Önder Balıkçı Kimsin Sen!..Davalı Yazılarım...Engellenen Hürriyetim!..

ÖNDER BALIKÇI KİMSİN SEN!

DAVALI YAZILARIM...ENGELLENEN HÜRRİYETİM !

Sayın ( GZT-Yazar) Önder Balıkçı, ve bana karşı birlikte hareket ettiği, FETÖCÜLERİN kurduğu ama bir iki fetöcünün istifası ile kendini tertemiz sayan ve kendilerine özel statü ve üstün güç imtiyazı vehmeden  Bandırma Gazeteciler Derneği (cemiyeti) yöneticileri!... Benim yazılarımın bazılarından rahatsız olmuşlar ki, yazdığım gazete ile birlikte bana da suç duyurularında bulunarak, beni adli soruşturmalara dahil ettiler.

Amenna !

Ben, herşeyi ile toplumda açık olan ve karanlık tarafı bulunmayan, yazdıklarının altında da imzası bulunan, bir garip vatandaşım… çok şükür ! Yazdıklarımdan yazmadıklarımdan hiç kimseyle ilişkili maddi manevi  rant ilişkim yoktur. Bu yüzden bazıları beni sevmez amenna! 

Bandırma CHP Belediyesinin etkinliklerinde, bol bol boy gösteren ve Belediyenin verdiği parayla veya sponsorluğu ile,  "reklamatik" kitabını ( GAZETECİLİK SEVDAM-ÖNDER BALIKÇI) Bandırma Belediyesine bastıran ve kitaplı yazar konumuna yükseldiğini zanneden Önder BALIKÇI’nın, ( Bunun ad,ı bildiğimiz bir klasik kitap değil, kimlerle oturup kalkmışsa tarihi ve edebi şahsiyetmiş gibi hatta öldükten sonra anlaşılan değerler gibi, kendisi hakkında bol bol övgüler yazdırarak dizayn edilmiş bir broşür…)

Gazeteciler Derneğindeki, etkin arka plan konumunu da biliyorum. Ama keşke, derneği kullanarak üzerime gelmeseydi..Geldi! Ona da amenna !
Not : Sayın Önder BALIKÇI ile kişisel husumet, özel bir alış verişim  olmadığı gibi, onunla oturup bir çay içmişliğimde yoktur. 

Sayın Önder BALIKÇI’nın, 2012 yılında ki  VELUTSAN olaylarındaki ( Derin Alman devletindeki bir kapitalistin, muhtemelen vergi kaçırmak veya kara para aklamak için, Bandırma ya kurdurduğu fabrika…) konumundan dolayı, Velutsan ın o zamanki sahibi Ömer ULUDAĞ a, basına verilen bir yemekte, etik dışı bir rant girişimini  açığa çıkarmak adına soru sormak isterken  tepki gösterip arkadaşlarını üstüme salmış Uludağ'ın korumalarına hedef göstermiştin  ya!..övgüler içerikli çanak sorular sorarak Bandırma halkına algı üretme çabanızda , bana göre yalakalık yapmıştınız da, ben de göz göre göre halkı yanıltma amacınızı deşifre etmek için  gerçekler adına YALAKA ÖNDER BALIKÇI diye o tarihte bir yazı yazmıştım el mecbur.
( VELUTSAN YEMEĞİ ve YALAKA BASIN ! (1) https://www.facebook.com/notes/ramazan-narin/velutsan-yeme%C4%9Fi-ve-yal... ) .......... ,

(VELUTSAN PERDE ARKASI (2/1) UFAK ATIN BEYLER, CİVCİVLERDE YESİN..! https://www.facebook.com/notes/ramazan-narin/velutsan-perde-arkasi-21-uf... ) ,
( SORU İŞARETLERİ İLE DOLUYUM ? https://www.facebook.com/notes/ramazan-narin/velutsan-perde-arkasi-22-de... ) Gerkleri yazdım diye bana kin ve nefret duyuyorsun.

