Siyaset Zor Zanaat ve Siyasetin Haksız Zenginleri !


 SİYASET ZOR ZANAAT ve SİYASETİN HAKSIZ ZENGİNLERİ !

Ramazan Narin

Gör bunları Özgür ÖZEL !
Benim, ELMECBUR dediğim yapmam gerekenler, yazmam gerekenler... oluyor hayatta. Bir aslan sosyal demokrat, bir solcu, bir devrimci geçinen, bir ekabir olma havalarını atan ve siyasette aksakallı gibi hareket edenlerin, siyasetteki kazanma hırsının içyüzünü görünce, elmecbur yazmak istiyor insan.
Öyle ya, dün fetöden zenginleşenlerin şımarıklıklarını izliyorduk, daha dün ENGİN-DİLAN POLAT Çiftinin para kazanmış olmalarını, saçlarına bigudi yaptıkları dolarlardan seyrediyorduk değil mi ? Bunlar en azından kendilerini SEÇİLMİŞ ve ELİT görüyordular, paraya hükmetmek, adeta bunlara bahş edilmişti...
Parayı bulanların, FETÖCÜ-PKK LI-AKP Lİ-CHP Lİ olmaları pek fark etmiyor. 4x4 hayat yaşayan bunların, hiç birbirlerine kazık attıklarını, didiştiklerini göremezsiniz bilin de !

Günümüz ülke ekonomisini bilmem anlatmama gerek var mı ? Çöp konteynerlerinden yiyecek arayanlar, hayır için sokaklarda dağıtılan lokma için... defalarca sıraya geçip, o günü bedelsiz ve aç kalmadan geçirmek isteyenler, asgari ücretlilerin, emeklilerin hali, yalınayak çocukların halleri, gözlerimizin önünde değil mi ? Hele hele, okula aç gelmiş çocuklarımızın, teneffüslerde kantinin önünde 50 lira verip bir tost bir ayran alamadan, midesi guruldayarak tekrar derse giren öğrencilerimizi, bir gözlerinizin önüne getirin de...
Rotary nin Rotaryenlerini, Lions ların lionlarını ve masonları... servetlerini teşhir edip göstererek, ihtişamlı yaşamlarını sergileyerek bizlere hava atmadıkları için, kapalı kapılar arkasında kaldıkları için, teşhircilerin yanında onları takdir ettim ne yalan...Masonların parayı taşıma ve paraya hükmetme konusunda, eğitimleri var. Ama gel görelim, dini, Atatürk ü, siyaseti kullanarak yasadışı yolları da kendilerine hak görerek zenginleşenler, sergiledikleri 4x4 hayatları ile toplumumuzun ahlaki yapısını bozuyorlar ve gençlerimizi çalışmadan kazanmak noktasında şartlandırıyorlar ! ŞATAFAT yasaklansın demiyorum ama, şatafat...lütfen teşhir edilmesin !
Siyasette, particilik yaparken para lazım mı ? Elbette lazım. Her partinin içinde bu anlamda partiye para harcayanlar olmalı mı ? Elbette olmalı ve var zaten. Kayıt içi kazanan, algısını vergisini veren ve istihdam yaratırken işçisini de düşünen iş adamlarının siyasi partilerde olması gerekir ve zenginliklerinin bir kısmını bu sahaya aktarmaları elbette beklenir ve aktardıklarında, saygı görürler sevgi görürler. Karaparacılar, gayrimeşrucular, devletin ihalecileri ve rantiyeciler bu kapsamın dışındadır mesela...Bir mafya babasının milletvekili, ihale zengininin belediye başkanı, vergi ve uyuşturucu kaçakçısının il-ilçe başkanı olduğu bir siyaset olmaz, olmamalı !
GELELİM YAZIMIZIN ÇIKIŞ NOKTASINA...
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=931535698583628&id=100051816...
 

