aynen öyle de oldu.

Ligde kaldığımız sezonda zirve çıkışına başlayan Göçmez, ikinci Karlahan yönetiminde as başkan oldu, pandemiyle birlikte gelen şampiyonluk sonrasında yapılan genel kurulda Bandırmaspor Kulüp Başkanlığına seçiliyor, böylece süper ligden sonra marka değeri en yüksek bir ligde Bandırmaspor yeni başkanıyla görücüye çıkıyordu, liglerin başlamasıyla beraber yıllardır kent yönetimlerinin milyonlar harcayarak beceremediği marka şehir tanıtımlarını Bandırmaspor yapıyor, Televizyon kanallarının biri gidiyor biri geliyor, her hafta ekranlara gelen canlı yayınlarla Bandırmaspor ismi öne çıkıyor, ulusal ve bölgesel medyada Onur Göçmez'e olan ilgi her geçen gün artarken, medya Sayın Göçmez'den randevu almak için yarışıyordu, yalnız burada ki en önemli ayrıntı yorumcular Onur Göçmez ile programlar yaparken kendilerini yönettikleri şirketin CEO'su olarak değil, BANDIRMASPOR KULÜBÜ Başkanı olarak davet ediyorlardı. Kısaca iş, spor ve siyaset dünyası Onur Göçmez ismiyle tanışmışsa, burada en büyük pay sahibi Bandırmaspor'dur.
Unutulmasın ki,  sermayenin desteklediği endüstriyel futbol, bacasız sanayi en etkili reklam ve tanıtım aracıdır. Ülkemizde olduğu gibi Bandırma'da da bir çok kişinin kaderini değiştirmiştir, tabii ki bu değişimlerde  bazı bedeller olacaktır, nasıl ki Royal Hastanesi ve Bey Çimento ön isim hakkı aldıklarında bedeller ödediyseler, yıllardır protokol trübünlerinde devleti temsil edenler Bakanlar, Milletvekileriyle iş, spor ve medya dünyasının ünlü isimleriyle fotoğraf vermenin de bir bedeli vardır. Sonuçta paralar verilir, alınır kimsenin alacağı kalmaz, önemlisi şehrin marka değeri Bandırmaspor'a yaptığınız hizmet, şehire kattığınız artı değer... Bilmem anlatabildim mi?
Şimdi buradan net şekilde ifade etmek istiyorum.
Bandırmaspor, Güney Marmara'nın tanıtım yüzü ve tek marka değeridir. Bir kalemde silinecek, kullanılıp kullanılıp sokağa atılacak bir oyuncak değildir, 58 yıllık şerefli bir arma koca bir çınardır, hiç bir zaman yok sayılamaz. Eğer sizler bu kentte göğsünüzü gere gere geziyor, ekmeğini aşını bölüşüyorsanız unutulmasın ki, hepinizin arkasında ilk önce BANDIRMASPOR'UN imzası vardır.

26-04-2023/ SERHAT OZAR - BANDIRMA

YENİDEN YAYINLANMA 

04-05-2024 /BANDIRMA GERÇEK