Susurluk ve İbrahimin Defteri Dürüldü!

SUSURLUK ve İBRAHİMİN DEFTERİ DÜRÜLDÜ !
Not: Defteri dürülmek : (kişi için) işine son verilerek uzaklaştırılmak.

Susurluk Belediye Meclisi, aynı zamanda B.Ş Meclis üyesi olan AKP li İbrahim DÜRMÜŞ’ün meclis üyeliğini, İYİ Parti Meclis gurup başkan vekili Ömer ÖZTÜRK’ün önergesiyle, ŞUBAT Meclisinde oyçokluğu ile düşürmüş, düşürülmesine karşı olan, oylamada çekimser oy kullanan İYİ Parti Belediye Başkanı Nurettin GÜNEY’in, Mart ayında yaptığı (2) maddelik Olağanüstü Meclis toplantısında da, düşürülen üyenin oraya oturarak yeniden oy kullanmasına hukuksuz şekilde müsaade edilerek, yapılan oylama ile üyelik yeniden düşürüldü.
AKP li Balıkesir B.Ş Meclisinde, AKP ni azınlığa düşüren bu sonuçtan sonra, B.Ş kanunsuz olarak, Susurluk un düşürme kararı bize intikal etmedi diyerek, İbrahim Dürmüş ü sayıma aldı ve hatta mikrofon vererek konuşturdu ve düşürülme olayını tartıştı. Tartıştığı konunun kararı bize ulaşmadı denilerek yapılan bu uygulamada da Balıkesir B.Ş Belediye Meclisi hukuksuzluğa imza attı.
Yetti mi ? AKP Balıkesir Milletvekilleri, canları çok yanmış olmalı ki, bu olayı TBMM ne taşıdılar ve bizim üyemizden size ne diyecek kadar da... feveran ettiler.
Yetmedi ; AKP Balıkesir teşkilatı milletvekilleriyle ve B.Ş Başkanlarıyla beraber, kısasa kısas kararı aldılar ve İYİ PARTİ’yi organize işlerle suçlayarak, ALTIEYLÜL Meclisinde devamsızlık yaptığı görülen bir İYİ PARTİ li üyenin, üyeliğini düşürmekle tehdit de ettiler. 
Yetmemiş ki ; AKP li yandaş basın da bilip-bilmeden, olayın hukuki sorun olduğunu, meclis iradesini yansıtan kararlarının ancak İdare Mahkemesi ve Danıştay Kararlarıyla İPTAL edilebileceğini düşünmeden, Bakanlık genelgesi uyarınca düşük üyenin görevine döndüğünü yazıp-çizdiler. Tam bir ALGI mühendisliği yürüttüler... ama iflas ettiler !
ACITMIŞ ! AKP lilerin canını acıtmış ! Acıtmış ki; bu düşürülme olayı, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğüne de taşındı ve ilgili genel müdürlük, 18/02/2022 Tarihli ve 71188846/2989378 Sayılı, BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİNİN DÜŞÜRÜLMESİ Hk. 81 İl Valiliğine Bir genelge yayınlanmasına kadar götürüldü. file:///C:/Users/Ramazan/Downloads/mecl-s_uyel-k_dusme-20220218140651_220218_214516%20(1).pdf   GENELGE yi duyanlar ve okuyanlar da, içeriğini anlamadan-dinlemeden, Susurluk Meclis düşük üyesinin geri döndüğüne dair yayınlar bile yaptılar. ( Geri dönmese de maşallahı var, yine meclislerde arz-ı endam ediyor. ) 
Akabinde ; Bandırma gündeme geldi ve Bandırma GERÇEK-Erdek DOĞUŞ, Balıkesir BENGİSES in, HABER ASİ’nin yazarlarından NOGAYTÜRK-Ramazan NARİN, Bandırma Belediye Başkanlığına, Bilgilenme Yasası gereği bir dilekçe vererek, AFİŞE EDECEĞİM de diyerek, meclis üyelerinin devam-devamsızlık cetvellerini, yazılı olarak talep etti. Çünkü Bandırma Belediye Meclisinde de, 3 AKP li, 1 CHP li, 1 İYİ PARTİ den istifa etmiş bağımsız olmak üzere, üyeliklerinin düşürülmesi gereken 4-5 üye var. Mart Ayı meclis toplantısında dahi, toplantıya gelmeyen 10 eksik üye vardı !
