Askıda Futbolcu!

ASKIDA FUTBOLCU!

Evet sonunda bu da oldu. Ve askıda futbolcu kampanyasını da gördük.
Günlerdir spor kamuoyunu meşgul eden Keny'nin Beşiktaş'a transferi Beşiktaş Sportif Direktörü Ceyhun Kazancı'dan gelen; bana göre çok ağır geç yapılmış bir açıklamayla nokta kondu.
KENY TRANSFERİNİ ASKIYA ALDIK !
*

İYİ GÜZEL DE..SAYIN CEYHUN  KAZANCI, SİZ AĞZINIZDAN ÇIKANLARIN FARKINDAMISINIZ. Benin bildiğim bu ülkede askıda ekmek kampanyası olur. İhtiyaç sahipleri de alır. Keny gibi 22 Yaşında bir yıldız adayının transferini askıya aldık diyerek 200 bin nüfuslu bir kentin arması olan Bandırmaspor'u ve onun futbolcusunu spor kamuoyunda küçük düşürmek koskoca Beşiktaş Kulübü Sportif Direktörüne yakışıyor mu?.
1965 yılından bu güne Türk Futboluna onuruyla şerefiyle katma değer üreten Muhittin Kapçakları.Turgutları.Tuğrulları.Özerleri. Süleymaları BEŞİKTAŞA kazandıran BANDIRMASPOR Kulübüne yapılan bu açıklama, çok saygısızca ve kabul edilemez bir tavırdır.
Bandırmaspor hiç bir zaman ihtiyaç sahibi olmamıştır. Yıllardır kendi yağıyla kavrulmuş kimseye muhtaç olmamış şerefli bir markadır. Benim bildiğim bu ülkede ihtiyaç sahipleri için ASKI'ya  bir çok şey konur ama bir futbolcunun askıya konulmasına ilk defa şahit olduk. Ayıp ayıp, çok ayıp!

Bir çok Avrupa Kulübünün daha yüksek meblağla transfer listesinde olan genç futbolcunun kariyeriyle oynadınız.. 
*
Önce Bandırmaspor'lu sonra da Beşiktaşlı olarak benim çok ağrıma gitti. Bir özür borcun var sayın Kazancı Bandırmaspor camiasından ve Kenny'den.
Ayıca benim kafamı kurcalayan Bandırmaspor'la Beşiktaş Kulübünün bu transfer görüşmelerinde nasıl bir süreç yaşandığıdır merak ediyorum. . Ulusal basına anında düşen anlaşma haberleri kimler tarafından basına servis edildi. Anlaşma haberinden sonra "BEŞİKTAŞ Kulübü'nün açıklaması 15 gün neden bekletildi? Böyle bir anlaşma gerçekleştiyse bunun detayları nelerdi. Anlaşmada Bandırmaspor Kulübü ve Beşiktaş'ı kimler temsil etti. Anlaşma sözlü mü yapıldı, yoksa bir protokol imzalandı mı, imzalanma dımı ?..Hepsi bir muamma .Yani bu süreç yönetilirken bazı yanlışların olduğunu da düşünüyorum. Yapacak bir şey yok. Keny sonuçta bizim futbolcumuz gider kalır. Geçtiğimiz sezon yetenekli ama kimsenin bilmediği tanımadığı bir oyuncuydu. 
Bandırmaspor'a geldiğinde sezon başında Bandırma'da ki klavyecilerin nereden buldular bu adamı, bunun neresi golcü gibi saçma sapan eleştirilere maruz kalan bir futbolcuyu şimdi tüm Türkiye konuşuyorsa bu  Bandırmaspor camiası için onur verici durumdur. 

Beşiktaş'ı temsil edenlerin Bandırmaspor ismi üzerinden ortaya koydukları senaryo da esef verici bir durumdur..

03-08-2022/SERHAT OZAR