İYİ Parti Bandırma,Balıkesir Ve Meral Akşener

İYİ PARTİ' nin Erdek ve Balıkesir'deki Toplantılarının içeriğini yazacağım da...

Bazı kişiler beni İYİ Parti'li görüyor...

DEĞİLİM !

İYİ Parti'ye husumetli görüyor, asla hasım da DEĞİLİM !

Sayın Meral AKŞENER ile, MHP Milletvekili ve MHP Genel Başkan Adayı olduğu zamandan itibaren bir gönül bağım oluşmuştu, o hareket de, maalesef başarılı olamadı !

2 Aydan az bir zaman kalan İYİ Parti Balıkesir İl Kongresinin öncesinde, şimdilik (3) adayın ( Nedim TUNA-Hakan GÖRE-Özlem URAL)  isimleri geçiyor ve teşkilatlarda, doğl olarak İL BAŞKANI kulisleri çoğaldı. Normal mi ? Elbette normal ve olağan...Siyaset hesap kitap işidir, çoğunluğu şahsi hesaplar da olsa... bu hesaplaşmalar il-ilçe kongrelerinde ortaya çıkar mı ? Elbette çıkar ! Haaaa ; hesaplar diş macunu gibidir, tekrar çıktığı yere sokamazsınız o başka... o da siyasetin doğallığı !
İYİ Parti biliyorsunuz, MHP den ayrılan büyük bir grubun, eski merkez sağdaki, hatta soldaki bazı kişileri de içine alarak gelişen ve siyasetin merkezine aday bir siyasi hareket. Bu hareketin Bandırma ayağı ve dolayısıyle Balıkesir ayağı, bizi ilgilendiriyor mu vatandaş olarak, gazeteci olarak ? İlgilendiriyor arkadaş ve takip de ediyoruz !
Balıkesir, hatta Bandırma İYİ Parti teşkilatları kurulurken, atamalardaki esas ölçü, o zaman ki İYİ Parti Milletvekili İsmail OK a, biat etmekti. Bütün yapılanmada onun imzası vardır. Balıkesir İl Başkanı Nedim TUNA, Bandırma İlçe Başkanı... o koltukları İsmail abilerine borçludurlar da, geriye kalanlar kendini değerlendirsin, beni ilgilendirmez !
Bandırma İYİ Parti, İsmail OK tan aldıkları strateji ve talimatlar ile, önce üye yazımlarını kısıtlı tutmuşlar, 17.000 oy aldıkları yerde, 200.000 nüfuslu bir yerde, üye sayılarını 110 da dondurmuşlar, Genel Merkezin (Koray AYDIN...o gelip üye kaydedin demişti de, samimi miydi, sanmıyorum !)  üye kaydedin talimatlarına da, UYUYORUZ ! işte diyerek, ancak 410 üyeye çıkmışlar ve istediklerini üye yaparak, istemediklerini üye yapmayarak, kendi koltuklarını garantileyip, particilikte bugüne gelmişlerdir. 
IYI Parti, Millet İttifakı ile girdiği seçimlerde Bandırma’da azımsanmayacak bir oy oranı ile, 4 Belediye Meclis üyeliği kazanmışsa da, hovarda siyasetçilik ve şahsi çıkara dayanan politikacılık yapmaları yüzünden, 1 Meclis üyeleri İSTİFA etmiştir mesela... Milletvekili İsmail OK da, istifa etmiştir partisinden mesela...Balıkesir de İYİ Partinin milletvekili yoktur ! 23 Nisan ve 19 Mayıs Milli Bayramlarında, Atatürk Anıtına çelenk koyamayacak kadar beceriksiz, temsiliyette de kasıtlı ihmal gösteren bir siyaset yaptıkları için, oy verenlerce üzüntü içinde izlenmektedirler.
Balıkesir B.Ş Belediye meclis üyeleri de, garip bir tavır içindedirler mesela. İYİ Partinin Genel Başkanı KAZ Dağlarına kadar gelerek, siyanürle altın aranmasını ve doğa katliamını protesto etmiş, dağa bile çıkarak köylülere destek vermişken, IYI Parti B.Ş Meclis üyeleri, mecliste SİYANÜRLE ALTIN ARANMASINI aklayan ve Kaz Dağlarından sonra MADRA Dağlarında yapılan doğa katliamını da, komisyon raporunu da maalesef onamışlar ve adeta Genel Başkanlarına karşı direnmişlerdir. Meral AKŞENER başka yerde, Balıkesir İYİ Parti, başka başka yerdedir ! İYİ Partinin Meclis üyeleri kendilerine özgü siyasi yol izlemektedirler, il-ilçe başkanları da kendi hesap ve havalarındadırlar. 
