SUSURLUK'ta MİLLİ ? EĞİTİMİN RUHUNA EL-FATİHA !

 

SUSURLUK'ta MİLLİ ? EĞİTİMİN RUHUNA EL-FATİHA !

 

Susurlukta bir ortaokul, 4+4+4 ün ikinci dördünün ilk sınıfında, yani ilkokul 5. sınıfındaki öğrencilerden,15 TEMMUZ ile ilgili bir şiir veya kompozisyon yazmaları isteniyor. Rüşveti de var. 1. olacak şiir ve kompozisyon için TABLET verilecek...Başka okullarımızda da aynı etkinlik, var mı bilemem ?

Duyunca inanmadım. Ama araştırınca, doğru olduğunu öğrendim. Alttaki şiir de, ikinci 4 ün ilk sınıfındaki, bir öğrencimize ait.

Şiirin son dörtlüğü ; (öğrencimizin duygularına tercüman)

.................................

Meydanlardaydı asker kılığındaki kötüler,
Sandılar ki korkacak cesur yürekler,
Çanakkale ruhuyla birleşti tüm eller,
Yaşasın 15 TEMMUZ ölüm şerbeti içen şehitler...

Şimdi ;

Bu ödevi, bu öğrencilere veren öğretmen suçlu, bunu görmeyen okul müdürü de çok suçlu, ama bu ödevi ilçe milli eğitim vermişse onlar tam suçlu... İl Milli eğitim bunu organize ediyorsalar, onlar TASTAMAM SUÇLU. Veya suçsuz mu?

Diyeceksiniz ki ; Milli Eğitim Bakanlığı, bu konuda talimat vermiştir. Tamam, onlar eğitimin Türk ve Milli vasfını yok etmek için talimat verebilirler. Onlar siyasi, onlar AKP li...Onların dokunulmazlıkları var. Ve onlar suçsuz ! Çünkü suçumuz varsa, bize sandıkta hesap sorun, SUÇSUZUZ-HESAP SORAMAZSINIZ diyecekler !

Ama, işbu öğretmen, ama okul müdürü ve il-ilçe milli eğitim müdürü, sizler suçlusunuz arkadaş...Ve sizden bu hesap, bugün değilse bile, eninde sonunda sorulacak.

Suçlu eğitimciler ve öğreticiler, başka ne yapmışlar veya yapıyorlar mesela...Okulun açılışındaki tamir ve tadilat için harcanan 25 bin lirayı velilerden alabilmek için, öğrenci başına 100 lira mecburiyet, ve öğrencilere habire yardımcı kitap - dergi aldırarak, yayınevlerinden aldıkları iskontaları, o masraflar için kullanmak ! Hatta, devlet kitaplarının haricinde öğrencilere zorla kitap-dergi aldırmanın suç olduğunun farkında olmalılar ki, Balıkesirden gelen müfettişler görmesin diye yardımcı kaynak kitapları derste çantada tutun diye öğrencilere söylüyorlar bir de...Aman müfettişler görmesin! Yahu, görse ne olur.......... ?

Ben eski bir öğretmenim. Dehşete düştüm bu bilgilerden.

15 Temmuzda ki sözde darbe girişimini kim kime yaptı henüz karanlıktta. 15 Temmuzda hayatını kaybeden 240 kişinin ŞEHİT ilan edilmesi başka bir şey de, onların AKP liler oldüğunu kim ispatlayacak ? Veya darbecilerden ölenler olduysa (bilmiyoruz o sayıyı, HAİN Mezarlıklarına gömüldüler.) onlar kimdi ve neciydi ? O sorununda cevabını kimse tam olarak bilmiyor henüz.

Bir defa, 15 TEMMUZ siyasi bir olaydır ve 9-10 yaşındaki çocuklarımıza, siz 15 TEMMUZU kendi kafanıza göre, anlattıramazsınız ve hatta bunu sınıflarda bile anlatamazsınız. Madem bu olayın üzerine gerçekten gitmek istiyorsunuz, kurun bütün üniversitelerde birer kürsü, bırakın o kürsüler tartışsın bunu.

Eğer bu husus hoşgörülür ise ; yarın solcular gelir DENİZ GEZMİŞ için, ülkücüler gelir Mustafa PEHLİVANOĞLU için, şiir kompozisyon yarışmaları düzenlerler ki. bunun önü alınamaz. Ve bu işlerin sonunun nereye gidebileceğini de, kimse tahmin bile edemez.

Tamam, siz TAYYİP SEVER-AKP SEVER ona biatçı bir nesil yetiştirmeyi kafanıza koymuş olabilirsiniz. Daha önce KİNDAR DEĞİL, DİNDAR NESİL YETİŞTİRECEĞİZ diyerek, devletin bütün kurumlarına alnı secdeye varanları yerleştirdiğiniz gibi...Beraber yürüdüğünüz bu yollarda, NE İSTEDİLERSE VERMEDİK Mİ diyerek, dindar nesil yetiştirdiğniiz gibi...Yapacaklarınız, geçmişte yaptıklarınızla zaten tescilli !

Ama o yetiştirdiğiniz nesil size ihanet etti diye, şimdi hepsini FETÖ (Fetullah Terör Örgütü ilan edip) hapislere tıkıyorsunuz da, bugün 15 TEMMUZ a ağlayan, ama bugünkü resimde AKP-TAYYİP SEVER nesil ile de bir sorununuz olursa, onları nereye tıkacaksınız ? Hapishanelerinizde yer kalmadı çünkü...

Susurluk Milli Eğitim Müdürlüğünü, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ve Valiliğini, Milli Eğtim Bakanlığını ve varsa TC nin Anayasa ve yasalarını korumak kollamak isteyenleri, sıfatının başında Cumhuriyet bulunanları yani Devletin kendisini koruma refleksini, göreve davet ediyor ve 9-10 yaşındaki çocuklarımızın üzerindeki bu oyunlara, son verdirilmesini talep ediyorum.

Velilerimizi de, bu oyun karşısında farkındalığa çağırıyorum.

TC Milli Eğitimini lütfen katletmeyin !

RAMAZAN NARİN-BANDIRMA-NOGAYTÜRK