Sahi, bugün VELUTSAN ne halde sayın Balıkçı ? O fabrikanın dolandırdığı ve paralarını vermeden çalıştırdığı işçilerin hakkını hiç aradın mı ? Basın toplantısında övgü dolu çanak sorular sorduğun  Ömer ULUDAĞ  nerelerde, biliyor musun acaba ? Veya ; 6 sene sonra mı ağır geldi bu kelime sana da, bana YALAKA dedi diye beni şikayet ettin bilemem... Keşke o gün, o yemekte, benim Ömer ULUDAĞ’a sorduğum sorulara kızıp, beni dövmek için yönlendirdiğin arkadaşlarınla üzerime yürüdüğünüz o gün, o kelimeyi o zaman da bağırmıştım sana… o günü şikayet etseydin be arkadaş ! Sponsorunuz Ömer ULUDAĞ, daha çok memnun olurdu !

VELUTSAN Ömer ULUDAĞ’ın küçük ortağı, o zaman benim bu yazılarımı takdirle karşılamıştı.
( Aslı Gül Yokas : cesur yureğinizden dolayi size tesekkur ederim tum gercekleri tum ciplakligiyla paylastiginiz icin saygilarimi sunuyorum ) ,
( Aslı Gül Yokas:  sizin gibi dürüst insanlarin hala var oldugunu bilmek cok guzel inanin sayenizde tekrar durustlugun gucune inanmaya basladim umarim sizi ornek alacak cemiyet insanlari hala vardir... ) ,
(Aslı Gül Yokas: yalniz yurumek zor inanin eger destek olmazsa birileri ve bunu beklentisiz yapiyorlarsa anca o zaman yol alabilirsiniz para bağlari cabuk kopar ama ilk etapta kurulan bu para bağlari yipratiyor ve geriletiyor yumruk yemis gibi oldugundan insan gec toparlanip dik durabiliyor iyiki varsiniz iyiki sizin gibi insanlar hala mevcut teşekkur ederim )

Şimdi sana KÖR-SAĞIR dediğim için,- bu bir kinayeli anlatımdır-
( BAŞKAN KÖR, ÖNDER SAĞIR MI? https://www.facebook.com/notes/ramazan-narin/ba%C5%9Fkan-k%C3%B6r-%C3%B6... )
( SÖZDE....BANDIRMALI YAZARLARI İZLEDİK.https://www.facebook.com/notes/ramazan-narin/s%C3%B6zde-bandirmali-yazar... )

Savcılığa verdiğin dilekçede de, usüle ve esasa aykırı, dilekçenin altına GAZETECİ-YAZAR diyerek imza attığını deşifre ettiğim için... savunmanın gizliliğini ihlal ettiğim nedeniyle de, benden davacı oldun. Amenna !

Sunacağım TAKİPSİZLİK KARARLARINDA, bunların suç olmadığını, umarım sen de öğrenirsin. Asıl suçun- bana ve gazeteme yaptığın gibi-yoktan suç isnadı yükleyerek korkutmak ve sindirmek olduğunu bilmiyordun belki ama şüphesiz ki bu konuda  bayağı uzmanlaşmışsın.
Hatta yetmedi, senin (Alman) KONRAD ADENAUER VAKFI ile ilişkili ve iltisaklı olmanı söylediğim için de, davacı oldun!! İlişkili isen savunmalısın değilsen bu belgeler olmamalı değil mi?

( Ö. BALIKÇI ve ALMAN KONRAD ADENAUER STİFTUNG VAKFI ! https://www.facebook.com/notes/ramazan-narin/%C3%B6-balik%C3%A7i-ve-alma... )

Bu vakfı kötü gösterip, seni karaladığımı da iddia ettin. Oysa bu vakıfla ilgili farkındalığı ve endişelerini ve tespitlerini, ilk ortaya koyan kişi ; bizzat  Sayın C.Başkanımız sayın R. Tayyip ERDOĞAN’dı...
Senin, o vakıfla olan ilişkini yazdım. ( Reklamatik boşüründe bile o vakıfla olan resimlerini bol bol kullanmışsın, çünkü. ) daha önce, tekrara gerek yok. Kamuoyu biliyor o vakfın ne menem şey olduğunu...