GELELİM İL KONGRESİNE...
Geçtiğimiz günlerde, Erdekte Güney Marmara’nın (5) İYİ Parti ilçe Başkanı bir araya gelmişler ve 12/06/2020 tarihinde, basına akseden beyanatları da, aynen şu şekildedir..;
“ Güney Marmara “Tuna” dedi.  İYİ Parti’de 9 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan İl Başkanlığı  seçimleri öncesinde hareketli saatler yaşanıyor. İYİ Parti Bandırma İlçe  Başkanı Necmi Sert, önderliğinde Erdek’te bir araya gelen Manyas İlçe  Başkanı Özcan Biçer, / Gönen İlçe Başkanı Fedai Coşkun, / Susurluk İlçe  Başkanı İsmail Çakır / ve Erdek İlçe Başkanı Arif Demir.... yaptıkları  toplantı sonrasında ortak hareket etme kararı aldı. Grubun 9 Ağustos’ta  yapılacak il kongresinde mevcut başkan Nedim Tuna’yı destekleme kararı  aldığı öğrenildi. Ancak ilçe başkanlarının almış oldukları kararlardan  çok sayıda il delegesinin bilgisinin bulunmadığı ise gelen  haberlerarasında. Bu gün itibariyle İYİ Parti Balıkesir İl Başkanlığına  Hakan Göre, Nedim Tuna ve Özlem Ural aday oldukları öğrenildi.”  http://marmaraolay.com/guney-marmara-tuna-dedi/?fbclid=IwAR3c7ia4SsxvMya...
İlave etmeden değiştirmeden aynen koydum gazete metnini !
İmdiiiiii ! Bazı İYİ Partili arkadaşlar, beni aradılar... Bu toplantıda NEDİM TUNA diye bir karar, alınmadı, isim zikredilmedi falan dediler. Bende, bazı ilçe başkanlarını aradım ve doğruluğunu teyid etmeye çalıştım. Başkanların...bu gazete metninden haberleri yokmuş, metinleri de gönderdim kendilerine...
Balıkesir'de ki, İvrindi Durmaz Alabalık'taki, Göne'ndeki, Susurluk'ta ki, Manyas'taki...Erdek'teki... bölük pörçük toplanan İYİ Partililer de, diğer adaylar Hakan GÖRE veya Özlem URAL için, ittifak etmeye çalışmışlar... Balıkesir, İvrindi vd toplantılarına uzakım, onlar beni ilgilendirmiyor. Ama, İvrindi toplantısından yansıyanda buydu...
“İvrindi’de bulunan bir alabalık işletmesinde bir araya gelen ilçe başkanları, il başkanlığı için nabız yoklayan  Altıeylül İlçe Başkanı Özlem Ural’a “çekilme” çağrısı yapıldı.. İşte toplantıya katılan partililerin isimleri: Serkan Mehmet Ertan: Kepsut ve Büyükşehir Belediye Meclis üyesi, Tuğrul Turgay: Kepsut İlçe Başkanı, Ahmet Karaköse: Belediye Meclis Üyesi, Nuri Çoban : Balya İlçe Başkanı, Nuh Nebi Çiftçi: Sındırgı İlçe Başkanı, Erdoğan Kahya: Burhaniye İlçe Başkanı, Özcan Biçer: Manyas İlçe Başkanı, Oğuzhan Çıvgaz: Edremit İlçe Başkanı, İsmail Çakır: Susurluk İlçe Başkanı, Özlem Ural: Altıeylül İlçe Başkanı, Şener Şen: Gömeç İlçe Başkanı, Mustafa Kızıl: Havran İlçe Başkanı,  Semih Tunçlu: Karesi İlçe Başkan adayı ve kurucu Başkan yardımcısı, İbrahim Uçkun: Gönen teşkilat ve siyasi işlerden sorumlu Başkan yardımcısı, Adnan Tuksal: Bandırma eski İlçe Başkanı, Sefer Özen: İvrindi eski İlçe Başkanı, Ömer Öztürk: Susurluk eski İlçe Başkanı ve Belediye Meclis üyesi, Vedat Bayraktar: Bigadiç İlçe Başkanı (yetişemedi telefonla bağlandı), Dursunbey telefonla bağlandı, Erdek telefon ve temsilciyle bağlandı.” 
Beni ilgilendiren, Bandırma Başkanının ağzından basına verilen bu beyanat ! 
