Spor ve Yaşam Alanımızda Baz İstasyonu İstemiyoruz !

SPOR VE YAŞAM ALANINDA BAZ İSTASYONU İSTEMİYORUZ ! SORUMLU ve YETKİLİLER KONUŞSUN !

https://gercekbandirma.com/baz-istasyonunun-sorumlusu-bandirma-belediyes... Yazdığım bu yazıdan sonra, o gün eylemden rahatsız olan CEHAPELİ BANDIRMA BELEDİYESİ nin, Başkan Yardımcısı Aydın YAĞAR ın göndererek yaptırdığı sözlü açıklamalar, yasal gerçeği yansıtmadı/yansıtmıyor. Aydın YAĞAR ın yaptığı sözlü açıklama bu  ; Ne diyor, failler izinleri almış LAR, mış mış ve yapacağımız bir şey yok ! https://www.facebook.com/gokhandagli/videos/1062362414805896?idorvanity=...

Peki, gerçekler öyle mi ?  Her zaman diyorum, bizi... kasabının bıçağını yalayan koyun sanmayın lütfen ! Bizi, önüne konulanı yiyen ve şükreden bir canlı olarak ta düşünmeyin, hele askerleriniz olarak hiç düşünmeyin ve her zaman aklınızda şu olsun ; GERÇEKLERİN ORTAYA ÇIKMA gibi bir huyu vardır ve bunu böylesi söylemlerle, yetkisiz beyanatçılarınızla... kapatamazsınız !

Yazımdan sonra, Bandırma/Balıkesir CHP Kongrelerinde BALIKESİR CHP İL BAŞKAN YARDIMCISI sıfatını da kazanan genç kardeşimiz Metin TURAN, sosyal medyadaki sayfasından şu açıklamayı yaptı !

Aynen alıyorum ; “Şehir büyüdükçe bilgi kirliliği de hızla artıyor. Bu tip durumlardan kendi çıkar ve düşünceleri dahilinde menfaat sağlayan bir grupta maalesef var. Hemen üzerine vazife çıkaran gruplarda sosyal medya üzerinden vay efendim Belediye yapmış baskan zaten kemdini düşünürmüş. Yahu sevgili sosyal medya severler Bu alan MSB ile yapılan protokol gereği sadece yeşil alan olarak üst kullanım hakkı ile Belediyemize devir edildi. Hatırlarmısınız bilmem ama sadece küçük bir yapı yapılması için başvuruldu ki (Wc için) ona bile müsade etmediler Bakanlık yetkilileri. Şimdi Başkan ne yapar Belediye ne yapar diye verdiniz veristirdiniz. Hadi isterseniz simdi de konunun gerçek muhatabı MSB olduğu Milli Emlak'tan tahsisinin yapıldığını bilgilerinize sunuldu

Simdi sizlerden bir özür yazısı beklemek çok fazla mı?

Bir kişi yada kurumu zan altında bırakmak bu kadar kolay mı yapmayın dostlar...

Bence bir özür yazısı hepiniz için kolay olacaktır.

Hadi şimdide klavyenin tuşlarına basiverin.”  

  Emredersiniz sayın il başkan yardımcısı ! Ama, Sen özür dileyeceksin!

Eylemden iki saat sonra, BAZ İSTASYONU EYLEMİ ile ilgili tek yazan benim ve bu yazımda da, BAZ İSTASYONU olayında, CHP li Belediyeyi sorumlu tutmuştum ! O yüzden, bu açıklamayı hakaret içerse de, üstüme aldım!

Eylemde, BAZ İSTASYONUNA karşı çıkan bizler ve bir de BİZE KARŞI ÇIKAN CHP' liler vardı. Belediyenin güçleri vardı, bir de Belediyeye yardakçılık yapanlar ve sözde bir Çevre Derneğinin chpli Başkanı vardı.

Bandırma ÇELEBİ LİMANINDAKİ zehirli tahmil tahliyeleri ve hayvan ithalatının getirdiği olumsuzları yazdığım sonra da ;  CEHAPELİ BANDIRMA BELEDİYESİNİ sorumlu tutmuştum. Belediye adına da, meclis üyesi Başkan Yardımcısı Sayın Merve POLAT cevap vermiş, başka cevap veren olmadığı için de, ben de Merve Hanıma, gereken cevaplarımı vermiştim. Şimdi de, asıl suçlanan Avukat Belediye Başkanı Tolga TOSUN değil de, Belediyede (sadece kardeşinin Başkanın yanında çalışmasından başka) hiç bir ilgisi olmayan CHP İl Başkan Yardımcısı Metin TURAN ve Başkan Yardımcısı Aydın YAĞAR cevap verdi. Başkanın yanından ayrılmayan Kent Konseyi Başkanı, nedense ortada yoktu da...? Ben de el mecbur, Başkan konuşmayınca, görevlendirdiklerine... cevap vermek zorunda kalıyorum.