Yazdım !

Haaa, VELUTSAN ın patronu Ömer ULUDAĞ da, Alman TRÖSTER Şirketinin adına, burda (karanlık) taşeronluk yapmıştı değil mi ? Şimdi nerde o Almanlar ? Alman devi TRÖSTER nerde ? Özeleştiri yapamadın? Haa Alman menşeli Türkiye’deki faaliyetlere, etkinliklere çok katılıyorsun da… Alman derin devleti ile aranda, nasıl bir ilişki var, sendeki bu Alman sevgisi nerden? Almanların Önder BALIKÇI sevgisi nerden ? Bilmiyorum.?
KONRAD tan ödül almadım, KONRAD ın etkinliklerinde boy göstermedim, taaa Antalya’ya gidip onlarla tatil yapmadım, Doğu PERİNÇEK’in AYDINLIK Gazetesinin Bandırma muhabiri değilim v.s falan demek istersen, sayfam sana açık...KONRAD VAKFINI, TRÖSTER denilen Almanı da, benden şikayetçi yapsaydın keşke ! Canıma okurdunuz belki o zaman...Anlamaya çalışıyorum bazen (seni). Lafa geldi mi, CHP'lisin solcusun, ama kapitalistlerle  çok iyisin !

CHP li Belediyenin, yani bizim paralarımızla bastırdığın ofset kuşe broşüründe (kitabında) kendini anlatırken de, insanlara anlattırırken de, karanlık noktalar bırakmışsın hayatında.

1980-1988 yılları arasında mesela, neden öğretmenlik yapmadın veya yapamadın sahi ? Ben de, 12 Eylülün çizik attığı biriydim mesela, ancak 1982 de başlayabilmiştim öğretmenlik mesleğime... Senin 12 Eylül öncesi geçmişini de merak etmiyor değilim ! Sen niye, 1975/80 arasında Erdek Lisesinde çalışmışken, 1988 e kadar, 8 sene öğretmen değilsin ? Adli veya idari bir soruşturma mı geçirmiştin acaba ? Veya 1988 de, devlette, Milli Eğitim Bakanlığında değil de, neden özel bir okulda göreve başladın ? Haaa sahi, bi dönem Bandırma Kent Konseyi Başkanlığına da soyunmuştun benim gibi. Neden seçimlere girmedin, veya giremedin o dönem ? Bu sorularımı, cevaplamak ister misin ?

BANDIRMA Belediyesinin, imkanlarını kullanıyorsun. Tamam, lafa geldi mi… CHP lisin. Belediyede Hal Müdürlüğü bile yaptın v.s. Belediyenin kasasından veya Kent Konseyi kasasından, sana ne kadar paralar ödendi şimdiye kadar ve niçin ödendi ? Bunu da anlatırsan, Bandırmalılar seni daha iyi tanır. Kamuoyu, bunları bilmek zorunda. Öyle ya, Bandırma’nın sana göre en entellektüel gazetecisi ve yazarı, sensin ! Sponsorların var, başkalarının parasıyla broşür reklamatik kitaplar bastırıyorsun ! Ama Bandırma Belediyesi, Bandırma da biton yazar varken, senin reklamatik kitaplarını bastırıyor, neden ?
Bu arada, kamunun desteklediği, Almanların desteklediği uluslararası şan ve şöhrete sahip bu gazeteci ve yazarın 1 kitabının, ama bir kitabının adını söyleyebilecek, okumuş bir kişi var mıdır bilemem. Hele o yazdığı yazıları hatırlayan 2 kişi çıkar mı onu da bilemem. Kişisel hınçla yazdıklarının, dışında  topluma mal edilecek halkımız adına duyarlılık içeren ne tarafı vardır onu da bilemem, bilenler açıklayabilir…
Önder BALIKÇI’ya, ‘SAĞIR-YALAKA’ dediğim için soruşturulduğum davada Bandırma Cumhuriyet Başsavcılığımızın ; 2017/7168 Soruşturma dosyasında, 09.01.2018 tarihinde verdiği 2018/176 Karar Sayılı, takipsizlik veya kovuşturmaya yer olmadığına dair, kesinleşen KARAR budur. İnternet ortamında, telefonda, sosyal medyada v.s, yazıp-çizdiklerinize aman dikkat ediniz ve sizin de davalı yazılarınız, aman olmasın !