Bu beyanata göre, (bugüne kadar da ne tekzip edildi ne de düzeltme için bir başkan bir partili basına açıklama yaptı..?) 5 Başkan, uhdemizdeki kurşun askerleri NEDİM TUNA seçilecek diye görevlendireceğiz şeklinde bir karar almamışlar mı ? Ortak hareket edeceklermiş, bunu hepsi kabul ediyor, ortak hareket edeceğiz diyorlar...iyi güzel de hangi aday etrafında ortak hareket edeceksiniz ? Okuyanları saf...duyanları sağır, anlayanları kör mü sanıyorsunuz ? Haa, İYİ Partili bir gazeteciniz varsa, onu da toplantılarınıza sokun da, sizin söyleyemediklerinizi belki o söyler ve duyurur... 
(5) Başkanın, yanlarında yönetim kurulları olmadan, yanlarında İL Delegeleri olmadan gerçekleştirdikleri bu toplantı, hiç bir şey demeseler de yanlış. İl Başkanını Genel Merkez Delegelerini 20 ilçenin (5) ilçe başkanı bir araya gelerek belirleyemez. Haaa, kendileri zaten il delegesidir, kendi oylarını belirleyebilirler, o başka... Ama (5) ilçenin yönetim kurullarının sayısı ile, (5) ilçenin il delegelerinin sayısını bir düşünelim...Kaç kişidirler ? 600 delegenin kaçta kaçı sizin ? Sahi, delegeler sizin emir eriniz mi ?
Peki, Yönetim Kurulu üyeleri ve il delegeleri KURŞUN ASKER midir yoksa ?
Parti faşizmi diye, bir faşizmden bahsedilecekse, buyrun gelin Balıkesir e ve İYİ Partideki parti faşizmine, bir bakın derim önce... İstediğini ve istediğin sayıda kişiyi üye kaydet veya kaydetme...1. kongreleri bu faşizmle, istediğin kurşun askerlerle atlat, ikinci kongreler gelince de, başka metodlar icat et...Parti içi demokrasi için, bu örnekler ha vallahi-ha billahi, ileride belgesel olur !
Bu toplantılar ve kaçamak verilen beyanatlardan görüleceği üzere, İsmail OK, göreve getirdiği, atadığı biatçılarla ilişkisini sürdürüyor ve herkes kendisini getiren güce ram olmuş durumda... Peki, KAZ -MADRA Dağları olaylarında Genel Başkanınızı yediniz, istifa eden ederken Genel Başkanınızı ağır suçlayan sizi getiren İsmail OK ile, OK bir partiye geçse, yarın komple siz de başka bir partiye mi geçmeyi hesaplıyorsunuz ? Dedim yaaa siyaset şahsi hesaptır, şahsi ikbaldir önce...Delegelerinizi emir eri ve kurşun asker olarak düşünebilirsiniz de, size oy veren seçmen milletini, sakın öyle düşünmeyin ! Bence !
Bakın arkadaşlar izleniyorsunuz... Siyasetçiyseniz, elbette izleneceksiniz ! Yanlış yaptığınız zaman, sizi yandaşlarınız şak-şaklar da, bizim gibi bağımsızlar veya seçmen milleti sizi eleştirir arkadaş ! Sizler, Balıkesir ve Bandırma olarak... İYİ Parti Genel Merkezine ve Meral AKŞENER’e yakışıyoruz diyorsanız..?  Bilemem ! 
Biz... İlk çatırtıda AKP ye geçecek olanları, DEVA Partisine geçecek olanları falan, duymuyor muyuz sanıyorsunuz !

Sizi seçenlere, saygınız olsun önce ve neden seçildiğinizi de unutmayın derim, naçizane ! Destek DEKLARE ettiğiniz aday kazanamazsa ne yapacaksınız ? İstifa edip, çekip gidecek misiniz mesela ? Siyaset yapacaksanız öğrenin...bu tür yerlerde delegeler belki edebilir de, BAŞKAN lar isim deklare etmez. İsbim deklare et, kaybederseniz de kazanana git el etek öp, seninleyim de ve bunu siyaset say ! Lider-Doktrin-Teşkilat eleştirilemez diyerek, MHP de yeterince siyasi faşizm yaptıydınız da, burda ne diyorsunuz, merak ediyorum ?

Faşizminizin bir adı var mı, yoksa kurnazlıklar mı söz konusu ?  

TTK 17/06/2020  NOGAYTÜRK
24 Mayısta yazdığım 1. yazı :https://www.gercekbandirma.com/iyi-parti-bandirma-ve-balikesir-ve-meral-...