Toplu İğne Bile Yapamayan Türkiye! Özür Dilerim !

TOPLU İĞNE BİLE YAPAMAYAN TÜRKİYE ! ÖZÜR DİLERİM !

Türkiye de, küresel güç emperyallerin, bize yutturduğu (2) zoka hatırlıyorum... Birincisi; ‘TOPLU İĞNE BİLE ÜRETEMEYEN TÜRKİYE ! ‘, ikincisi ; ‘ 70 SENTE MUHTAÇ TÜRKİYE ! ‘ Ben de yutmuşumdur... Subliminal, beynimizi iğfal etmişlerdi çünkü...ÖZÜR DİLERİM !

Başbakan Tayyip Erdoğan 2015 yılında : " Dün toplu iğne bile üretemeyen bir Türkiye vardı. Dün 70 cente muhtaç bir Türkiye vardı. Bölgesel ve küresel konumuyla artık bambaşka bir Türkiye var." Demişti de... o zaman sayın Başbakanın bu zokayı yuttuğunu değil, bilerek ve kasıtla, aslında şikayet ettiği küresel güçlerin isteğiyle, bunları söylediğini anlamıştım..!

70’li yılların başında girdiğim siyaset hayatında... siyasetin, bilinçaltımıza minik sloganlarla bile, hakim olabildiğini çok görmüştüm. Örneğin ben, ‘Türkiye büyüyüp TURAN olacak !’ derken, ‘Milli Devlet Güçlü İktidar’ derken... tam bağımsız bir TÜRKİYE nin gücüyle, güçlü hissediyordum kendimi. Ama ; bana beni güçsüz hissettiren, bilinç altıma aşağılık kompleksi pompalayan, slogan mesajları da duyuyordum. Düşünsenize, 400 milyonluk TURAN Devletinin hayalini kuran ben, BİR TOPLU İĞNE ÜRETEMEYEN TÜRKİYE nin, garip bir vatandaşıydım...

Düşünsenize ben ; 70 Cente muhtaç bir Türkiye’nin yurttaşıydım değil mi ? Toplu iğne üretemeyen birinin, ne hakkı ne haddi vardı ki... 400 milyonluk BÜYÜK TURAN TÜRKİYESİ ni kurmakla ! Aşağılık kompleksi, benim siyasetimi de bitiriyordu tabii. 1973-77 Seçimlerinde Susurluk-M.Kemalpaşa köylerini geziyordum. MHP Milletvekili Adaylarımızla... Namık Kemal Zeybek de vardı bunların içinde, Halim ÇAVUŞ ta...Ve ben köylerde sunumlar yapıyordum, hatta hamaset olsun diye, N.Fazıl KISAKÜREK’in SAKARYA şiirini bile kullanıyordum arada... Bu şiiri, bir BAŞKALDIRI gibi de görüyordum ne yalan ! YÜZÜSTÜ ÇOK SÜRÜNDÜN... AYAĞA KALK SAKARYA ! Ama şimdi N.F.K’e hakkımı asla helal etmiyorum !

Düşünsenize, yakışıklı da sayılır bir gencim. Ses tonum iyi. Giyimim düzgün ve öğrenciyim. Yarın, hangi okulu bitirip, devletin hangi kademesinde olacağım, belli değil ama ; köylülerim beni ‘bu çocukta iş var, ilerde iyi yerlere gelir’ falan diye de anıyorlarmış arkamdan...

Bugün bakıyorum da, ben o yıllarda bile ; düzene, sömürüye, emperyalizme karşı bir başkaldırı için, için için kaynayan biriymişim. Düzen değişmedi, o yıllardan beri... Başaramadık tabii ki. Toplu iğne üretemeyen Türkiyenin idealist, savaşçı gençleri bizler, ölümü göze alıp öldüğümüz halde, gene başaramadık maalesef !

BU KONUYA NEDEN GİRDİM ?

Bandırma'da, sol ve sosyal demokrat siyasetin tanıdığı Hasan Midillioğlu arkadaşımız var. Bugün bir paylaşımının altında ; son günlerin magazini UZAYA AYA GİTMEK konusunu tartışırken, “ Toplu iğne bile yapamadığımız doğrudur! “ demiş olması...

Hasan Ağabeyime, bu cümleyi kurduğu için sitem ettim ve bu komplekse girmememiz gerektiğini yazdım. Ama bana, bir yazı konusu çıktı da dedim ! Tırnak içinde kullanmalıydım... dedi. Hasan ağabey.

70/71/72 Ortaokul yıllarımızda, Türkçe Öğretmenim Mustafa BEREKET, bizi iki guruba ayırarak, “TÜRKİYE Tarımla kalkınır” ı siz, “Sanayii ile kalkınır.” ı ise, karşı guruba verip, münazara adıyla bizleri tartıştırırdı da, Cumhuriyetin yaptıklarını, ister istemez tek tek öğrenirdik. Gençliğe hitabeden, Nutuk ta ki paragraflardan, müthiş gurur duyardık Mustafa Kemal ATATÜRK ile...Gazete almaya paramız olmasa da, 5 kişi ortak gazete alır, sırayla okurduk mesela...