CHP, Bandırma da 15 yıldır yerel iktidar... Bandırma CHP'inde Başkanlık yapmış isimler olarak hatırladıklarım da ;  Sedat PEKEL, Dursun MİRZA, Tolga TOSUN bu 3 dönemin Belediye Başkanları. Bandırma CHP İlçe Başkanları ise ; Sedat PEKEL, Vedat BURCUOĞLU, Dursun MİRZA, Ömür ALTINEL, Ömer Lütfü KAYALAR, Ozan ONUR, Osman MUSLUBAŞ, İrfan ASTUNÇ, Mustafa ÖZ, Ercan AKYAZAR, Niyazi YELOĞLU, Atilla ATAKAY, Metin OK, Selim PANÇ, Hüseyin BAHAR, Hüseyin ÇERİ, Mehmet ATAK olarak hatırlıyorum.
Neredeyse, tamamını tanıyorum... İçlerinde bu görevi, halkçı/devrimci anlayışla yapmış olanlar da var. Ömür ALTINEL mesela... Particilik yaparken, benim gibi malvarlığı azalmış, siyasetten nemalanmamış bir arkadaşımız. Avşa’daki işletmesinde halen çalışıyor ve kazancını da çatır çatır yiyor ve kenarda köşede parası olmayan, parası olduğu zaman da... ihtiyaç sahibi öğrencilere el veren bir arkadaşımız. İrfan ASTUNÇ da öyle, o da ; köyüne yerleşti ve torunlarıyla meşgul artık. Yani, bu başkanların önemli bir kısmı ;  CHP ne geldiler, katkılarını sundular ve gittiler. Arka bagajları temiz, hayatlarını sürdürüyorlar.
ÖMER LÜTFİ KAYALAR...CHP BANDIRMA ESKİ İLÇE BAŞKANI...!
Bandırma CHP siyasetinde, uzun yıllardır EKABİR ve ABİ rolünde...Belediye Başkanı TOLGA TOSUN un aday yapılmasında, Tolga TOSUN un Belediye Başkanı olduktan sonra da ; icraatlerinde, sözünün geçtiği bilinen bir CEHAPELİ... Rivayet odur ki ; CHP İlçe yönetimleri ve CHP li Belediye, bu kişiden OLUR/ONAY almadan bir karar alamazmış ! Eyvallah ! Amenna !
Muğla/Fethiye GÖCEK te tatil yapmış beyimiz de, yalnız değil tabii. CHP Kurultayına gitmek gibi bir eylemden dahi kaçınan 3 patron CEHAPELİ. Ö.Lütfi isimlerini yazmamış ise de, yanında CHP Meclis üyesi  eski Lions Başkanı  LİON Adil Levent ÇOŞKUN da var, Şehir Plancısı ve Belediye İmar Komisyonunun baş danışmanı Yalçın CÖMERT te varmış ! Resimlerde onları da görüyorum. Bandırmanın BEYAZ TÜRKLERİ ! Tatlısu solcuları diye takılıyordum onlara ! Geri aldım, bu arkadaşlar TUZLUSU SOLCULARI arkadaş ! Fethiye/Göcekteki mavilikleri, tuzlu diye biliyorum.https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=6795665787177580&id=10000202...
 Bu, sadece bir duyum ve bir iddia değil tabii ki. Ö.Lütfi KAYALARIN YAT SAFASINI dayanamayıp, kendi sosyal medya mecralarında paylaşmasından dolayı öğrendik biz de !  Ömer Lütfi KAYALAR ın yat tatilini kimlerle geçirdiği, kendisinin bileceği bir iş, yedikleri-içtikleri gördükleri de...  beni ilgilendirmez. Elbette CHP li arkadaşları, yanında olabilir ! Ama, oralardaki koyların doğal güzelliklerinden kendisi bahs etmiş, o görmüş yaaaa, biz de görmüş kadar olduk ne yalan... !