BAZ İSTASYONU CEHAPELİ BELEDİYE BİLGİSİNDE KURULUYOR ve KURDURMAYACAĞIZ !

Aydın YAĞAR ve Metin TURAN ın açıklamalarına bakınca, ortaklaşa sundukları mazaretler şunlar ; Burası Belediyeye ait değil. Burası MSB ve Hava Üs Komutanlığına ait. Burayla ilgili tesis anlaşmasını ise, MSB adına Milli Emlak Müdürlüğü yaptı ! Yani diyorlar ki, biz CEHAPELİ BELEDİYE muhatap değiliz !

Yalan söylüyorlar dersem, hakaret sayıp dava açabilirler diye, onun hukuki karşılığını söylüyorum. Sayın Aydın YAĞAR ve sayın Metin TURAN, açıklamalarınız yasal gerçeği yansıtmıyor arkadaş ! Yasal gerçek başka, sizin bize sunduğunuz mazaretler ve açıklamalar başka... Elinizden gelir. Resmi ve yazılı bir açıklama yaparak yayınlayın ve onun üzerinde konuşalım veya bir basın toplantısı yapın, çağırın suçladıklarınızı ve gerçek ilgilileri ve bürokratlarınızı, koyun belgeleri önümüze, canlı konuşalım! VAR MISINIZ ? Buyrun, her şekilde kamuoyunu aydınlatmak hem sizin, hem de bizim görevimiz.

Açıklamalarınıza dayanak, Belediyenizde var olan yazışmaları getirseydiniz, Belediye ile (sahip) MSB Hava Üs Komutanlığı arasında yapılan protokolü getirseydiniz, VODAFONE'un Baz İstasyonu kurmak için, MSB ve Milli Emlak ile yaptığı sözleşmeyi getirseydiniz, önümüze atsaydınız biz de kimi muhatap alacağımızı belirlerdik beyler. Bizim gazımızı alıp, bizi yanlış yerlere yönlendirerek bizi durduramayacaksınız ! Bilin de...Yarın dava açarken, kimleri davalı göstereceğimizi, kimleri davaya dahil edeceğimizi,  biz biliriz !

Arz ve izah edecek olursam ;

Sayın Aydın YAĞAR ; Öncelikle General Balcı Çamlığındaki eylemimize görevli mi geldiniz, tesadüfen mi geldiniz ? O alandaki tasarruflar, size bağlı birimlerle mi gerçekleşiyor ?  Yaptığınız açıklamalar kimi bağlar ? BAZ İSTASYONUNU siz kurdurmuyorsunuz ve bizim sayemizde mi haberiniz oldu ? Önceden haberiniz olduysa, BELEDİYE ANTETLİ Bariyerleri oraya, niçin sizin ekipleriniz getirip koydu ? Orayı koruma altına mı aldınız ? Kaç metrekare verdiyseniz (2 METREKARE) o kadar m2 çevireceğiniz yerde, niçin 50 kat fazla alanı çevirdiniz ? O alana, güvenlikli kapı kurduğunuza göre, Belediyenin haberi olmadan, kimlerin araçları oraya girip o temelleri orada attı ? Belediyeye ait antetli bariyerleri niye oraya çaktınız ? Velev ki;  gelip örttük orasını.. bizi dava edecek olan siz misiniz, Vodafone mi  olacak ?

Sayın Metin TURAN ; Bandırma Belediyesinde çalışan Müdür ünvanlı METEHAN TURAN ile soy ilişkinizden başka, Belediye ile ilgili Belediyenin neresindesiniz ? Bandırma Belediyesi adına açıklama yapmak hak ve yetkisini nereden ve kimden aldınız ?  CHP BALIKESİR Yönetim kurulundaki İl Başkan yardımcılığı görevinizde, Bandırma Belediyesi var mı ? Kurulan BAZ İSTASYONU ile ilgili yazışmalar senden mi geçiyor ?

GERÇEKLERİN ORTAYA ÇIKMA HUYU !

İkinize de, Belediyeye Yetkililerine de soruyorum şimdi ;

İşbu BAZ İSTASYONU çalışmaları 2022 Haziran ayında başladı. 2022 Haziran ayı kayıtlarınıza bir girin bakalım.

*VODAFONE İstasyon direğini General Balcı Çamlığındaki şimdi temelini attığı yere dikmek için, Belediyeye yazışma yaptı mı ? (zor sorular sormayacam, hepsi muhaberat kayıtlarınızda var.)

* Belediyeniz Fen İşleri Müdürlüğünüz de, İSTASYON Direğinin yüksekliği sorun olmasın diye, MSB na ve Hava Üs Komutanlığına yazışma yaparak, projeyi göndererek mahsuru olup olmadığını sordu mu ? Sormadı mı ?