Bandırma İYİ PARTİ Meclis üyesi Aydilek GÖNENÇ te, devamsız üyelerden dolayı bir müracaatta bulundu ve duyduğumuz kadarıyla da Bandırma Belediyesi devamsızlık yapan üyelerden, Fahri Atlı, Zeynep Özdemir, Ramazan Yaşar ve Basri Ersan Kırbaş... savunma istedi. Bu savunmalara göre de muhtemelen bir meclis üyesi, devamsızlık yapan üyelerin üyeliklerinin düşürülmesi yönünde, Mart Meclisine önerge vermeye hazırlanıyor !  
Bütün bu süreç şunu gösteriyor ki ; seçim zamanı milletvekillerinin, Parti Genel Merkez yöneticilerinin, il-ilçe yöneticilerinin elini ayağını öperek, kendilerinin bulunmaz bursa kumaşı ayarında ve üstün güç imtiyazları olan, cepleri dolu refere ederek, ‘AMAN BENİ MECLİS LİSTESİNE YAZIN!’ diyerek kulis ve baskı yapanlar, seçildikten sonra da rozeti takıp, meclis üyeliklerini kartvizitlerine yazdırdıktan sonra, oy aldıkları tek bir seçmenle görüşmeyenler, seçmen iradesini kendilerine mükafat gören, ama seçmenin verdiği MECLİS ÜYELİĞİ görevlerini savsaklayıp, gayrıciddi şekilde görevlerini yapmayanlar, belediye meclislerini ALİ BABANIN ÇİFTLİĞİ, bizi seçtirenler de ALİ BABALAR diyerek, kartvizit siyasetçisi olarak... kendi iş ve güçlerini yaparken, işbu düşürülme olayından dolayı çok, ama çok rahatsız oldular.
Hatta, B.Ş Meclis ve Başkanı Yücel YILMAZ bile, düşürülme olayını kapatmak için, meclis üyesinin devamsızlığına PARTİ karışmıyorsa size ne ? diyecek kadar da ileri gitti.  Başkanın, ileri gittiği yerden soralım bizde, eyyy meclislerde üyesi olan siyasi partilerin il-ilçe başkanlanı ve yöneticileri... SİZLER NE İŞ YAPARSINIZ ? Halka seçtirdiğiniz bulunmaz bursa kumaşı üyelerinizi, niye takip etmiyorsunuz ? Bu görev, o kadar lakayt ve ukela ifa edilir mi ? Bu görev, uydurma basit bir görev mi ? Size torpille gelmiş üyelerin arkasında, milletvekilleri var diye mi korkuyorsunuz ? Size oy vermiş seçmen milletinden, neden korkmuyorsunuz ?   
İMDİİİ ; Eyyy iktidar yalakası kalemler ve yandaş basın, işbu düşük meclis üyesini ve Bandırma da düşecek meclis üyelerini, asla geri getirtemeyeceksiniz. Eyyy milletvekilleri, torpil yapıp arkasına geçtiğiniz meclis üyelerinizi, saraydan kararname çıkartsanız bile geri getirtemeyeceksiniz ! Çevre Bakanlığından aldığınız genelge de, bu olayı değiştiremeyecek. Çünkü genelge geriye yürümez 1, çünkü genelge Anayasadan ve mevcut kanunların üstüne çıkamaz 2, çünkü genelge emir veya talimat değildir. Çünkü genelge... yasaya/lara aykırı olamaz, milletin iradesini temsil eden meclis üyelerinin, iradelerinden de üstün olamaz ! Genelge sadece, cahilllere yol gösterici bir tarifnamedir, o kadar ! 
CANLARI YANANLARIN yapabileceği tek şey vardır. O da ; Meclis Kararlarının iptali için, İdare Mahkemelerine ve Danıştay a başvurmak. Buyrun gidin yargıya... Hakimleriniz eski il başkanınız bile olsa, hakimleri siyasi diye görseniz de, AKP li diye düşünseniz de, hukuk devletinde önce HUKUK çalıştırılır. Dolanın hukukun etrafında. Bir Cumhurbaşkanlığı KARARNAMESİ ile, belki düşmüş üyelerinizi geri getirebilirsiniz de, onunda bedelini, sandıkta ödersiniz ! 
Buyrun hodri meydan ! İbrahim DÜRMÜŞ ün defteri maalesef, Meclis tarafından 2 defa dürüldü ve artık üye değil ! Bandırma Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclisi sizi de MART Meclisinde göreceğiz, bekliyoruz bakalım. Meclisin, ALİ BABANIN ÇİFTLİĞİ olmadığını bakalım gösterebilecek misiniz ? SUSURLUK kadar olabilecek misiniz ?

 21/02/2022 /RAMAZAN NARİN  NOGAYTÜRK