Bandırmaspor'u "VAR" Kurtardı

BANDIRMASPOR’U “VAR” KURTARDI ve

EL FRENİ NEDEN ÇEKİLDİ?

Erdem ÖZCAN

Baştan sona nerdeyse karşılaşmanın dörtte üçünü üstün oynadığın ve 1-0 galip götürdüğün maçı uzatma dakikalarında üst üste yediğin 2 gol ile mağlup olmak herhalde en acı mağlubiyet olmalı.

Mağlubiyetten “VAR” mı kurtardı; evet “VAR” kurtardı. Kalemiz önünde çok kalabalık ortamda ofsayt pozisyonunu teknoloji tespit edince Bandırmaspor ilk maçında acı bir mağlubiyetten kurtulmuş oldu. Ancak bu “var” ın tespit ettiği sayılmayan golde kalecimize 3 kişi birden yüklenince bunu "var neden görmedi?

Aslında 1-0 öne geçtikten sonra ikinci golü atamazsan kaderine razı olacaksın… Şimdi ne diyeceğiz?

“Uzatmalara kadar galip götürdüğümüz maçı kendi elimizle mi verdik” diyeceğiz, yoksa “bu maç bize ders olsun” mu diyeceğiz.

Nerdeyse tek kale oynadığımız maçta takımın geri çekilmesinden istifade eden Erzurumspor bu çekilmeyi iyi değerlendirdi. Bitime 15-20 dakika kala aralıklarla oyuncu değiştirmelerin aslında bu maçta takıma bir fayda sağladığını göremedim.

Bandırmaspor sanki el frenini çekmişti… Bu dakikaya kadar oturmuş bir takım havası vardı ama sanki“el frenini “çekince oyun düzeni bozuldu. Değiştirilen oyuncular yorgun muydular, yetersiz mi kalmışlardı asıl nedeni tabi teknik direktör bilecekti ama şu bir gerçek ki “maya” tutmadı…

Bandırmaspor oyuncuları genelde başarılıydılar. Josef olsun Levent ve Mulumba faydalı oldular. . Ancak Mulumba faullere dikkat etmeli her an kırmızıyı görebilir ki bunun da takıma çok zararı olur …

Hele Levent’in direkte patlayan şutu gol olmalıydı. Özellikle kapanan takımlara karşı 18 dışından şutlara çok ihtiyaç var.

Şimdi, deplasmandan bir puanla döndük diye teselli bulacağız. Henüz ilk maçımız; bu maç bize mutlaka iyi bir ders olacaktır.

Bekleyip göreceğiz.

14-08-2023/BANDIRMA/ERDEM ÖZCAN