Önder BALIKÇI’nın gazeteci-yazar diye resmi evraka attığı imzayı ifşa ettim diye ve Konrad ADENAEUR Vakfıyla olan ilişkisinde vakfı kötü gösterip, kendisini karaladığımı iddia ettiği, Gazetem GERÇEK ile birlikte soruşturulduğum davada, Bandırma Cumhuriyet Başsavcılığımızın ; 2017/7170 Soruşturma dosyasında, 09.01.2018 tarihinde verdiği 2018/189 Karar Sayılı, takipsizlik veya kovuşturmaya yer olmadığına dair kesinleşen karar da budur.

Sunduğum kararlar, ADALETİN halen var olduğunu, Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğunu, adil yargılamanın olabildiğini gösteren ve halen hakimlerimiz var, savcılarımız var… dedirten emsal kararlardır. Önder Balıkçı ve yönlendirdiği kişilerin yaptığı başka suç duyuruları (5 adet) neticelenmeden, acele ederek açtığı tazminat davası da vardır ki, eğer sağ olur yaşarsam, onlar da sonuçlanacak ve bu olayların tersi olan hukuki süreçte, tarafım/ızdan yürütülecektir.
Yasalarımızda SUÇ UYDURMA FİİLİ ; TCK’nun 271. Maddesinde - (1) “ İşlenmediğini bildiği bir suçu, yetkili makamlara işlenmiş gibi ihbar eden ya da işlenmeyen bir suçun delil veya emarelerini soruşturma yapılmasını sağlayacak biçimde uyduran kimseye, üç yıla kadar hapis cezası verilir.” Demekte olup;
5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu’nda yer alan “ Suç Uydurma fiili ” de, başka bir suçu oluşturmaktadır. Kanunda, işlenmediği bilinen bir suçun, yetkili makamlara işlenmiş gibi ihbar edilmesi, ya da ; işlenmeyen bir suçun delil veya emarelerinin, soruşturma yapılmasını sağlayacak biçimde uydurulması şeklinde düzenlenen söz konusu suçun, maddi ve manevi tazmin edilmesinden sonra, adil yargılanma hakkımız, iki taraf içinde sağlanmış olacaktır.
Böylesi, suç uydurarak kötü niyetli olan,haksız husumet üreten ve haksız fiili ile şahsımı ve gazetemi hedef göstererek suç uydurarak attığı nitelikli iftirası veçhile ve yasaları ve resmi kurumları kullanarak  kendisine özel ve  üstün güç imtiyazı sahibi olmayı denemesinden, sayın Önder BALIKÇI’nın, aleyhimdeki haksız fiilleri sabit olduğundan, Anayasadaki  kişisel özgür ifade hürriyetim engellenmeye çalışıldığından, maddi ve şekli uydurulan suçlardan dolayı, benim ve gazetemin mağduriyeti doğmuştur ki ;
Akabi hukuki süreç te, normal olarak tarafımızdan yürütülecektir. Tespit, değerlendirme ve fikri beyan özgürlüktür ama ; İTHAM ETMEK,! haksız itham etmek, özgürlük değildir.
Önder Balıkçı kimsin sen ! Evet..Bandırma Belediyesi gibi, Velutsan gibi… bir takım kurumların, Almanların ve bazı kişilerin sponsorluğunda, GAZETECİ-YAZAR olarak Bandırmalılara sunulan arkadaşımızı tanıtan broşür kitaplar yanında, bu yazılarımdan da onu tanımak kamuoyunun hakkıdır. Öyle ya ; Bandırma Belediyesi, Bandırmalıların parasını bu kişiye harcamaktadır ki, bu harcamanın niçin bu kişiye yapıldığını, Bandırmalılar bilmek ve öğrenmek durumundadırlar.

29.03.2018 NOGAYTÜRK