KADIN ELİ!

KADIN ELİ!

Rahmetli Prof. Dr. Türkan SAYLAN’ın kurduğu, Ülkemizin geleceğine ışık tutan Proje ve Etkinlikleriyle öne çıkan, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Bandırma şubesinin 2019 Mart sonlarında yapılan son genel kurulunda Başkanlığa Sayın ECE BAŞARAN getirilirken, tamamı Kadın olan üyeliklere de Nermin MUTLU, Füsun ÖZBEK, Ayten AKDENİZ, Fatma AYTAV, Filiz ÖZDEMİR ve Sema SEVİNÇ seçilmişlerdir.

Bu yönetimden önceki yönetimin ihmaline, umursamazlığına, boş vermişliğine burada değinmek istememekle beraber, yeni yönetimi de merak etmiyor değildim.

Çünkü yeni yönetimin tamamı Kadınlardan oluşmuştu, bilindiği gibi Kadın elinin değdiği yer mutlaka farklı olurdu.

Hem bu merakımı gidermek, hem de Yeni yönetimi Kutlamak, Tebrik etmek için 13 Mayıs 2019 günü Derneğe (ÇYDD) gittiğimde, Başkan yardımcısı Füsun ÖZBEK ve üye Fatma AYTAV ile görüşme imkanım oldu, Başkan ve diğer üyeler Belediye Nikah salonunda Cumartesi günü Rahmetli Türkan SAYLAN’ın vefatının 10. Yılı anısına sunacakları bir etkinliğin provasını yapmakla meşgulmüşler, ama dernekteki üyeler beni çok iyi karşıladılar.

Onlar yaptıklarını ve yapmak istedikleri çalışmaları anlatıyor, bense hem dinler görünüyor hem de, sanki satın alacak’mış gibi etrafı inceliyor, seyrediyorum, tabi bu durumum gözlerinden kaçmadı ve lütfen bizi takip ediniz deyip bütün odaları ve kitaplıkları gezdirip gösterdiler.

Orada ne gördün? Derseniz, Her duvara, her köşeye Kadın elinin değdiğini ve Ciddi ama huzur ve güven verici cana yakın bir tezyin bir düzenleme gördüm.

Bulundukları yere yeni taşınmalarına karşın, birçok da Etkinlik ve projeler hazırlamışlar, yani kısacası (ÇYDD) İbrahim BELEK’ler zamanına ya da daha önceki Rahmetli SAYLAN zamanına benzer bir kimliğe hızla kavuşuyor gibi.
Ben yeni yönetimi tekrar tebrik ediyor, Ülkem ve İnsanlık adına yüklendikleri sorumlulukları ziyadesiyle yerine getirecekleri inancıyla Başarılarının devamlılığını diliyorum. İyi ki varsınız ÇYDD…

Bu izlenimimden sonra Bandırma KENT KONSEYİ’ne de lütfen Kadın eli değmeli. Değmeli ki, şu güzel ilçemizde yıllardır süregelen denetimsizlik ve dağınıklığa son verilip, yeni bir çehreyle Çağdaş ve Modern bir kent görünümü kazansın Bandırma’mız, o zaman göreceksiniz ki Her şey İlçemiz adına çok daha güzel olacak… 
Esen kalınız…