Demiş ki ;  “ 6 gece 7 gün Göcek’e güzel bir seyahat sonrasından..
1.    Seyahat etmek keşfetmektir. 
2.    Seyahat etmek yeni bir maceraya atılmaktır. 
3.    Seyahat etmek duyguları harekete geçirmektir. 
4.    Seyahat etmek özgürlüktür. 
5.    Seyahat etmek bağlantı kurmaktır. 
6.    Seyahat etmek anlamaktır. 
7.    Seyahat etmek yaşayarak öğrenmektir.
Muğla‘nın Fethiye ilçesine bağlı şirin köy, Göcek 1980 yıllarında dek sessiz sakin bir yerken son dönemlerden artan popülaritesini artırarak büyük gelişme göstermiştir. Ege’nin Akdeniz’e açılan geçit kapısı olarak nitelendirebileceğimiz belde, yeşile bürünmüş sahilleri ve cenneti andıran koyları ile namı Türkiye sınırlarını aşarak dünyaya yayılmıştır. Mavi yolculukların vazgeçilmez adresi haline gelmiş olup, içerisinde pek çok koy ve adayı bulunduruyor.
Denizin yanı sıra gür çam ormanlarının süslediği Göcek, dinginliğiyle de doğanın kucağında sakin birkaç gün geçirmek isteyen herkese hitap edebilecek bir destinasyon... Bu güzel diyara varmak için havaalanından çıktınız mı bölgede mor sarmaşıkların hâlâ çiçekli olduğunu görüp daha varmadan gülümsemeniz mümkün. Göcek’e doğru ilerlerken bereketli narenciye bahçelerinin yanından imrenmeden geçmek de imkânsız... Koyları çevreleyen nefis çam ormanlarıysa şu günlerde anlatılması zor bir renge bürünmüşler: Yaz "göklüğünde" değiller artık ama çok daha güzel olmuşlar sarı-yeşile evrilerek..”  Ayni günlerde, MISIR PİRAMİTLERİNİ gezen bir arkadaşları da... selam göndermiş !
Bandırma CHP ve CHP liler ve bunlara oy veren CHP SEÇMEN MİLLETİ ! 
Sizlere sormak isterim. Bu göz kamaştıran zenginlikler hoşunuza gidiyor mu ? Bu zenginlerin yatlarından inip, ATATÜRK HEYKELLERİ önünde resim vermelerine göre onları ATATÜRKÇÜ mü sayacaksınız ?  Onların bu şımarık gösterişleri, hoşunuza gidiyor mu ?  Bu şımarmış tatil zevkleri, size de zevk veriyor mu ? Bu kişileri görünce, önünüzü ilikleyip onlara saygı göstermek, ağrınıza gitmiyor mu ? Bandırma CHP si, böylesi YATLAR da, KOY larda safa sürmek midir ? Bu kişiler mi CHP ni yönetecek ? Bu kişiler mi, BANDIRMA BELEDİYESİNİ yönetecek ? Belediyeden ihale alanlar, Belediyede imar değişikliği isteyenler, arsalarına kat hakkı isteyenler, Belediyeye çoluğunu çocuğunu işe sokmaya çalışanlar... bunlardan mı icazet alacak? SOLCU/HALKÇI/ATATÜRKÇÜ olmak bu mudur ?
Sahi sizler, sosyal demokrat mısınız sahi ? Sosyalist/Komünist/Solcu musunuz sahi ? Atatürk çü müsünüz ? Fakirin, garibin, gurabanın, yoksulun yanında değilsiniz de, bu tür şımarık kapitalistlerin emrinde olmak mı hoşunuza gidiyor ? Siz CHP Seçmen milletine daha onlarca soru sorabilirim de, anladınız siz neleri soracağımı ! Yarın, seçimlerde bu resimleri CHP adına konuşan herkesin önüne bizzat ben koyacağım. Yakışıyor diyorsanız, benim artık lafım yoktur tabii.

Ama BANDIRMA CHP ne ve CHP ne oy verenlere, son diyeceğim şudur ki ; sakın ama sakın ola ki... bu milletin karşısına biz SOSYAL DEMOKRATIZ falan diye çıkmayın ve hatta utanın arkadaş ! Siz şımarık kapitalisler, paralarınızı nasıl kazandığınızı bilmiyorum da, nasıl harcadığınızı... bizlere göstermeye hakkınız yok ! Sakın, biz YAT kullanmıyoruz, bunlar YAT-ÇIK falan demeyin de... Haddinizi aşan bu zenginliğiniz, sizin aklınızı başınızdan almış! Bizim aklımızı ise, başımıza getirdi beyler ! Özgür ÖZEL seçildikten sonra, Genel Başkan resmini asamayan Balıkesir CHP lilerinden sonra, yeni kongre yapmış Bandırma CHP si de, hüsran yarattı !  

TANRI BANDIRMAYI BANDIRMALILARI KORUSUN !  12/11/2023  NOGAYTÜRK