Kent Konseyi Önce Su Kazığına İmza Topla..

Kent Konseyi Önce Su Kazığına İmza Toplasak..

O meydanda o kadar sefil kalmazdınız. Arkanızda binlerce insan olurdu.

Edincik merasının bir yere gittiği yok.Sen hele Su Kazığına bi bak Efendi!

Korktuğum başıma geldi. Hayatımda en nefret ettiğim şey popülist politikacılar ,siyasetçilerdir. Bunlar gerçek sorunlara asla merhem olmaz ama  kimsenin hayır demeyeceği  konularla halkı oyalarlar. 

Büyükşehir Belediyesiyle Bandırma kapalı kapılar arkasında su fiyatları kazığında anlaşmış  şoktayız.

Halk şaşkın bu nasıl  bir işbirlikçilik nasıl bir vurdumduymazlıktır diye . Mantıklı yanıt bekliyoruz tıs yok. 

Borç ödemeyiz demişler. Yahu ver sen su tahsilatını eskisi gibi bize  Bandırma Belediyesine  alacağımız alalım sana da delikanlı gibi yüzdeni verelim " diyecek bi delikanlı yok mu.

Var da boyu mu kısa geliyor?

Çıkmış Kent Konsey Başkanı Doktorum sevgili doktorum diyor ki "Edincik Merası bizimdir bizim kalacak". Sayın Doktor  Mera senin işin değil Başkanımız Tolga Tosun o işi halleder . Hele şu  HALKIN DERDİNDEN Bİ HABER etrafindekilerden bi sıyrıl. Yoksa çok kötü makara olacaksın. Bandırmanın yüzlerce somut sorunu var. Sana gündem değiştirmek için kullanılan figür  olmak görevi mi düştü. Ucuz bi pankart bas,Başkanı da çağır eline tutuşturulan beylik lafları oku oldu  sana eylem . Yahu Edincik'ten 3 - 5 kişi gelseydi bari de komik olmasaydınız.

Hay Allahım aklımızı koru yarabbi. Yahu sevgili doktor siz doktorsunuz ama halkımızın aklıyla ilgili yanlış bir  algınız var herhalde.

Aklımızla oynama. Afedersin salak yerine de  koyma bizi olur mu? Göstermelik iş yapanların  akıbeti çok fena oldu sen yenisin bilmiyosun bu mecralar farklıdır. Kapına tedavi için gelmiş eli mahküm Gariban vatandaşa bu su kazığı ağır gelır,

Ama Bandırma halkını aptal yerine koymak Şov yapmak saçmalıktır. Bunu yapanların akıbetini çok gördü bu gözler.

Bandırma Kent Konseyinin  zıttırı imza kampanyaları gündemleriyle kaybedecek vakti yok. Bak Edincik Merası konusu  evet çok önemli Belediye Başkanının işi . Bandırma'nın hakkı olan bir yerdir. Yalandan şov yapmayın. Edincik merasıyla ilgili kapalı kapılar arkasındaki pazarlıkları imza kampanyalarıyla ört bas edemezsiniz. Geçin o işi hukuk halledecek zaten .

Bakın çarşıya pazara çıkın esnaf siftah yapmadan kepenk kapatıyor  her yer kiralık tabela dolu  Vallahi Arkanızdan Davul çalarlar benden söylemesi. Yazdır bi  pankart önünde  dizil poz ver paylaş sosyal mecrada  iş yaptık tamam bu kadar ucuz değil.

Halk gerçek icraat bekliyor. Şov değil.

Sen önce  imza kampanyanı neden su faturaları için yapmıyorsun da milletin feryadını duymazlıktan geliyorsun.

Nerde Ahmet Akın beyefendi kasksız meralarda motorla şov yapmasın gelsin şu su işini çözsün hodri meydan.

Tolga Başkan  bir sendikaya teşekkür ediyor Edincik Merasına verdiği destek için. Emekli - Sen. Bandırma da bildiğim KESK var, DİSK var,GENEL- İŞ var ,HAK-İŞ var TÜRK -İŞ var.  emekli emekçilerin örgütlü kurumu .Sendika olması için toplu sözleşme yapması gerekiyor ya kimle nasıl neyse ..Muhtemelen erken emekli olmuş arkadaşlar pankartlarda  SENDİKA adı yazınca  daha bir ciddiye alındıklarını sanıyorlar.

Yahu sahicilerini takan yok. 

Millet daha farkında değil çoğu yazlıkta .Hele bir gelsinler su kazığı ucundan  bi girsin.!

Koskocaman Kazık  Ayyıldızdan gözüküyor. Bizim doktor görmüyor.Kent Konseycileri imza kampanyasına çıkmışlar .

Gündem başka şarkı başka.

"Edincik Merası bizimdir bizim kalacak"

Sevsinler sizi .

BANDIRMA- SERHAT OZAR - 19-07-2019