BanBan Dönüşü Güzel Oldu

BANBAN DÖNÜŞÜ GÜZEL OLDU

Erdem ÖZCAN

Bandırmaspor 1965 yılında, Balıkesirspor ise 1966 yılında kurulmuştu. Futbol Federasyonu Başkanı Orhan Şeref Apak’ın 2. Lig projesinde yalnız İl takımları yer alabiliyordu. Bandırmaspor’un talebi ancak maçların Balıkesir İli’nde oynanması şartına bağlanınca Bandırmaspor’un evinde oynaması gereken maçları Balıkesir’de oynamaya başladı. Taraftarlar da her maça 100 km. mesafedeki Balıkesir’e giderek takımlarını yalnız bırakmadılar. Ayni ilin 2 takımı tatlı bir rekabet içinde derbi maçları hep iddialı maçlara sahne oluyordu.

3 maçtır galibiyet yüzü göremediği gibi iyi futbol oynamadığı için de tenkit edilen Bandırmaspor ilimiz Balıkesir’deki derbi maçında 5 golün ötesinde başarılı oyunuyla 3 maç cezası biten Osmajic de attığı 3 gol ile çok güzel bir dönüş yaptı. Sadece 3 gol değil, 90 dakika oyunda kalan Osmajic dedi ki, ben yedekte bekleyecek veya 10-15 dakika oyunda kalacak oyuncu değilim. Bunu önceki yazılarımda Osmajic’e daha fazla süre oyunda kalması gerektiğini tavsiye etmiştim. Teknik direktör Mustafa Gürsel daha iyisini yaptı ve ilk 11’de sahaya sürdüğü Osmajic ile semeresini de herhalde biri penaltıdan attığı 3 gol ile görmüş oldu.

Küme düşmesi kesinleşen İlimiz takımı Balıkesirspor’u da tebrik ediyorum. Siz bakmayın 5 gol yediklerine; çok hırslı ve çok sert oynadılar; bilmeyen de sanacak ki Balıkesirspor düşen takım bu değil… Önceki maçlarını pek göremedim ama eğer Bandırmaspor’a karşı oynadıkları hırslı ve istekli oyunu daha önce oynamış olsalardı herhalde şimdi düşen takım başka takım olacaktı. Hele attıkları gol sonrası coşkulu sevinç gösterisi Bandırmaspor oyuncularını hırslandırınca gol yağmuru başladı. Böylece Balıkesirspor derbi maçında ilk kez 5 gol yemiş oldu. Ev sahibi takımın duran toptan attıkları golde Bandırmaspor kalesinde haftalar sonrası ilk kez yer alan kaleci Hüseyin’in bana göre hatası vardı. Başının üstünden gelen topa eliyle müdahale edebilirdi.

3 hafta sonra cezalı ve sakat oyuncuların yer aldığı Bandırmaspor özlenen kaliteli oyunuyla aldığı 5 gollük galibiyetle garantilediği “Play-off”a hazır olduğunu gösterdi.

08-05-2022/ERDEM ÖZCAN