Taraftar Küfür Etmez

Taraftar,kısaca taraf demektir.Peki tarafsan taraf olduklarına niçin küfür ediyorsun? Kızabilirsin,eleştirini yaparsın;ama asla küfür edemezsin.Taraftarsan iyi günde kötü günde taraf olduğunu sonuna kadar desteklersin aynen Tuzla maçında yeni kapalı'da 90 dk susmayan Bandırmaspor taraftarı gibi.
Bandırmaspor'a taraf olanlar Bandırmaspor forması altında mücadele eden kimseye küfür etme hakkına sahip değildir. Yönetimler ,teknik adamlar futbolcular hata yapabilir;ama bu demek değildir ki sen çık türbinün ortaısında ana avrat düz git.Yok böyle bir şey ayıp arkadaş! İnsanda biraz Allah korkusu olur.Senin maçın başından sonuna kadar sövüp saydığın sahada ter akıtan insanların eşlerinin çocuklarının anne babalarının orada olduğundan haberin var mı? Aynı küfürleri birileri size etse siz ne yaparsınız? 
Yapmayın beyler Bandırmaspor'a zarar veriyorsunuz,hedefe giden yola taş koyuyorsunuz.Eyüp,Bayburt,Etimesgut ve son Tuzla maçlarını eski kapalıda izledim eski kapalıda bir kaç kişi var bu arkadaşlar adeta Bandırmaspor'u sabote etmek için oradalar hep aynı insanlar sözde Bandırmaspor taraftarı stada gelirken 50 gr çekirdek alıyorlar hakemin maçı başlama düdüğünden maç bitimine kadar her türlü ahlak dışı hakaret ,koca koca adamlar;hepsi torun tombalak sahibi olmuş bir türlü susmak bilmiyorlar bu tepkiler de şampiyonluk yolunda taraftarının büyük desteğine ihtiyaç duyan Bandırmaspor camiasını ve sahada ter akıtan futbolcuları olumsuz etkiliyor. Taraftar isen tarafsan taraf olduğun takımına armana sahip çıkacaksın yoksa o elinde salladığın kombine kartını gösterip ben 150 lira verdim herşeyi söylerim hakkına sahip değilsin maç başına  8 lira vereceksin evinde edemediğin küfürleri sahada arması için mücadele eden futbol emekçilerine edeceksin yok böyle bir şey ! Takımına kızarsın, eleştirirsin, protesto edersin ama Bandırmaspor'luysan armanı temsil edene asla küfür edemezsin.

07.10.2019 SERHAT OZAR