Bizim Memleketin İnsanı!

BİZİM MEMLEKETİN İNSANI!

Fikret ÇAĞIN.

Değerli okurlar, inanamayacaksınız ama bizim memleketin insanları yasa ve kurallara uyumlu, topluma karşı çok saygılı, çok özel ve de çok güzeldirler…

Dünyaya ışık tutan, yön veren bir memlekette yaşadıkları için ekonomik durumları da oldukça yüksek düzeydedir.

Örneğin, bizim memleketin insanının en fakirinin arkasından kamyon taşır CÜZDANI!.

Bizim memleketin kadınları üç ayda kız doğurur dört ayda OĞLANI.

Yine bizim memlekette sinema oynar Halep’te olur onun SEYRANI. (TV'ler yokken öyleydi) .

Kısaca Mutluluğun zirvesinde yaşarlar, KORONA, MASKE ve SOSYAL MESAFE gibi gereksiz işlere şaşarlar.

Çünkü bizim memlekette her şey ve her yer güllük, gülistanlıktır(!).

(NOT: O MEMLEKET NEREDEDİR diye sormayın, haritaya bakarsanız bulursunuz)!. (şayet bulursanız bana da haber verin)…

Sizin memleketin(!) insanları ise, TV antenlerini TÜRKSAT’A, KORONA’YI da FIRSATA çevirmenin zamanıdır düşüncesiyle tüm esnafları, hatta anlı şanlı MARKA olmuş toptancı ve üretici firmaları bile vicdanlarını tavana asmış, el birliği ile ZAM FURYASI BUTONUNA BASMIŞLARDIR.

Kanıtı, BANDIRMA GERÇEK Gazetesinin 25-6-2020 tarihli İnternet sayfasındaki (SALGINI FIRSAT BİLİP, VATANDAŞI SOYMUŞLAR) başlıklı haberi.

Rekabet kurumunun, bir kısmına ancak ulaşabildiği ZAM'cı firmaların yedikleri hurmaları uzunca bir listeyle ve açık adresleriyle tırmalaması güzel bir gelişme ancak, böylesi doyumsuz firmaları ifşa etmekle kalınmamalı, okkalı ve caydırıcı nitelikte maddi ve hapis cezalarıyla bu tip muhteremler taltif edilmeli, mükafatlandırılmalıdır ki fırsat kollayanlara ibret olsun….

Maske takmayan, ya da çenesinde bir aksesuar gibi taşıyan BU MEMLEKETİN İNSANI, bilim’e, korunma kurallarına ve topluma saygınızın olmadığı belli, daha önemlisi kendinize bile saygınız yok.

Maske takanlardan bazıları "Pozitif" olsa bile sizleri korumak, virüsü sizlere bulaştırmamak için maske takıyorken, siz maske özürlüler, içinizde pozitif olanlar varsa ki VAR!, (Her gün yaklaşık bin beş yüz kişi pozitif olarak tespit ediliyor!) O virüsü onlardan alıp tüm çevrenize yayarak gezdiğinizin bilincine ne zaman varacaksınız?

A BİZİM MEMLEKETİN İNSANI….

TAK ŞU MASKEYİ , ADAM GİBİ TAK, BURNUNU ARMUT GİBİ DIŞARIDA BIRAKMA.

Yasaklı yaşamayı ya da KORONA’dan boğularak ölmeyi istemiyorsak Yasa ve kurallara uymalıyız, ben söylemiyorum bilim söylüyor…

Esen kalınız….

29-06-2020/BANDIRMA