*Burdaki 3. Sorum da şu...Hani şimdi bizi saf yerine koyup, buranın sahibi MSB ve Hava üs komutanlığı falan diyorsunuz ya, bu yazışmalarınızda SAHİP SİZSİNİZ VODAFONE burayı verelim mi diye sordunuz, yoksa yükseklik sorununu mu sordunuz ?

*MSB ve Hava Üs Komutanlığından UYGUNLUK ve olur yazısı Belediyeye geldi mi gelmedi mi ?

*VODAFONE Ankara'dan BAZ İSTASYONU izinlerini almış ve size sunmuştu değil mi ? Talebini de nedense MSB' na değil de size yapmış değil mi ?

* Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ve Milli Emlak ile Belediyenizin yaptığı yazışmalar da var. Oralardan da gereken olurları Belediye olarak siz almadınız mı ? Onları da, siz bilgilendirmediniz mi ?

Belediye Zabıta Müdürlüğü, eylemde orada hazır bulunduğunuza göre size de bu konu yazılı soruldu mu ? Ve siz nasıl bir cevap verdiniz ?  

*Bütün bu yazışmalardan sonra, Vodafone firmasına gel BAZ İSTASYONUNU kur diye YER TESLİMİNİ siz yapmadınız mı ? Yer teslimini gelip Hava Üs Komutanı mı yaptı yoksa ? ,Yoksa Milli Emlak Müdürü mü gelip yer teslimini yaptı ?

*BAZ İSTASYONU Sahipleri ile kira sözleşmesi, bu safahat tamamlandıktan sonra Kaymakam ve Milli Emlak Müdürlüğü tarafından imzalanıyor değil mi ?

Şimdi siz bütün bu gelişmeleri Bandırma Kamuoyundan, meclisinizden gizlediniz ve önce HABERİMİZ YOK, YER BİZE AİT DEĞİL gibi, gülünç gerekçelerle, bizi yanılttınız değil mi ? Ama haberiniz varmış ki ; bakınız Aydın YAĞAR da, Metin TURAN da bizi ;  MSB na gidin, Milli Emlak a gidin, Kaymakama gidin diye yönlendiriyor değil mi ? Bu gelişmeleri bilmeseniz, bizi niçin oralara yönlendireceksiniz ?

( Yazdıkları ile ilgili M.Turan a cevaplarımı özelden verdim, buraya almaya gerek yok. )

Bu saydığım yazışmaları ve benim bilmediklerimde vardır, hepsini dosyanıza koyun... çağırın Fen İşleri müdürünüzü, çağırın diğer müdürlerinizi ve kimi istiyorsanız yanınıza oturtup bizimle bir basın toplantısı yapınız, birlikte bir konuşalım, var mısınız ? Eğer siz haklı iseniz, biz kamuoyunu daha doğru bilgilendiririz, merak etmeyin. Hadi buyrun ; aslan sosyal demokratları, vatansever müdürlerinizi bir görelim de, biz de BAZ İSTASYONUNU kabul edelim ve ölmeye de razı olalım olmaz mı ?

Haa VODAFONE BAZ FİRMASININ ödeyeceği kirayı ve kime ödeyeceğini de açıklayın da, ÇAMLIK gibi bir yerde, bu istasyon için inşallah rüşvet iltimas dönmemiştir. Onu bilip söyleyin demiyoruz ama kirayı ve kime gideceğini, merak ediyoruz ne yalan !

Paşakonak General Balcı Çamlığına kurulan BAZ İSTASYONU' nun sorumlusu CHP li BANDIRMA BELEDİYESİDİR... Çakma sosyalist-komünistler, tatlısu solcuları, kurnaz Çevrecileri... ne kadar destek çıkarsanız çıkın, gerçekleri değiştiremeyeceksiniz !

CHE' yi ondan dolayı sevdim hala seviyorum... Gençlik yıllarımda (halende öyleyim de) ülkücü Türk Milliyetçisi de olsam da, komünist CHE nin “GERÇEKÇİ OLUN” diye emperyalistlere ve işbirlikçilerine söylediği bir sözü hatırlıyorum da, ben de Bandırmanın tatlısu solcularına, sözde çevrecilerine ve CEHAPELİLERE ve Bandırmada bu BAZ İSTASYONUNU destekleyen herkese, akıllı olun demiyorum, aptallaşın biraz da GERÇEKÇİ OLUN Arkadaş ! Gerçeklerin, eninde sonunda ortala çıkma huyu olduğunu artık kabul edin ve sizlerde GERÇEKÇİ OLUN! O baz istasyonunun temelini attınız ama bitiremeyeceksiniz ve oraya o istasyonu size kurdurmayacağız ! Bu istasyondan ölecek çocukların babaları ve dedeleri ve nineleri, hukuk devletinde bu yaptırımı mutlaka engelleyeceğiz. Çocuklarımızın, torunlarımızın hayatı için, kanser üreten ünitelere karşıyız.  

Tanrı Bandırmalıları Sizden  Korusun !

27/10/2023 - RAMAZAN NARİN -  NOGAYTÜRK