Atatürk ten sonra gelen siyasetlerin, bizi günbe gün, yıl be yıl, aşağılık kompleksine itip, bizim başka şeylere, yabancı ideolojilere sarılmamızı sağladılar mı, sağladılar ! Atatürk ün, Orman Çiftliğinde yaptıklarını bile kimse anlatmadı bize, hatta sahte Atatürkçüler, M. Kemal in kendi eliyle diktiği ÇAM Ağacı büyüyünce, gelip geçerken ona selam çaktığını anlattılar bize... (Bkz. A.Güntürk’ün Atatürk Konferaslarına) O çiftlikte yapılan tarım örnek olamadı bize... O çiftlikte alınan kararlar....O çiftlikte köylünün nasıl efendi edildiği de, örnek olamadı bize...Ortaokuldayken bile, misyoner James Mr Meeder isimli ingilizce öğretmenimizle övünüp, BM damgalı Amerikan süt tozlarıyla beslenip, Amerikan hayranı yetiştiriliyorduk değil mi ? Gümrük Birliğine girişimiz bile aşağılık kompleksimiz yüzündendi, AB Kapısında 50 yıldır bekletilişimiz de...Ve o kompleksimizin bedelini, bütün kurumlarımızı onlaar satarak, yeraltı maden arama ruhsatlarını onlara vererek ödüyoruz ! Yüzüstü sürünüyoruz yani !

1968-78 Kuşağı, aydınlanmacı ve ileriyi gören basiretli siyaset üretmeye çalıştı. Ama iki kuşak ta bunu ; karakollarda işkence, Filistin Askısı (Neden filistin denirdi o askılara, hala sorgulayan yok mesela), cezaevlerinde mahkum, idam sehpalarında da İDAM olarak ödediler. GÜÇLÜ oldukları, güçlü olacakları onlara hissettirilemedi. Hissettirilememenin acısını, bugünkü devami kuşaklar da çekiyor. Dikkat edin, Devrimciler İktidar olabildi mi, ya ülkücüler? Peki, bugünkü yavan siyasetleriyle, devrimci geleneğin iktidar olma isteği ve şansı var mı ? Ya ülkücülerin var mı ? Ülkücüler bile şu anda, seçim kazanacağız tek başına iktidar olacağız, sistem değişti ise yeni sistemin CUMHURBAŞKANI veya BAŞKANI biz olacağız diyebiliyorlar mı ? Diyemezler ! Devrimciler de demiyor ve diyemezler..!

Biz ülkücüleri bile öyle törpülemişler ve aşağılık kompleksini bize kabul ettirmişler ki, bunu yapanlar hala sağ... AP den, DYP den, ANAP tan, AKP den milletvekili ola ola geliyorlar ya... ülkücülere ne diyorlar biliyor musunuz ? Sizler bizim koltuğumuzun altındasınız..! Destekleyin. Sakın bizden Başkanlık, Bakanlık falan istemeyin ! Verdiklerimizle yetinin ! Aşağılık..........................i ! Travmaydı aslında...Toplumsal olarak aşağılık kompleksine girmiştik ki...Kıbrıs meselemizi bile, 40 senede ancak çözdük !

Osmanlının, savaş ve ganimetten başka birşey bilmeyen Türklerinin, yokluktan-sefaletten, kulluktan çıkıp, özgür bireyler olduğu Cumhuriyet Türkiye’sinde, Atatürk Türkiye’sinde kurulan Fabrikaları ve işletmeleri buraya yazsam, sayfa almaz. Ama o dönem için, o dönemi karalamak için kullanılıyor bu söz ! Cumhuriyet düşmanları ; ‘TOPLU İĞNE BİLE YAPAMAYAN TÜRKİYE..!’ Türk Milliyetçileri de, ‘KENDİ KENDİNE YETEN TÜRKİYE’ diyerek, subliminal siyasi mesajları, bizim bilinç altımıza veriyorlardı. Beynimizi iyi taciz, iyi tımar ettiler !

Peki 2021 e gelince ne oldu ? 70 Cente muhtaç diyen yok, ama Avrupa’nın tefecilerine milyar dolarlar faiz ödüyoruz değil mi ? Salgın hastalık oldu, Devlet bize İBAN NUMARASI gönderdi, aman 10 TL ler gönderin diye, değil mi ? Buyrun kıyaslayın şimdi, 1923-1938 Toplu iğne yapamayan Türkiye ile, emeklisine 3.000 lira veremeyen Türkiye’yi... Buyrun kıyaslayın 70

Cente muhtaç Türkiye ile, kaçak kaçak sarma tütün içen Türkiyeyi...! Aşağılık Kompleksiniz zirvede mi, dipte mi ? ÖZÜR DİLERİM ! Başaramadık !

TTK. 12/02/2021