Onur Göçmez Reçeteyi Yazdı

 

Bandırmaspor Kulüp Başkanı Onur Göçmez, 8 Haziranda yapılacak olan olağan genel kurul öncesi gerçekleştirdiği basın toplantısında hedeflerini, projelerini ve iki yıl süreyle yönetiminde görev alacak isimleri paylaştı. 
Açıklamasına, yeni sezonda alt yapı ve tesisleşmeye yönelik ciddi çalışmalarımız olacak diğerek başlayan Onur Göçmez, "Bu sezonun geçtiğimiz sezondan çok daha zor geçeceğini alt ve üst liglerden gelen ekonomisi Bandırma'ya göre çok güçlü takımlarla mücadele edeceklerini bizim bu yılki hedefimizin ligi ilk on takım arasında bitirmek olacağını, bunun için de genç ve koşan bır takım kurmaya çalıştıklarını geçtiğimiz sezon yapılan transfer yanlışlarını bu sezon en aza indireceklerini şehrin Bandırmaspor arması üzerinde birleşmesi kişisel kavgaları bırakarak Bandırmaspor'a ciddi anlamda sahip çıkılması gerektiğini geçtiğimiz yıllardaki kaos, kargaşa yaşanır mali sorunlar çözülemezse Bandırmaspor'u çok kötü günlerin bekleyeceğini bunun sorumlusu da işlerinden, güçlerinden feragat ederek gece gündüz Bandırmaspor'un başarısı için emek harcayan ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım olmayacak." dedi.
Evet..Başkan Göçmez iki yıllık görev sürecinde yapılacak olan projelerini basına açıkladı. Kulağa hoş gelen projelerdi, zor mu zor, yapılır mı yapılır, hiç bir şey imkansız değildir, önemli olan imkansızı başarmaktır.Ama.. Maalesef burası Bandırma, herşey para ve destekle çözülür diyerek başkan Onur Göçmez'in alt yapı ve tesisleşmeyle ilgili yaptığı sunum, ne yalan söyleyim ki benim de çok hoşuma gitti. 
Düşünebiliyormusunuz . Bandırmaspor'un sosyal,sportif,idari tüm tesisleri otogar arkasındaki, idman sahalarının olduğu bölgeye taşınacak . L şeklinde rüzgarı kesecek olan ek binalar yapılıp Bandırmaspor!un mabedi orası olacak, tabii ki en önemlisi Toki'de ki tesisler işte yıllardır gerçekleşmeyen en büyük proje. Toki bölgesindeki tesisler Bandırmaspor akademisi olacak.  Marmara bölgesindeki genç yetenekler izlenecek, orada yatıp kalkacak, eğitimleri Bandırmaspor tarafından karşılanacak.Kısaca Bandırmaspor üretime geçecek ve bir iki yıl içerisinde meyvelerı alınmaya başlanacak. Aynen Altınordu ve Bursaspor modeli gibi, alın size Bandırmaspor'un kurtuluş reçetesi. Böyle bir projeyi Banvit basketbol kulübü kapanmadan önce yıllardır yaparak, çokta başarılar elde etti. Şu anda Türkiye Basketbol liglerinde ve milli takımda oynayan bir çok oyuncu Banvit altyapısından çıkmıştır.
Evet..Zor ve imkansız gibi görülse de Bandırmaspor arkasında ciddi bir sahiplenmeyle beraber ekonomik destek bulursa yeni seçilecek olan yönetim kurulunun katkılarıyla niye olmasın?

.Başkan Göçmez'in yeni listesi geçtiğimiz sezon ağırlıklı olmak üzere yirmi isimden oluşuyor, hepsi Bandırma'nın ekmeğini aşını paylaşan genç, başarılı iş insanları ve şirket yöneticileri, ne reklama nede etikete ihtiyaçları var. 
O zaman bizlere düşen sadece Bandırmaspor için ellerini taşın altına koyan bu insanlara sahiplenmek ve desteklemek olacaktır. Çünkü Bandırmaspor siyaset üstüdür, Kişisel çıkarları bırakıp köstek değil maddi manv, destek olunmalıdır.  Bandırmaspor, Bandırma'nın tek marka değeri; arması ve şerefidir.

SORUYORUM SİZE, BAŞKA BANDIRMASPOR VAR MI?

21. 05. 2021 - Serhat Ozar